Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valami támogatást tudnánk...

Valami támogatást tudnánk valahol kapni?

Figyelt kérdés

Szóval..lehet hogy kicsit hosszú lesz ezért elnézést.

17 éves lány vagyok, 2 éve magántanuló, de úgy hogy nem vizsgáztam le, nem jártam be szóval mindig buktam, így még 9.-es vagyok. idén is magántanuló akartam lenni, de elutasították. ugye be kellett volna mennem de nem voltam egyszer sem. Nagyon szépen kérek mindenkit hogy ne térjünk ki arra, miért nem járok iskolába, már 5. osztály óta folyamatosan egyre rosszabbodik a helyzet, és nincs senki és semmi amiért bemennék. Légyszives ne ez legyen a téma. Apám jelenleg munkanélküli, nem talál munkát, egyedül anyám dolgozik. Iszonyú nehezen jövünk ki a pénzből, most hogy ugye elvették a családi pótlékot amiből a számlákat fizették anyámék. Így nincs semmi amivel támogatnának. Jó, tény és való hogy nem is segítenének egy olyannak aki be se jár a suliba. De esetleg valahol lehetne kérelmezni vagy nem is tudom hogy írjam, hogy kapjunk valamennyi segélyt vagy akármit? Szüleimnek 2 gyereke van, én aki februárban lesz 18, és a nővérem aki már elmúlt 18, itthon lakik, de a barátjánál szokott általában aludni ezért ritkábban jön haza.

Én bármilyen diákmunkát keresek sehol semmi, 2 helyen tartoznak, ki se akarnak fizetni..

Nemrég tudtam meg hogy már 2 havi villanyszámla nincs kifizetve, plusz még valami más is azt hiszem.

Engem nem érdekel hogy nem adnak pénzt (mert mikor még jobb helyzetben voltunk néha adtak 1-2 ezret), az se hogy nem tudunk mindig normálisan enni, csak annyit akarok hogy ne legyenek tartozások, hogy apám se legyen így kiborulva hogy milyen szarul állunk.

Röviden ennyi..most jutottunk először ilyen rossz helyzetbe, és nem tudom mit kéne tennem. És mivel gondolom úgy is lenne aki megemlítené, nem, ismétlem NEM tudnék bejárni a suliba. Ennek megvan az oka, amit nem szeretnék kifejteni, és nem is lenne lényeges mert kb mióta ez van leszarják magasról hogy mi van velem csak mondják hogy járjak be mert muszáj. TUDOM, tudom hogy muszáj de nem megy. Tudok hasonlítani dolgokat ehhez, volt mikor annyira kikészültem hogy az akkori melóhelyemre se akartam bemenni, totál kétségbeestem és remegett a kezem, majdnem sírógörcsöt kaptam. Ennek is megvolt az oka, de ugyan azt éreztem mikor suliba akartak "Kényszeríteni". De végül iszonyú nehezen de tisztességesen bejártam mindig. A sulival viszont teljesen máshogy van.

De légyszives térjünk vissza az eredeti kérdésre, nem tudom mi tévő legyek, már nincs képem hazajönni se és nem tudok hogy anyámék szemébe nézni..Valahol - ha csak egy keveset is - de kaphatnánk valami segítséget?


Elnézést hogy hosszú lett, köszönöm annak aki elolvasta és válaszol.


2010. dec. 18. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
önkormányzat rendkivüli szoctám de kb 10 ezret adnak csak és 2 havonta igényelhetö
2010. dec. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
A legbiztosabb az lenne, ha újra kapnátok a családi pótlékot. Ahhoz viszont folytatnod kellene az iskolát. Priviben se mondod el, miért nem jársz be?
2010. dec. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért azt jó lenne tudni,hogy miért nem tudsz bejárni a suliba...különben meg az önkormányzat tud segíteni...ha akar!
2010. dec. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De úgyse akar megtartják maguknak a pénzt..


