Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egész nap dolgoztatnak. Erre...

Egész nap dolgoztatnak. Erre mi a megoldás? (lent)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok,és a szüleim egész nap dolgoztatnak.soha nincs semmi szabadidőm,nem csoda,hogy stresszes vagyok,kiborulok,örökké fáradt,és romlanak a jegyeim,amiért szintén leordítanak..most is elmentek itthonról,és komolyan mondom,vagy 30 feladatot adtak ki,és mindegyiket megcsináltam,csak az egyiket elfelejtettem,és azt nem..és köszönet helyett itt hívogatnak,hogy azt miért nem csináltam meg,és hogy azonnal cináljam meg...meg szünet van a suliban,és minden nap fizikai munkát kell végezzek(betonozás,fűrészelés,farönkcipelés...értitek...).

Nagyon elegem van,hogy meg e köszönik,folyton stresszelek miattuk(ők most fognak válni),a jegyeim is romlanak felvételi előtt..és nem lehet velük beszélni..már próbáltam,de mindig ordibálni vagy fenyegetni kezd,é én már nem bírom..kérlek,segítsetek! :'(


2010. dec. 22. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Milyen ugyes vagy, hogy meg a betonozast is Rad bizzak a Szulok, vagy Ok nem tudjak ezt elvegezni?

Fogaddj szot a Szuleidnek, s vegezzd el azt, amit Rad biznak, ne kapkodj, s igy meglesznek a munkaddal elegedve.

Kellemes unnepeket!

2010. dec. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valahogy próbálj meg alkalmat keríteni, és leülni velük MEGBESZÉLNI (nyugodt légkör, nem rájuk borítani az asztalt, és amikor ők is viszonylag nyugodtak) ezt az egészet, esetleg egy közelálló rokont is bevonni (pl. nagyszülőt), akinek a véleményére ők is adnak.

Mondd el, hogy nem kihúzni akarod magad teljesen, de szeretnél még gyerek lenni, amíg lehet, és persze, az életkorodnak megfelelő munkákat továbbra is ellátod (mosogatás, portörlés, stb.), de elsősorban tanulnod kell, és szeretnél néha egy kicsit lazítani is, kapcsolatokat építeni és megtartani, és ez ebben a helyzetben nem megy.

Tudom, hogy nehéz helyzet van, válás előtt.. Nagyon sajnálom.

2010. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fordulj a gyermekvédelmi hatósághoz...
2010. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Majd jönnek a válaszok,hogy nem vagy cukorból és lehet segiteni a háznál,ami igaz is.De az közel sem normális,hogy egy 14 éves gyereknek azért romlanak le a jegyei,mert betonoznia kell tanulás helyett.Csak egyet tudsz tenni,hogyha tényleg nem lehet velük értelmesen beszélni,nem csinálsz meg mindent,és türöd az ordibálást. Cserébe sokat tanulsz,aminek meglesz az eredménye. Nincs jogukban a szüleidnek tönkretenni a későbbi tanulmányaidat,ezzel az egész életedet..

Az meg,hogy idegbetegek és ezt rajtad vezetik le szintén nem normális dolog,de sajnos ezzel sem tudsz mit kezdeni.

2010. dec. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!

:)

2010. dec. 22. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Beszéld meg velük, hogy mennyit tudnál úgy segíteni, hogy ne menjen a tanulás rovására.

És nem gondolom, hogy egy 14 éves lánynak farönköket kellene cipelnie.

Szomszéd nem szokta ezt látni? Hátha feldobja a szüleidet a gyámhatóságon... Nem kéne, hogy elvigyenek, de a szüleid visszafoghatnák magukat.

2010. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szomszéd látja tudja meg minden,de apám barátja...
2010. dec. 22. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!