Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudtam. Mit csináljak?...

Hazudtam. Mit csináljak? Kezdek kiborulni.

Figyelt kérdés
Elsőéves egyetemista vagyok vidéken. Nem szeretem sem a szakot ahol vagyok, sem az egyetemet. Mindig is Pesten szerettem volna tanulni, viszont a szüleim nem engedtek. Nagy nehezen meggyőztem őket hogy jövőre újraérettségizzek és jelentkezzek Pestre. Az a probléma, hogy azt hazudtam, hogy van egy barátom aki rendkívül szimpatikus a szüleimnek és mindenben támogat. Ha őt nem találtam volna ki és nem mondtam volna hogy jön velem Pestre nem engednének el. Ha pedig nem megyek el beleőrülök. Most viszont iszonyú bűntudatom van. Lehet hogy mégis le kellene mondanom Pestről? De 5 éve minden vágyam ott tanulni. Viszont így meg nagyon lelkiismeret-furdalásom van, és még több mint egy évig azt kell mondanom hogy együtt vagyunk a barátommal :/
2011. jún. 18. 23:42
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
93%
ne mondd el az igazat..hiszen 5éve álmodozol róla..de ha el is mondod..nem tarthatnak vissza felnőtt vagy..:)
2011. jún. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
37%

Pest nem túl jó hely...ne akarj itt tanulni..

Nekem pont az az álmom,hogy elmehessek innét..:)

2011. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
91%
Én nem mondanám el. A cél szentesíti az eszközt.
2011. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú távon legjobb az őszinteség.

Azt viszont nehezen értem, hogy lehet szimpatikus a szüleidnek a "párod", ha nem is találkoztak még, mert nincs is. :D

2011. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
90%

De az elsőnek igaza van.

Ha ennyire fontos neked, ne mondd el utólag..

2011. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 Darcy01 ***** válasza:
86%

Miért nem bíznak benned a szüleid? Miért nem akarnak oda engedni tanulni, ahová szeretnél?

Próbáld meg a szüleidnek bebizonyítani, hogy alkalmas vagy egy önállóbb életre. Úgy nehéz tanácsot adni, hogy nem ismerjük az alapprobléma valódi okát.


Én is egy kisvárosból jöttem Budapestre tanulni, de nálunk ez egyáltalán nem volt gond.

2011. jún. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
89%
Nem mondanám el. Márpedig azért nem, mert az én jövőm, senki nem szabhatja meg, mit tanulhatok és mit nem. Mi ez már? A sajátját úgy alakítja mindenki ahogyan akarja, de az enyémet nem.
2011. jún. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim válasza:
56%
én sem értem, miért szeretnél Pesten tanulni... számomra az egész város undorító, tele van szmoggal, mindenhol csak autók, emberek, zajok, minden ember csak rohan, nincs megállás... vidéken legalább nyugi van (én is ott élek, és Pesten tanultam) de amúgy szerintem mondd el a szüleidnek az igazat, a lelkiismereted úgy sem hagyna nyugodni, a jó emberekkel ez már csak így van...
2011. jún. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Ezzel a sráccal barátok vagyunk és amiket meséltem róla itthon nagyon szimpatikussá vált anyukámnak. A gondolkodásmódja főleg. Ha ő nem lenne nem érettségizhetnék újra. Hihetetlen, de anyukám mindenbe belemegy ha azt mondom hogy a "barátom" tanácsolta. És mindig jó tanuló voltam, fel is vettek volna oda ahova szerettem volna menni de nem engedtek jelentkezni se. Szerintük a kollégiumi élet nem nekem való, a tanulást pedig nem bírnám ott. Pedig biztos vagyok benne hogy szeretném és szorgalmas is vagyok. Anyukám mindenbe beleszól, pl hogy összegumizott vagy kiengedett hajjal megyek iskolába vagy hogy mit veszek fel, kikkel barátkozok. Nagyon szeretnék elkerülni itthonról és önálló lenni. Viszont ez csak hazugság árán sikerülhet.... :(
2011. jún. 18. 23:54
 10/51 Darcy01 ***** válasza:
81%

Tettél esetleg valami olyasmit a múltban, ami miatt ennyire nem bíznak benned? Vagy az anyagiak lenne a gond?


Amúgy nem értem? Teljesen normálisnak tűnsz, és az is természetes, hogy vágsz az önállósodásra. De az írásod alapján az anyukád ezt egyáltalán nem akarja és teljesen rád telepszik. Ez nagyon nem egészséges. Apukádnak mi a véleménye?

2011. jún. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!