Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a barátnőmne...

Hogyan mondjam el a barátnőmnek, hogy - véleményem szerint - rossz döntést hozott? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Már több, mint tizenkét éve vagyunk legjobb barátok, soha semmilyen (szó szerint!) összezördülés nem volt köztünk. Együtt döntöttük el, hogy mindketten gyerekorvosok leszünk, együtt készültünk az érettségire, rengeteg órát áttanultunk, a kapcsolatunk e közben is erősödött.

Akkor kezdődtek a problémák, amikor kiderült, hogy ő nem jutott be az orvosira, engem viszont felvettek.

Abban az időben rengeteget sírt, én igyekeztem megnyugtatni, hogy a következő évben is megpróbálhatja és van esélye, hiszen nem sok pont volt köztünk a különbség.

Velem persze pörögtek az események, amíg ő munkát keresett, addig én gólyatáborban voltam, majd megkezdtem a hajtást az egyetemen.

Idén januárig nem talált munkát, ezért úgy döntött, hogy ismét beadja a DOTE-ra. A nyár ugyanúgy telt el, ahogy az előzőek, szinte minden időnket együtt töltöttük, semmi probléma nem volt. Azonban egyik hétvégén, amikor náluk voltam és ő éppen a haját mosta, az édesanyja odajött hozzám és elkezdett nekem panaszkodni, hogy Petra tulajdonképpen egy éve otthon ül és úgy tesz, mintha munkát keresne, de közben az orvosin kesereg, ahelyett, hogy valamelyik tárgyból újraérettségizne, hogy növelje az esélyét.

Megnyugtattam az édesanyját, hogy bízzon a lányában, hátha idén sikerül bekerülnie.

Petra egész nyáron nem hozta fel az egyetemet, csak az ponthatárok meghúzása estjén hívott fel sírva, hogy megint nem került be az orvosira. Számomra ekkor vált világossá, hogy más szakra sem adta be a jelentkezését. (Pedig az orvosin kívül szinte bárhová felvették volna!)

Amikor rákérdeztem, hogy miért nem adta be máshová is a jelentkezését, akkor azt válaszolta, hogy azért, mert ő orvos akar lenni, semmi más. Aznap este átmentem hozzá és leültettem, elmondtam neki, hogyha nem tesz érte semmit, hogy felvegyék (pl.: újraérettségizik), akkor ne várjon csodát, mert hajtás nélkül nincs érdem.

Szeptember elején én visszaköltöztem a koliba, segített a beköltözésnél és azt mondta, hogy ő is ezt az életet akarja élni, egyetemre akar járni. Ismét elmondtam neki a fent leírtakat, bátorítottam a tanulásra és felhívtam rá a figyelmét, hogy a édesanyja, annak ellenére, hogy egyedül neveli és súlyos beteg (egyik lábára rokkant, egyedül alig tudja ellátni magát) támogatja és mellette áll, ahogy én is. Ekkor eldöntötte, hogy tanulni fog és jövőre (2011-ben) is beadja a papírjait, utoljára az orvosira. Én ennek nagyon örültem, szinte az életkedve is visszatért, kezdte más színben látni a világot.

Októberben azonban történt valami, ami - attól félek - végleg elszakítja élete álmától.

Egy vacsorán megismert egy férfit (38 éves), aki kint dolgozik Londonban. Eddig mindössze kétszer találkoztak személyesen, de Petra állítása szerint együtt vannak, sőt mi több, a férfi arra kérte, utazzon ki hozzá néhány hétre Angliába.

Amikor a tanácsomat kérte, én azt mondtam neki, hogy döntsön belátása szerint, de a véleményem az, hogy ez a férfi idős hozzá (Petra 20 éves) és félek, hogy elszakítja a tanulástól.

Múlthéten átjött hozzánk a hétvégén és hivatalosan bejelentette, hogy január végén kiköltözik ehhez a hapsihoz, Londonba. Nem szóltam semmit, próbáltam örülni, hiszen végre boldognak láttam, de belül érzem, hogy ez ne jó döntés.

Édesanyja sírva hívott fel tegnap, hogy valahogy beszéljem le erről Petrát, hiszen neki senkije sincs rajta kívül, ráadásul beteg is, egyedül nem tudja magát ellátni, meg fenntartani a házat. (Anyagilag persze igen, de fizikailag nem fogja bírni.) Azt is megtudtam tőle, hogy a pasi már talált Petrának állást egy szállodában, takarítóként. Hol van ez az orvosi hivatáshoz képest?

Nem merek nekiállítani, hogy térjen észhez, mert félek, rámförmedne, hogy miért szólok bele az életébe? De én nagyon féltem őt, csak jót akarok neki és azt, hogy teljesüljön az álma és ne egy szállodában takarítson és együtt éljen egy férfival, aki az apja is lehetne, ráadásul akit alig ismer.

Hogy mondjam el neki, hogy a döntése nemcsak az ő, de az édesanyja életét is tönkreteheti?


