Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem miért nem tudnak ajándék...

Nekem miért nem tudnak ajándékokat venni? Ennyire nem figyelnek?

Figyelt kérdés

Egy csomó mindennek örülnék, olcsótól a drágáig, ráadásul ahányszor megyünk valahova, mindig megjegyzem mindenfélére, hogy de jó lenne, de szép, de szeretnék, pl. kellene egy hosszú bőr kesztyű, egy pénztárca, sminkecset, csillag alakú fülbevaló, szemhéjalapozó vagy szalvéta technikázok és ahhoz ez-az stb. gyakorlatilag csak válogatni kellene több tucat dologból, amit még el is mondtam. Ehhez képest tavaly is az volt, hogy huszonharmadikán jöttek rá, hogy nekem senki nem vett semmit, és nem is tudják mit kellene venni. Idén is már itt izélnek, hogy az nem-e lesz jó, ha most vettem egy pár dolgot maganak és azt kifizetik, mert hát mit kéne nekem venni, nem tudják és még nem is vettek semmit + eddig nem is gondolkodtak.


Miért akarnak letudni ilyen egyszerűen? Olyan szarul esik. :( Még ha soha semmit nem mondtam volna, hogy mi tetszik, vagy mit szeretnék... Jó, másnak ki sem fizetik, de attól nem lesz semmi meglepetésem a fa alatt. Én mindig gondolkodok, meg tervezek, engem meg leszarnak.


És NEM vagyunk szegények, nem azért nem kapok, mert nem futja rá. :(


2010. dec. 21. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt mindenki másképp fogja fel. Pl én még mindig többre megyek a kp.-val mint 10pár zoknival, meg 1dinos pizsamával, de azért azt se várom el, h nagyanyám beálljon a fa alá egy dízel kettes golfal, m tudja h én most azt fogok venni :P
2010. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ennyire nem figyelnek. Ne foglalkozz vele, adják oda a pénzt, vedd meg magadnak, tedd oda a nevükben a fa alá és lepődj meg, mikor kibontod. Én 30 éve küzdök azon, hogy NE akarjanak meglepni semmivel, mert utálom mikor megvesznek vmi olyan cuccot, ami ronda, nem divatos és semmi szükségem rá, de venni kell valamit...
2010. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaja átérzem...bátyám tavaly csap pénzt adott...persze jójó csak az nem ajándék...:S idény mondtam neki h akk írok könyvcímeket és vmelyiket vegye meg...mást én se tok.

Sztem mondd nekik h te bárminek örülnél, csak vegyenek vmit!!!

2010. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Év közben, amikor elejted ezeket a megjegyzéseket, akkor senki nem tulajdonít neki olyan jelentőséget, hogy megjegyezze, és karácsonyra majd jó lesz. Karácsony év végén van, és mindenki egy pár héttel előtte kezd csak el lázasan gondolkodni, de akkor meg annyira rá vannak görcsölve, hogy semmi nem jut eszükbe. Ez egyrészt figyelmetlenség is, másrészt pedig elképzelhető, hogy nem tulajdonítanak jelentőséget magának az ajándéknak, hogy mi is az, csak legyen valami. Ez egy rossz szokás.

Én év közben mindig írom, kinek mi lenne jó, mit ejtett el megjegyzést. Beírom a naptáramba karácsonyhoz. Utána pedig tudok válogatni. :)


Ne szomorkodj, mondd el nekik, hogy mi a bajod az ő rendszerükkel, és hátha változik vmi jövőre.

2010. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tesom gyerekét megkértem hogy soroljon fel 10 dologt aminek örülne.Így nem veszek hülyeséget mégis benne van az h olyat kap amit akart is volna+meglepi.Ha kérdezik h mit kérsz akkor irj föl nekik dolgokat nyugodtan.Persze ne ugy h na kérek egy kocsit.Ha nem több jo ajcsi közül válasszanak.Tényleg az ha évközbe elhinted mi lenne jo kb.senkit ne érdekel és ha épp akkor mondod amikor nem figyel az illető akkor meg se jegyzi.

Hála én nagyon figyelem mindig kari elött pár honappal h mi az amit épp szeret az illető minek örülne.

Bocs de eszembe jutott a reszkessetek betörökböl az a rész amikor mondják a tv-be:)Kedves Télapó!Tavaly nem hoztad el a ferrarit,ha idén jót akarsz,hozd el a porshe-t:)Amúgy akkor én is mérges vagyok ha valakinek akár mondja az ember h mi lenne a jo és már csak azért sem azt veszi.TEsom ilyen hogy kérdezi h mit vegyen ismerösnek,felsoroltam neki vagy 4-5 dolgot aminek tudom h örülne az a valaki,mert már rákérdeztem régebben,persze most meg tesom bajba van h nincs ajndék még és ötlete sincs,hát ha ennnyire lüke,nem tudok rá mit mondani.

Még annyit h én Csokifüggő vagyok és imádom a csokoládét,a vicc h mindenki tudja és mikor kérdezik mit kérek mondom h valami finom jofajta csokit,nem kell ajcsi csak mondjuk egy tábla lindt csoki,de általában fele tojik rá,mert azt hiszik h az nem nagy ajándék,hát sokkal jobban örülök csokinak mint bármilyen ajándéknak.

2010. dec. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem csak évközben szoktam. Szerintem azért mikor decemberben, vagy épp múlt héten mondtam valamit, arra azért emlékezhetnének. :(
2010. dec. 21. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ahogy nő egy gyerek, úgy foglalkoznak egyre kevesebbet a családtagok az ajándékozással. Egy kicsinek még bármi jó, amit a játékboltban kapnak.. Egy tininek viszont már nehezebb ajándékot venni, ha alkalmanként meg is jegyzik, hogy mi tetszett neked, akkor is úgy vannak vele, te jobban ki tudod választani magadnak, mit szeretnél. Inkább vedd meg magadnak, minthogy tényleg olyasmit kapj, aminek nem is örülsz.. És szerintem lehet olyan dolognak is örülni, ami nem meglepetés. Attól még vágytál rá, és ajándékba kaptad:) Szerintem eltelik pár évtized, és már te sem leszel olyan kreatív ajándékozás terén:)

Ha pedig meglepetést akarsz, akkor az egyetlen megoldás, ha írsz egy listát, lehetőleg jó hosszút.. arról aztán válogathatnak, hogy mit vesznek meg neked!

2010. dec. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne akarj mindenaron ajandekot kapni pl.!

Nalunk mar nem szokas az ajandekozas. Meg a gyermekeim kicsik voltak, akkor mindig kerult a fa ala valami kis meglepetes, de amikor mar tini kort elertek, akkor ezt megszuntettem, mert felesleges. A karacsony nem errol szol.

A szeretrol. Ma mar a gyermekeim is elfogadtak ezt, es orulnek annak, hogy igy van.

Nem vagyunk szegenyek, szeretetben elunk, igy egesz evben gondolunk es odafigyelunk egymasra, s ez a legfontosabb.

2010. dec. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!