Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam ezt el neki,...

Hogy magyarázzam ezt el neki, hogy ne haragudjon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A keresztanyukám varrónő, és főként ő varrja a ruháimat. Nagyon profi :P Van egy lány osztálytársam, aki divattervező szeretne lenni. És megkért, hogy nem-e tudná a keresztanyukám megvarrni az egyik ruháját a terv alapján. Persze ingyen gondolta. Gondoltam ebből nem lehet baj, keresztanyunak pont volt jó anyagja otthon. Elkészítette a ruhát, az én méreteim szerint. Az osztáyltársam nagyon megörült, hisz a ruha rá is jó volt, és mindenki dicsérte. Azóta egyfolytában ötletekkel bombáz, de én nem akarom, hogy a keresztanyukám megvarrjon neki minden ruhát, mert hát azért drága dolog beszerezni azt a sok anyagot, meg időigényes munka is. Nem akarom ezzel terhelni, mikor vannak más fizető vevői is. Hogy magyarázzam el ennek a lánynak, hogy ingyen nem varratok meg neki minden ruhát?


2011. jún. 4. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Add meg neki a keresztanyukád számát (persze előtte vele egyeztess), és mondd, hogy így egyszerűbb és gyorsabb, ha ők egymással kommunikálnak, és neked sem kell futárkodnod. Aztán majd keresztanyukád megmondja neki, hogy mennyibe kerül a varratás, de ahhoz már neked semmi közöd nincs ugye :)
2011. jún. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Minii Vikii ***** válasza:
43%

Szia!

Ez igen kényes ügy, ahogy elolvastam.

A barátnődnek mondd meg, hogy azért egy kicsit besegíthetne anyagilag, persze nem túl nagy összeggel, vagy pedig kevesebb ruhát kérjen és ne egyszerre, mert gondolom azért a keresztanyukádnak is sok a gondja.

Remélem minden megoldódik! : )

2011. jún. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem kicsit bunkó a barátnőd, már bocsi. Örülnie kéne hogy egy varrónő tök ingyen megvarrt neki egy ruhát, durva hogy még más is kéne.


Mondjátok azt neki, hogy olyan sok megrendelése van a keresztanyukádnak, hogy csak fizetős vendégeket tud fogadni, mert nincs ideje ingyen varrni. Ha fizet, megkapja, kész.

2011. jún. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ne te legyél már a kedves és udvarias, mikor valaki fejős tehénnek néz...

Mondd meg neki, hogy keresztanyud is pénzből él, és nagyon szívesen megvarr neki mindent, csak fizesse az anyagot és a munkadíjat.

2011. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Talán a telefonos jó ötlet, akkor nem én leszek a bunkó :) És írtátok többen is, hogy a barátnőm, nem nem az, csak az osztálytársam :):P
2011. jún. 4. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!