Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a férfiaknak értelme/haszna?

Van a férfiaknak értelme/haszna?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést tényleg komolyan gondolom. Amióta kicsi voltam csak nők vettek körül, nagymamám, anyám, nagynénéim, azok gyerekei, sehol sem volt egy férfi sem mert: nagyapám ivott, korán meghalt, anyám mikor terhes lett akkor rögtön otthagyta a barátja, aki azóta felszívódott, nénéim férjei mind alkoholisták voltak, mind agresszív lett egy idő után verték a családjukat. A családomat csak az anyák tartották össze mindenféle férfi segítség nélkül. Mindenki egyedül látta el a saját családját, otthon sem volt szükség sohasem egy férfire sem.

Más családban meg ahogy megfigyeltem szintén a nők tartják össze a családot, egy férfi ismerősöm sincs meg nő nélkül.

Ráadásul a férfiak nagyon hamar meg is halnak, elég törékenynek látom őket, valamint bármi problémájuk van (munkahelyi vagy érzelmi) egyszerűen nem tudják rendesen megoldani, ha egy nő nem segít be. Valamit nagyon könnyen otthagyják a családjukat, gyávák, nem lehet rájuk számítani, alapozni. Nem látom annyira értékesnek őket.


Kérlek titeket fejtsétek ki a véleményeteket a kérdéssel kapcsolatban. Tényleg kíváncsi vagyok a válaszotokra, de indoklással együtt írjátok meg légyszíves. Nagyon nem tudom hova tenni a férfiakat.

A fentebb leírtakat senki se vegye magára, és ne érezze senki sem támadásnak, mert nem azzal a szándékkal írtak, csak tényleges kíváncsiságból.


2010. dec. 22. 11:12
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Valamint még: a nőktől azt láttam eddig, hogy a nők egyedül is képesek ellátni a családot. Dolgoznak, mellette a lakást is pikk-pakk szép rendben tartják, mindig van meleg főtt étel az asztalon, és még a gyerekkel is van erejük foglalkozni mellette.
2010. dec. 22. 11:15
 2/26 A kérdező kommentje:
Férfiaktól pedig ezeket nem láttam, de még csak nem is hallottam róla. És még a nők is ugyan úgy meg tudják szerelni a háztartási elektronikát is mint bárki más.
2010. dec. 22. 11:16
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

Attól még, hogy nem láttál vagy nem hallottál róla fordítva is előfordul mindaz amit leírtál. Sajnos nem is ritkán.

20/L

2010. dec. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
gyereket csinálni és vannak akik nem csapnak be és tényleg szeretnek.. :)
2010. dec. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
A gyerek nélkülük tényleg nehezen elképzelhető:D Ha meg rendes tisztes családapaként is viselkednek, attól az még ottmarad, hogy nagyon hamar meghalnak.
2010. dec. 22. 11:20
 6/26 anonim ***** válasza:
28%
Igazából szerintem amire egy férfi jó, hogy gyereket csináljon és azért jó ha van mellettünk férfi,mert van kivel szexuálisan együtt lenni.Én valahogy idáig mindig csak eddig jutottam el. Szex van talán még beszélek is velük és ennyi. 24/L
2010. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

szerintem fordulj ezzel pszichológushoz, mert ez már komoly, ha tényleg igy érzed.

A macskám is hamar meghal (csak 10-13 évig él), mégis értékes része az életemnek, és rajongok érte. Sőt, ő sem tudja ellátni magát (a ffiak erre azért képesek), egész életében gondoskodásra szorul (még dolgozni sem dolgozik és pénzt sem kap ért). Harap, karmol - ha játszik - és mégis szeretem.


Félretéve az iróniát. Rosszak a tapasztalataid. Bizonyos réteg kivételével a ffiak nem ilyenek. Nem tökéletesek, de nem ilyenek. A nők sem tökéletesek, köztük is van olyan pont, amilyet leírtál!

Ez alapján ítélkezni dőreség.


Az én férjem dolgozik, jól keres, csodálatos egyéniség, okos, segít a házimunkában, elvégzi a férfias teendőket a ház körül, szeret engem, egészséges (-nem hal meg korán), és éppúgy összetartja a családunkat, mint én.


És ez nem egyedi eset! Ismerkedj a saját körödön (rétegeden) túl!

2010. dec. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Sajnálom, hogy csak a rosszat láttad eddig. Az én apám is alkoholista volt és nálunk is anyu tartotta össze a családot, sőt a nagynénéméknél is így volt, de azért én láttam olyan családokat is a környezetemben, ahol az apuka is besegített és/vagy családfenntartó is volt.


Én most már felnőttem és se rám, se a környezetemre nem jellemző, hogy a pasi felesleges lenne. Lehet, hogy szerencsém van, nem tudom, de az én párom és a barátaim pasijai is, mind egyenrangú felekként kezelik a nőket, szeretik és támogatják őket mindenben. Nem isznak és nem céljuk tönkre tenni semmit. Besegítenek a háztartásba is és a gyerek(ek)kel is foglalkoznak.


Amit viszont én látok, hogy nagyon sokszor a nők maguknak köszönhetik a sorsukat. Van olyan típus amelyik csak azért sem vesz tudomást a arról, hogy a pasi nem jó, nem kéne neki gyereket vállalni, mégis bevállalja. Van olyan, amelyik automatikusan kiszoljálja a pasit, aki természetesen elkényelmesedik és aztán amikor szükség lenne rá, már nem lehet vele mit kezdeni. Hozzáteszem anyám is ilyen volt. A végtelenségig kiszolgálta apámat! Ja és akkor már a pici fiúkat elkényeztető anyukákról már ne is beszéljünk. Hány meg hány ilyen pasi van, aki képtelen leszakadni az anyjáról, mert az nem engedi el? Hányszor lehet hallani, hogy az anyja még 30 felett is kényezteti, főz neki, mos rá, takarít utána... az ilyen pasi nem fogja megtanulni a rendet, hogy ő is felelős a környezetéért. Mi nők rontjuk el nagyon sokszor a pasikat! Mert minket arra nevelnek (még mindig), hogy nekünk helyt kell állni, nekünk ki kell szolgálni, nekünk vinni kell mindent. Ma ráadásul még többet, mert a klasszikus feladatok mellett még a munka is befigyel, napi 8-9 órában... nekünk muszáj bírni.

Szóval ne csodálkozzunk.


Kedves Kérdező! Én kívánom, hogy találd meg a párod az életben, azt aki tisztel téged, és akit te is kölcsönesen tisztelni tudsz. Azt, akivel segítitek egymást, építitek egymás személyiségét, azt akivel akarod a közös jövőt, mert hidd el, hogy a pasi nagyon értékes, csak 1) meg kell találni, 2) nem szabad elrontani! :)

2010. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: én is úgy érzek a férfiak iránt mint te a mácskák iránt. Ezeket pedig, amiket írtam több rétegből vettem. Nekem a családom szegény volt, viszont a barátaimék rokonai gazdagok, és ott is ugyanúgy megfigyelhető ez. Legalábbis, azok szerint, amiket mostanáig tapasztaltam.
2010. dec. 22. 11:32
 10/26 anonim ***** válasza:
52%
Szerinted hogyan lenne gyerek te nagyon értelmes?Ennyi erővel ugyanezt fel lehetne tenni a nőkkel kapcsolatban.
2010. dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!