2010. dec. 15. 13:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Sehogy!
2010. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Oda állsz elé és élmondod amit ide leírtál, de csak annyi hogy elmondod, nem kezded el győzködni

Az Ő élete az Ő döntése

2010. dec. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sem érdemes beleszólni, mert te csak annyit tudsz, hogy szerinted nem illenek össze, de mást nem. Ha ő vele boldog, akkor annyiban kell hagyni, sok boldogságot kell kívánni nekik.

Mindenki kezdi valahol, és fokozatosan emelkednek, ha van ambíciójuk. Nem is baj, hogy nem lesz gyerekorvos, ha kétszer sem sikerült még a felvételije sem. Oda a zsenik valók inkább.

2010. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is sehogy. Nem nagyon fog változtatni az elhatározásán, hacsak nem dobja ki a pasi addig.


Egyébként attól hogy orvos nem lesz, később még tanulhat. Nem tudom ez a férfi kicsoda egyébként. Vállalkozó? értelmes férfi? Ha kimegy, és esetleg a pasi elveszi, családot alapítanak, akkor az édesanyja is kimehet. Mondjuk ezt előre kéne tisztázni a pasassal.


De ami valószínűbb, a lány kimegy, takarít, eltelik 2-3 év, esetleg szül egy gyereket, a kapcsolat megromlik és jöhet haza a semmire, munka, képzettség nélkül. Így is lehet élni, azért nem akkora tragédia.

2010. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A pasi pincér odakint, már tíz éve. Egy haverjával lakik egy egyszobásban, oda megy Petra, harmadiknak.
2010. dec. 15. 13:29
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Petrával szerintem most lehetetlenség erről józanul beszélni.

Ki fog menni és vagy megtanulja a saját kárán azt amit meg kell, vagy nem.... (reméljük tényleg "csak" takarítania kell)

Csak úgy fogsz tudni segíteni és kárenyhíteni, ha jó képet vágsz a döntéséhez ,igyekszel minnél többet megtudni a pasiról, megismerkedni vele stb. ( Ha még is valami nem stimmelne vele akkor tudj róla a lehető legtöbbet)

Az Anyukájának pedig úgy fogsz tudni segíteni, hogy Petra tervezgetéseibe és kiköltözéssel kapcsolatos teendőibe becsempészed azt a feltétlen szükséges feladatot, hogy mindenképpen kell találni valakit aki segít az Anyukájának amig kint van. Lehet önkormányzathoz, családgondozóhoz fordulni segítségért. Teljesen természetesen tedd fel a barátnődnek azt a kérdést, hogy mit intézet már ez ügyben, ki fog gondoskodni az Anyukáról? Fontos, hogy ne vesszetek össze, mert csak barátként tudsz védelmezni, segíteni és ha nem is nagyon de kicsit hatni rá.

2010. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos valószínűleg ő eldöntötte, hogy ezt akarja, így hiába mondod el neki az érveidet, valószínűleg nem fogja érdekelni, és az is előfordulhat, hogy Rád förmed. Most biztos neki sem könnyű, és ezt egy menekülésnek fogja fel. Könnyen lehet, hogy hamar vissza fog térni Londonból, és akkor szüksége lesz Rád. Anyukáját nagyon sajnálom, de kicsit tudsz segíteni rajta is, ha esetleg meglátogatod, ha ráérsz, biztosan örülni fog neki.
2010. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj semmit,nem tudod befolyásolni.

A barátnőm ennyi volt amikor egy közel 50 éves pasi karjaiba menekült a gondok,kudarcok elől.

New Yorkban kötött ki.

Pár hét után elmúlt a rózsaszín köd.....de mivel addigra volt kint munkája, 5 évig élt kint.

Neki bejött, a munkájában jól tudja hasznosítani a kint töltött éveket,mostanra ingázik usa és M.ország között.

Nem panaszkodik.

Ki tudja talán a barátnőd is sikerrel jár:)

2010. dec. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Na tök jó, mondd meg neki, hogy tanuljon jól angolul, rendes nyelvkönyből is, dobjon egy felsőfokút aztán akkor már lesz elég pontja.

Ha annyira gáz ott az élet meg a pasi, úgy is megunja és hazajön. Ha meg jobb neki, akkor jól járt. Nekem is ment ki ismerősöm érettségi után, hogy majd visszajön egyetemre és nem jött vissza, de már menyasszony, mindenfél tanfolyamokat is végzett kint. Ha meg átköltöznének Skóciába még ingyen járhatna egyetemre is ott is... Nem biztos, hogy szarabbul fog járni mint te, akkor sem, ha ott marad.

2010. dec. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy ne haragudjon meg senki, biztos szar anyukának, de akkor hogy látná el magát, ha a gyereke elmenne az orvosira és felköltöze kollégiumba? Vagy ha pár várossal arrébb kapna munkát? Nem támaszkodhat egész életében rá, főleg, ha ezzel gátolja a haladásban.
2010. dec. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!