Hiába írnám le, talán értelmesen le se tudnám, te meg nem értenéd meg illetve nem tudnád hova rakni, de le tudnám írni egyszerűen de akkor meg úgyis azt kapnám hogy csak iskolakerülő vagyok. Nem egy, nem kettő és nem három pszichológust jártam meg de senki nem tudta "megfejteni" úgyhogy innentől nem mondom el senkinek, elég ha én tudom.

Egyébként terveim vannak, illetve lettek volna, ennek a felét most a suli tönkrevágta, de jövőre esti tagozaton akarok kezdeni, és egy 4 éveset elvégezni, hogy ha sikerül akkor legyen érettségim.

2010. dec. 19. 01:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
úgyis anonim marad enber akkor meg mit parázol? hátha valaki tud segíteni aki már élt át hasonlót nem?
2010. dec. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akárhogy csavarjátok a dolgot, nem fogtok semmi segélyt kapni. A nővéred hiába lakik otthon, nem számít gyereknek már. Így az összes jövedelmetek 3-felé osztódik. Ez még akkor is meghaladja a maximum összeget (amivel még jogosultak lesztek segélyre), ha anyukád minimálbért keres. Szóval az ki van zárva, hogy bármi segélyt kaptok.


Engem egyedül nevelt apukám rokkantnyugdíjasként és mi sem voltuk rá jogosultak.


A te feladatod a tanulás lett volna, amit nem teljesítettél. Ezzel kárt okoztál a családnak és nem tudod helyrehozni. Sajnálom, de ez van. Egyedül apukád tudna javítani a helyzeten rövid távon, de ő meg ugye nem dolgozik.

2010. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam ezzel a témával már nem akarok foglalkozni, mert nem érdekel más véleménye, amiket megkaptam abból meg elég volt.


Értem. Apám tudna dolgozni de ez is már egy másik téma amivel régóta "szenvedünk"..

2010. dec. 19. 12:09
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Nos,akárhogy nézem te nemfogsz ezért támogatást kapni.


Viszont ha segíteni akarsz a családnak és a közös kasszába te is be akarsz tenni.Akkor hagyd abba a mostani sulidat,menj el gyárba operátorként(segédmunkás) dolgozni(ilyen gyártósori,összeszerelő munka nem fog megártani és nem is megterhelő)amiért kapsz havonta mondjuk 90-100 nettót.

Abból mondjuk bedobsz egy 50-60-at a családi kasszába....és az már elég jó kis összeg arra hogy csökkentsd valamelyest a "nélkülözéseket".


A sulit pedig mint te is írtad folytathatod estin,munka mellett is.


Más:

Azokra a válaszolókra meg ne hallgass akik azt írják hogy: "Huh nem tanultál most...nem lesz belőled semmi!"


Tanulni,fejlődni bármikor lehet.Anyám barátnője 30 évesen érettségizett le(addig csak varrónő volt),41 évesen végezte el a fősulit(gyerek mellett).Most pedig vezető pozícióban dolgozik,sikeres és elég jól keres.

Szóval felesleges az ilyen "vészmadár" hangokra hallgatni.


20/F

2010. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Méris mit gondolsz mire a jó frászra kapnál segélyt.

Ha bejárnál a suliba kapnál családit és a menzán olcsobban ehetnél, de ez is csak 18 éves korodig utána már senki se fog veled foglalkozni.

Nem értem mért nem vitt már évekkel ezelött a gyámügy, egy gyerek otthonba a többi kölyök kiverte volna belöled a lelki bajaidat, A szüleid se normálisak hogy hagytak évekig otthon ücsörögni.

2010. dec. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És ezt ismered: Segíts magadon, Isten is megsegít? Vagy hogy: Nemakarásnak nyögés a vége? Talán neked is tenned kéne valamit, nem csak otthon ülni a babérjaidon, és várni a pénzt a nagy semmire. Ja, hogy holmiféle titokzatos lelki problémád van, amiért képtelen vagy suliba menni? Az kényelmes lehet.
2010. dec. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!