Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi segített feldolgozni?

Mi segített feldolgozni?

Figyelt kérdés

Nemrég meghalt a nagypapám.

Nagyon nagyon szoros kapcsolat volt közöttünk. Ő mindenben megértett... előtte nem kellett szégyellnem semmit.

Minden dolgot elmondhattam neki, ami bántott, vagy nem tudtam mit kezdeni vele.

És egyszerűen nem tudom felfogni, hogy belépek újra a házba, amiben ő lakott... és nincs ott. Nagyon sokat jelent nekem az a környék és egyszerűen nem tudok elszakadni tőle. Próbáltam kicsit netezni, lenyugtatni magam, de még mindig nem segít. Nagyon hiányzik és nem tudom feldolgozni.

Kérlek segítsetek...

17/L


2010. dec. 13. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre nem nagyon lehet mint mondani, idővel könnyebb lesz.
2010. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
nagyon sajnálom és átérzem amit érzel. nekem 20 éve halt meg a nagypapám még a mai napig is hiányzik és gondolok rá:( 9 éves voltam akkor és nagyon szerettem. nekem akkoriban kint volt a képe a pocomon és ha valami bánatom volt mindig a képnek mondtam el ....tudom hülyén hangzik de ez segített. tehát mindig velem volt.
2010. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

szia kedves..

előszőr is őszinte részvétem a nagypapád miatt. Én is nemrég veszítettem el egy nagyon kedves rokonomat..

nekem segített az,hogy beszéltem róla nagyon sokat..

próbáld meg..beszélgess róla a szüleiddel.. de ne roskadj magadba.. sajnos ennek igy kell lennie..fájnia kell,hogy utánna job lehessen.. az idő nem fogja begyógyitani a sebet..ez hazugság.. de idővel könnyebb lesz.. ha gondolod irhatsz nekem is.. ha csak beszélgetni szeretnél valakivel.. és mégegyszer fogadd őszinte részvétem..kitartás..

2010. dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Részvétem! Nekem is meghalt nagyapám, és nekem is nagyon sokat jelentett ő. Ne úgy gondolj rá, hogy meghalt, nincs többé, vége. Hanem szépen emlékezz rá. Fogd fel úgy, hogy remek ember volt, esetleg ha már öreg volt, jobb is így neki. Egy idő után jobb lesz :)))
2010. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Talán az idő.

Nekem közeleg az első évfordulója, h meghalt anyukám, nem vagyok sokkal jobban, de talán valamit alakult.


Gyújts gyertyát, beszélgess vele.


Én nagyon sokáig azt csináltam, h fel akartam hívni, de mindig arra gondoltam, h majd később, majd holnap, és pár hónap után enyhült a kínzó érzés, h beszélnem kell vele.


Nagyon sok könyvet olvastam a halálról, Dr. Moody könyvét például.


Elmúlni nem fog, valamennyit halványul.


Részvétem!

2010. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez az én kérdésem volt régebben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


Olvasd el, hátha segít!

2010. dec. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Fogadd őszinte részvétem! Nekem a barátnőm halt meg, lassan egy éve:( Még mindig nem dolgoztam fel, szerintem nem is fogom, nem lehet az ilyesmit feldolgozni sajnos. Nekem az segít/segített, hogy kibeszéltem magamból, meghallgattak/meghallgatnak századszorra is! Sírtam is rengeteget, még szoktam is és érzem, hogy segít egy kicsit, megkönnyebülök tőle, ideig-óráig... Ami igazából segíthet az az, hogy tudod: a szívedben ott lesz mindig!!!! Gondolj a szépre, a jóra! Mást sajnos nem tudok írni, mert még én sem találtam meg önmagam, én is keresem a kiutat ebből a rémálomból... Mielőbbi megnyugvást kívánok: Gyuszi, 19
2010. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, és nekem is részvétem.

Úgy látom, azok értenek meg igazán, akik átéltek már ilyet.

17:39... szeretnék veled beszélgetni, ha gondolod.

Gyuszi, kívánom neked, hogy mielőbb találj rá önmagadra.

Köszönöm mégegyszer!

2010. dec. 13. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, én is kívánok Neked sok erőt!!! (Gyuszi)
2010. dec. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!