Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám folyton engem állít be...

Anyám folyton engem állít be hibásnak mindenért. Csak tizenhat éves vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Állandóan azzal jön, hogy megöli magát, mert máshogyan nem tud megszabadulni a pénzügyi gondoktól. Szerinte én vagyok a hibás az egészért...Mert sulikezdésre mertem venni magamnak két csizmát, egy nadrágot, meg egy felsőt. Folyamatosan negédes hangon adagolja belém a mérget, és rajta kívül mindenki 'useless bastard'. Elegem van az egészből. Depressziós vagyok, múlt héten suliba sem tudtam menni, szerintem ezen a héten sem tudok. Van, hogy anyám ököllel megüt, ma reggel is elzavart dolgokért a boltba, és az ajtóban nekemjött. Akkor azt mondtam neki, hogy akassza fel magát, hajrá, azóta pedig azzal jön, hogy a másfél éves kapcsolatom tönkre fog b@szódni, menjek intézetbe, mert senkim nincsen. Meg akarok halni, elegem van az egész kib@szott életemből. Szorul a torkom, és még csak sírni se sírhatok, mert most még látná, és nem akarom, hogy gyengének higgyen. Senkinek nem merek szólni arról, ahogy viselkedik. Mit tehetnék?
2010. dec. 13. 09:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Még mindig 16 éves vagy

akkor nagy lázad volt,most meg második hete lógsz bármiféle testi baj,csupán depresszió miatt.

Nem hiszem el hogy ettől nem mehetnél te el iskolába. Jó,szar. Elhiszem hogy rossz dolog,voltam már nagyon súlyos gösörben iylen téren,de iskola nem,gépezés és valagnövesztés igen. Aztán te vagy felháborodva hogy nem csinálsz semmit mikor nincs bajod,mégis itthon ülsz. Lehet hogy anyád egy roppant hirtelenharagú teremtés,de te pedig nagyon is lustának tűnsz."


halgass már el ha csak bántani tudod akkor csak hallgass! Nem kioktatásra és fikázásra van szüksége hanem együttérzésre és hogy megoldást találjon!

és ilyen állapotban tényleg nem mehet iskolába, megnézném te mit tennél az ő helyzetében!

Amúgy meg aki tanul szorgosan és megcsinálja amit kell az miért lusta? Ki vagy te hogy csak így bírálsz másokat meg kritizálsz? ;)

2010. dec. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Most pedig te vagy felháborodva és sajnáltatod magad. Igen,ez segít."


jó egy bunkó vagy! Dehát ilyenekkel van tele ez az ország viszont veled nem kell törődni mert csak provokálsz másokat ;)

