Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el neki hogy ne...

Hogy mondjam el neki hogy ne haragudjon amiért hazudtam?

Figyelt kérdés
A párom 27 éves én pedig 17. Apukám nem tudja hogy már lassan 8 hónapja együtt vagyunk, emiatt sokat kell titkoloznom hogy hova megyek kivel találkozom! (külföldön élek és nincs sok barátom) ezért nem tudok mindig hazudni neki hogy hova megyek! anyukám tudja hogy együtt vagyunk! ö azt mondja mondjam el apunak! szerintetek hogy vezessem rá a dologra?? segítsetek ha tudtok :)
2010. dec. 15. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Légy őszinte és mondd el neki, akkor, amikor jókedve van. Mivel nem tudom apukád milyen típus, azt se tudom garantálni, hogyan reagál rá, de azt tanácsolom légy őszinte, ugyanis a hazugság hazugságot szül... körforgás ez egész és ha egyszer elkezdtél hazudni, onnantól mindig hazudnod kell... és előbb utóbb úgy is kiderülne és még mindig jobb ha tőled tudja meg!
2010. dec. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Nyíltan és egyenesen mondd meg neki. Ha nehezményezi a hazugságot, vágj vissza azzal, hogy az ő magatartása váltotta ki belőled. Ha nem raplizott volna, nem kerget bele a hazugságba...
2010. dec. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kokas Lajos ***** válasza:

Semmi esetre se mondd azt, hogy miatta hazudtál! Az ember nem hazudik mások miatt. Igazat mondj, saját magad miatt és abba is gondolj bele, hogy milyen kellemetlen helyzetbe hoztat édesanyádat, aki szintén kénytelen a te titkolózásod miatt átverni az apádat. Ha kiderül, hogy ő tudott róla, az nagyon kellemetlen lesz neki!! Ha szereted a párodat, akkor meg tudod magyarázni az apukádnak, hogy miért őt választottad és ha ő is szeret téged, akkor meg fogja érteni, de a hazugság csak további problémákat szül.

Sok sikert!!!!

2010. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is mondd meg neki minél előbb. Ha ő jön rá, akkor tutira dühös és csalódott lesz. Elveszíted a bizalmát.

Mondd, hogy van 1 barátod, akivel nagyon jól kijöttök, és szeretnéd, ha ő is elfogadná. Tudod, hogy idősebb, mint te, de boldog vagy vele. Ha szalonképes a barátod, akkor nem hiszem, hogy nagyon haragudna érte. Talán az elején kap egy kis sokkot, azt pedig akkor fogadd el szó nélkül. ha látja, hogy boldog vagy, és tényleg jól megvagytok, akkor előbb-utóbb bele kell törődnie.

2010. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Talán anyukád, ahelyett, hogy falazott neked, odaállhatott volna melléd, és együtt, elmondhattátok volna, hogy mi a helyzet. De még most sem késő ezt megtenni.

Az a fontos, hogy légy őszinte, ne legyél durva és sértő, ne rój föl apukádnak semmit.

Gondolom szeret téged, és érthető, hogy nem szeretné, ha egy tapasztalt férfi kihasználná vagy megbántaná a lányát. Jó lenne, ha ő is megismerné a párodat, hogy valamennyire el tudja fogadni. Ha nem ismeri, sem rossz, sem pedig jó véleménye nem lehet róla.

Ha már megismerte, akkor viszont felügyelni tudja úgymond a kapcsolatotokat, azaz vigyázhat rád, és szólhat, ha úgy látja, hogy rossz irányba mennek a dolgok. Ez egy apa feladata.

2010. dec. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat :)
2010. dec. 16. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!