Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ünneplőben vagy hétköznapi...

Ünneplőben vagy hétköznapi ruhában vagytok Szenteste?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 07:55
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Csinosban. Bár nekem nincs kimondottan ünnepi ruhám, mármint van az, amiben vizsgázni szoktam (fekete nadrág, fehér blúz) de azt nem szívesen veszem fel ilyenkorra, mert túl hivatalosan néz ki, vagy van a kisestélyim, ami meg hát azért szerintem már túlzás lenne. Viszont nem is ilyen farmer + póló kombóban vagyok, hanem valami szebb nadrág plusz csinosabb felső.
2010. dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
80%

minek kiöltözni ha otthon vagy?

nekem ugyanolyan nap mint a többi

2010. dec. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, attól még hogy otthon vagy, meg lehet tisztelni az ünnepet. Aki számára ez ugyan olyan nap, mint a többi, annak felesleges, hiszen miért is tenné, de aki ünnepel, az szerintem természetes, hogy nem csak szép terítéket tesz az asztalra, vagy nem csak a fát díszíti fel, hanem saját maga is ünnephez méltóan van felöltözve.
2010. dec. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
75%
én egész nap pizsomában vagyok
2010. dec. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a kiöltözéstől elveszíti a családias hangulatot, és átmegy március 15.-ébe. Mindennap normális ruhában vagyok itthon, most is. Ez rólam és a családomról szól. A család épp az, akinek nem kell kiöltözni, mert meghitt a kapcsolatunk.


Most kérdeztem Anyutól, hogy miért nem öltöztetett engem a tesómmal soha ünneplőbe karácsonykor; azóta úgy röhög, hogy nem tud fát díszíteni.

2010. dec. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
75%
Én sem érzem szükségét, hogy különösebben kiöltözzek. Nem hiszem, hogy a ruha lenne az ünnep lényege.
2010. dec. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
71%
tegnap 13:43 - anyád is egy bunkó, rajtad ezáltal nem is csodálkozok. Ha neki ez egy átlag nap akkor minek dísziti fel a fát? Valahogy meg van zavarva anyád gondolatmenete. Ha nem tiszteli az ünnepet akkor minek használja a szimbólumait (csak hogy megértsd szimbólum=karácsonyfa).
2010. dec. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
66%

utolsó!

jó lenne ha leállítanád magad !

mindenki máshogy ünnepel nem kell ahhoz kiríggyenteni magukat

amúgy is az emberek 99%-ának csak 3 napig tart a "szeretet"

beleértve téged is

2010. dec. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
40%

Előző: nem csak 3 napig tart nálam, lehet nálad igen.


Úgy látom nagy itt az irigység a "gyakorló" elkényelmesedő háziasszonyok részéről és nem csak öltözködésben de lehet szex és szerelem+szeretet kérdésben is. Természetes, hiszen ráfogjuk hogy minek, meg hogy konzervatív ...

de ezek után ne csodálkozz ha párod majd mást keres, aki hajlandó felöltözni egy szép ünnephez ahhoz méltóan vagy akár kész valami mást is kipróbálni a hétköznapi megszokott dolgokon kívül.

(A tegnap 09:30 is én voltam - köszi a lepontozást a szakadt melegítős és 100éves kinyúlt pólós háziasszonykáktól)

2010. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát meg van rólad a véleményem, hogy ismeretlenül lebunkózod az anyukámat. Valószínűleg neked nem volt, aki megtanítsa a jó modort.


Nem érted, hogy a család előtt nem kell kiöltözni? Nem azt mondom, hogy egy alsógatyában kell leülni, de valószínűleg nem tudsz olvasni, hisz én írtam, hogy normálisan vagyok felöltözve. Ez azt jelenti, hogy olyan ruha van rajtam, amihez csak cipőt és kabátot kell húzni, hogy elmenjek itthonról, mert normálisan néz ki.


Szerintem épp te vagy az, aki nem érted a karácsony lényegét. Család, szeretet. Nem pedig divatbemutató meg cicoma. Nem egy ruhával kell megtisztelni a családodat, hanem úgy, hogy tisztelettel bánsz velük. Egész évben. (Csakhogy tisztázzuk: tisztelet = amikor NEM bunkózunk le embereket.)

2010. dec. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!