2010. dec. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Nemtudom miért ilyen a kapcsolatod az anyukáddal,biztos hogy te vagy főleg érte a hibás, gyenge vagy és ha ennyi verés után sem tudtál megerősödni nemis fogsz.Ha ennyire feszült akkor segíts neki mindenben takarits mint egy őrült, tanulj és ne az áramot fogyaszd:@ Mire hazajön mosogass,takarits ki mindent kádat domestossal de rendesen, moss fel közben zenét is hallgathatsz.A pénzről meg annyit hogy rád nempazarolnám, minden nap mikor elmész otthonrol vedd lee a fűtést 3-5 fokkal legalább, mikor hazajösssz tedd vissza.Rengeteget spórolhatsz mire megjön a számla anyukád is fogja érezni a különbséget és biztos hálás lesz.Segíts neki vásárolni 1 héten egyszer nagybevásárláskor írsz listát megvesztek egész hétre mindent,aztán már csak kenyeret kell 2-3naponta venni.Lepd meg apróságokkal mire este fáradtan hazaér.Ha ezse elég beszéld meg vele az újságkihordást annyi áruház keres kihordót h nemigaz,ahelyett hogy otthon pazarolnád az áramot és még a környezetet is károsítod:@.Mire hazajön főzz neki 1 forró teát vagy amit szeret mond meg neki anyu ezt neked csináltam,nemfogja kiönteni az biztos:D.Most is inkább a neten a spórolási tippeket kereshetnéd.Tv és számgép helyett olvass, tanulj németül magad is tudsz lehúzol egy német játékot felirattal mindennap foglalkozol vele fél órát-1 órát pár hónapon belül felfigyelek rád suliban ingyen fognak feglalkozni veled és mehetsz versenyekre-megis alapoztad a jövődet a főiskola felé.Erre azt mered mondani hogy anyád nemadna rá pénzt hát megdolgozol érte német nyelvtudással simán alkalmaznának pincérnőként a Balatonnál szép summáért, pincérnői végzettség nélkül a nyáriszüntben,csak úgy kapkodnának utánad ha odatennéd magad.Anyáddal ne feleselj és nyújts neki lelkitámaszt ha gondjai vannak. Járj futni amivel levezeted a feszültséget.Ha ezeket betartod jobbra fordul az életed,szép leszel,egészséges belül-kívül és sikeres,én ezt sport miatt kificamodott jobb vállam miatt bal kézzel írtam,kívánom hogy jobb életed legyen.Ha viszont egy retkes,büdös cigány ku*va vagy akkor sosem fegsz tudni változtatni a helyzeteden,pedig mindenki tud akárhonnan jött.
2010. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad."


te sem vagy normális ha őt okolod, az édesanyja valószínüleg feszült azért is mert meghalt a férje, meg ugye a problémák összejönnek a felnőtteknél így a lányán tölti ki a mérgét agresszivitását, találni kellene az édesanyjának valamit amivel le tudja vezetni a feszültségét, valamit hogy ne a lánya legyen a célpont. Meg ugye a kislány is vágjon ezt-azt oda neki, nyissa fel az anyja szemét hogy valójában hol is van a gond...

Az édesanyjának kellene változni mert így csak örökké depressziós lesz a lánya és az élethez sem lesz kedve.

2010. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
ha komárom megyei vagy,segíthetek kilábalni a szituból. én 17 vagyok,és hasonló helyzetből jöttem el 2 éve.
2010. dec. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

szia! Hasonló helyzetben voltam, ezért megértelek. Nekem apámmal voltak problémáim. Nagyon agresszív volt, és főleg velem. Volt, hogy papuccsal ütött, volt, hogy ököllel kiütött. mindig azzal dicsekedett, hogy bokszoló lett volna, ha nem törik el a karja. Na, énrajtam bemutatta, pedig nem volt rá oka. 1 hétig voltam teljesen kék, szerintem agyrázkódásom is lett, de nem vittek orvoshoz. Akkor kb 16 éves voltam. Amúgy már 4 éve meghalt. A végén már annyira féltem tőle, hogy családi vacsorán folyamatosan a kezét néztem. Velem nem volt semmi baj, csak énrajtam vezette le a munkahely feszültségét. Anyám óvónő, mégse védett meg. Egyszer le akarta tépni a fejbőrömet. Nagyon sokáig fájt utána. Mindig azt mondták, hogy azért dadogtam, mert megijedtem. Én tudom, hogy mitől ijedhettem meg, akár mit is mondanak.

Most már csak anyukámmal élek. Vele nem olyan nehéz, mostanában jól elvagyunk.

Tudom, hogy nehéz, nekem is az volt, de ki kell bírnod. Találj valami hobbit! Állatod van? Vagy barátod? Az sokat segít. Az a lényeg, hogy amíg mással foglalkozol, eltereled a figyelmedet. Addig is pihen a lelked.

Kitartást kívánok neked!

Az iskolát meg ne hanyagold, mert minél hamarabb végzel, annál hamarabb vállalhatsz munkát! Egy érettségi azért kell az élethez. Ezt tartsd szem előtt.

Esetleg kérj segítséget az iskolában!

Minden jót, és ne add fel!

2010. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!