Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtartsam vagy ne? Tanácsok,...

Megtartsam vagy ne? Tanácsok, vélemények?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, 4 éve együtt a párommal, aki egyidős velem. Körülbelül 3 éve szedek fogamzásgátlót, még soha egyet sem felejtettem el bevenni, most mégis terhes lettem. Nem tudom, hogy megtartsam-e, mert mindketten suliba járunk még a párommal, otthon lakunk a szüleinkkel, kerestünk nincs, és ráadásul gyógyszer mellett lehet, hogy a gyerek sem lenne egészséges, de elvetetni sem igazán akarom. Tanácsok?
2010. dec. 20. 12:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
100%

Csak a gyógyszeres részre tudok érdemben reagálni. Egyszer nem jött meg (utólag kiderült, hogy "elbambult" a soron levő petefészkem), akkor voltam orvosnál és megkérdeztem, hogy ha netán terhes lennék, a gyógyszer nem okozna-e gondot.

Azt mondta, hogy most már annyira alacsony hormontartalmúak, hogy a gyereknek semmi baja nem lenne tőle.

Illetve a 72'-ben született férjem édesanyja is gyógyszer mellett esett teherbe és a férjem teljesen egészséges.

2010. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
29%

nekem nem lenne szívem elvetetni a pici babánkat.mert mégiscsak a tietek.ha nagyon akarjátok mindenre lehet találni megoldást.keressetek mind2en melót és iratkozzatok át levelezőre.végülis a BsC-ből már csak 3 félév van így hát,az meg nem olyan sok.

ha nagy házatok van biztos meg lehet oldani,h a szüleitekkel maradjatok,de mégis külön.vagy ha van esetleg vhonnan sok pénzetek vehettek egy kisebb lakást is.

2010. dec. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
74%

én és öcsém is gyógyszer mellett fogantunk,egészségesek vagyunk...


te tudod,hogy mennyire stabil a kapcsoaltotok,és mennyire maradna az ha megszületne a baba,fel tudod e áldozni érte a 2legszebb2 éveidet,szeretnél-e fiatal anyuka lenni...


én nem tartanám meg,pedig 23 vagyok,suli melett dolgozunk mindketten,együtt tervezzük a jövőt,de önzőbb vagyok annál,hogy szüljek most...majd később ráér...


nem dönthetünk helyetted,nekem és párodnak kell

2010. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
79%

és ki fogja eltartani a gyereket? szüleid? hogy fogtok önálló albérletre, saját lakásra, autóra, vagy bármire félrerakni, ha most minden pénzetek, ill. a szülők minden pénze elmegy a babára?

szerintem nincs meg a megfelelő alapotok egy gyerek vállalásához, de végülis, ha a nagyszülők igent mondanak, akkor oké.

Tőlük kérdezd és a párodtól, hogy megtartsd-e.

2010. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:

A kapcsolatunk stabilnak mondható, azt terveztük, hogy suli után összeköltözünk, aztán később összeházasodunk, de abban egyeztünk meg, hogy 29 alatt még nem vállalunk gyereket, mert egy gyerek az igen sokba kerül, és akkor akartuk volna, ha már stabil munkahelyünk van, lakásunk, és a kezdő fizetésnél picit több, amit most kaphatnánk pályakezdőként.

Az ő szüleihez költözhetnénk, ha kicsit átalakítanánk a házat (kb 800.000 ft-os beruházás), de jelenleg arra sincs pénzünk, maximum akkor lenne, ha a szüleink közösen fizetnék, és persze a rezsit sem tudnánk rögtön fizetni, hiszen még munkát is kell találni, amit lehet csinálni suli mellett, és akkor a barátom szülei tartanának el kettőnket, a barátom testvérét meg a gyereket, ez nem várható el tőlük.

2010. dec. 20. 12:23
 6/66 anonim ***** válasza:
12%
Adjátok örökbe egy olyan házaspárnak, akiknek nem lehet babájuk. Ők szeretetben felnevelik, neked nem kell abortuszra menni. Hm??
2010. dec. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 tetris ***** válasza:
76%

Sztem már eldöntötted tudat alatt a kérdést, csak megerősítést vársz tőlünk. Hát legyen!

Vetessed el, ha még iskolába jártok, ha nincs lakásotok, önálló egzisztenciátok. 20 évesen túl fiatal vagy még. A szüleitek nyakára odaszülni egy babát sztem szemétség.

A tabletták pedig akármilyen kis dózisúak is, mégiscsak okozhatnak galibát. Azt nekem ne adja be senki, hogy nincs károsító hatásuk a magzatra.Ezt mondták a barátnőmnek is, aki tavaly temette el a lányát. Rejtett fejlődési rendellenessége volt a lányának, ki se derült, csak amikor már késő volt. Ez a kislány is elfelejtett tabletta bevétel eseténben fogant meg. Tudod, mit élt át, amikor el kellett temetni a gyermekét?

Inkább várjatok még pár évet, amíg mindketten befejezitek a sulit, aztán összeházasodtok, lakást szereztek, és akkor van ideje a gyereknek. Nem most.Lehet, hogy egy szívtelen dög vagyok, de én elvetetném.

2010. dec. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
86%
akkor te is tudod szerintem a választ,csak te meg szeretnéd tartani,és tőlünk várod,hogy megerősítsünk benne,pedig inkább ne!
2010. dec. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 Cory Rose ***** válasza:
88%
Én biztos nem tartanám meg, lehet most nagyjából meg tudnátok teremteni az átmeneti körülményeket de téged pl. egy munkahelyre egy gyerekkel jóval nehezebben fognak fölvenni... Kisgyerek mellett tanulni is jóval nehezebb lenne szerintem. A terhességet meg nem érdemes végigszenvedni ha utána nem tartod meg úgysem, szóval...
2010. dec. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:

Örökbeadáson is gondolkoztam már, már néztem is ilyen honlapokat, de ahogy magamat ismerem nem tudnám a gyerekemet "odaadni" másnak ha már kihordtam, megszültem...

Úgyhogy ez lehet, hogy kegyetlenség, de valószínűleg igazatok van, és el kell vetetni:(

2010. dec. 20. 12:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!