Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg barátnőmnek,...

Hogy mondjam meg barátnőmnek, hogy rossz társaságba keveredett?

Figyelt kérdés

Alig 13 éves és 17 éves drogos sráccal jár.

Minden délután lejárnak a rakpartra iszogatni a barátjával és annak a baráti körével. Nagyon aggódom érte!


2010. dec. 14. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Még sehogyan sem beszéltél a lánnyal?
2010. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
szülők, gyámügy, rendőrök
2010. dec. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Ne foglalkozz vele és mondd meg neki,hogy amíg iszik addig te nem barátkozol vele.Hát ha észreveszi magát...
2010. dec. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Így van! Szülők, rendőr, gyámügy. De minnél gyorsabban!!
2010. dec. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Először ülj le komolyan beszélni a barátnőddel,ha egy nap után semmi nem voltozik irány a szülők! Te hány éves vagy?

L/15

2010. dec. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam beszélni vele csak nem akar tudomást venni róla.

Köszönöm az ötleteket megpróbálkozom még egyszer a beszélgetéssel. Utána szülők...

13L

2010. dec. 14. 21:34
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Ne akarj már másokat kihúzni abból ami Ő szerinte jó.

Azért gondolkodó ember az ember h eldöntse mi a jó neki.


Majd rájön az első rossz után(ájulás hányás) h megéri-e neki.


Én is voltam több körben igaz 16évesen 19évesektől felfelé voltak csak barátaim.

Mégis itt vagyok és épp írok neked. Nem kell mindent túl reagálni. miben nyílvánul meg nálad a drog? A fű az nagykárt nem csinál csak ha ráiszik hányni fog.


Keményebb drogott meg nemhiszem h használna az a srác. Mert mind pénzbe kerül.

18/F

2010. dec. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

A fű valóban nem veszélyes fizikailag. Viszont egy 13 éves, fejlődésben levő szervezetnek és elmének veszélyes lehet, mert nagyon komoly "pató pál uras" hozzáállást alakít ki. Kiöli a motivációt az emberből.

Én 20 évesen fél évig keményen, napi szinten toltam. Rövidtávú memóriám megszűnt, a vizsgáimon sorra megbuktam, emrt képtelen voltam tanulni, bármit is megjegyezni.

Akkor jött a felismerés, hogy ez is gáz, vissza kell fogni. Azóta max havi egy alkalom, vagy még ritkábban és szigorúan csak pénteki napon, amikor másnap nem kell az agyam. Ha épp itthon kell valamit dolgoznom, akkor még pénteken se, szombaton se.

Ez a valós veszélye, kombinálva azzal, hogy 13 éves korban még nem igazán működik a veszélyérzet, így kicsi az esély arra, hogy magától rájöjjön, hogy mit rontott el.

2010. dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg nagyon szép dolog, hogy 13 éves kora ellenére a kérdező felismeri, hogy mi helyes, és megpróbálja felébreszteni a barátnőjét az álomvilágból. Nincs azzal semmi baj, ha idősebbekkel barátkozik.. de olyanokkal, akik követendő példát mutatnak neki! Lehet, hogy "csak" füvezik és piál a társaság, de attól ez még nem fog jót tenni a lánynak. Ez az első lépcsőfok egy még rosszabb felé.

Sajnos az emberek gyakran úgy állnak hozzá a dolgokhoz - mint a válaszokon is látszik - hogy nem baj, ha a másik felfordul, de legalább én jól vagyok.

Szerintem próbálj beszélni a lánnyal, bár ő valószínűleg azt fogja mondani, túlliheged a dolgot. Ha így történik, akkor már nem a barátnőd, és bár biztos, hogy szóba sem áll veled egy darabig - vagy soha többé - szólj a családjának. Majd ők elintézik a dolgot.

2010. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne avatkozz bele ő élete szarja el,vagy a szülei vegyék észre hogy baj van,ha egyáltalán észeveszik azt hogy van egy lányuk.Ne te akard megoldani 13 évesen mert te lezsel akit pár drogos agyonver...
2010. dec. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!