Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyílt örökbefogadás, vagy...

Nyílt örökbefogadás, vagy titkos? Nem kívánt terhesség esetén te melyiket választanád, ha nem volna lehetőséged felnevelni a babát?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 17:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem, hát igen, ezen információk ismeretében már elég durva a helyzet. Legalább védekezhetett volna, biztos lehetett valahogy..
2010. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

De nem nehéz kibírni, hogy ezt ne meséld el otthon? Értem, hogy nem szeretnéd bolygatni, de nagyon súlyos dolgokról van szó, ugyanakkor biztos nem változtatna semmin az, hogy tudják.

Én anyukám is elmondta egyszer, hogy őt verte az anyja, és volt, hogy megszökött otthonról 12 évesen januáran 2 napra.. Azt meg nemrég mondta el, hogy lehetett volna mégegy tesóm, de apu lebeszélte róla, mert nem férne el a lakásban (nincs több szoba), ezért elment abortuszra, de annyira megrázó volt ez lekileg, hogy utolsó pillanatban szólni akart, hogy mégsem akarja.. de akkor már pont késő volt, rárakták az altató-izét, már nem is emlékszik, kimondta-e vagy csak akarta.. Azóta is kivan tőle, ha rágondol, pedig már huszonegynéhány éve történt.

Na bocsánat, ez egyáltalán nem ide vágott, csak azt érzem, hogy egymáshoz közel álló embereknek fontos tudni a múltbéli dolgairól akkor is, ha annak az információnak nincs ,,funkciója" – valahogy mégjobban elmélyíti a viszonyt.

Na de nem akarlak befolyásolni, beleszólni meg pláne nem. Csak kíváncsi vagyok, hogy bírod otthon magadban tartani még a férjed, gyermekeid előtt is..

2010. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Amikor megtudtam, volt egy nehéz időszak az éltemben, nem akartam elhinni. Olyan hihetetlen véletlen folytán tudtam meg....de még akkor sem akartam elhinni, jóval 40 felett voltam már. A szüleim (az édeasanyámék, akik felneveltek) már nem éltek, a gyerekeimnak pedig nagyszülei voltak, nem mondhattam el. Úgy érzem, jobb, hogy nem tudjnak arról a lumpen nőről, aki a világra hozott. Nekem ő nem volt anyám egy percig sem. Akkor mindennek utána néztem, elmentem hozzá, aztán lezártam magamban. Ha anyukámról vagy apukámról beszélgetrünk, elég sokszor, mert áldott jó emberek voltak, eszembe se jut már ez a dolog. Most csak a kérdés miatt írtam le, mert átéltem, s ennek ismeretében nem vagyok híve a nyílt örökbeadásnak. A legjobban nevelt gyereknél is előjöhet tinédzserkorában, hogy megkeresi a vérszerinti szüleit, esetleg visszamegy, vagy vissza akar menni hozzá....egy tinit könnyű elkápráztatni, elhiszi, amit szeretne. Szóval egy igazi édesanya és édesapa, akik felnevelik, nem érdemelnék meg, hogy nagykorában esetleg otthagyja őket. Ha lemondott róla, hagyja békén, hadd éljen azokkal, akik szeretik, akik felnevelik.

Épp ma voltam a szüleimnél a temetőben, még mindig fáj a hiányuk. Nagyon szerettem Őket.

2010. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Igazad van abban,hogy egy gyereket könnyű elkábítani,de ha belegondolsz a saját esetedbe,hogy mi lett volna,ha a vérszerinti anyukád nem ilyen,hanem pl. egy svéd milliomos felesége,aki mindig is arra várt,hogy megtaláld,akkor te leléptél volna otthonról és elhagytad volna a nevelőszüleidet?A szavaidból azt veszem ki,hogy nem.De bármilyen is lett a vége,a kiváncsiság nem csak gyerekként,hanem felnőttként is hajtott,hogy vajon ki hozott világra.Ahhoz,hogy ezt megtudd jogod volt,de a titkos örökbefogadással ezt egyszerűen nem engedik vagy csak nagy küzdelem árán lehet kinyomozni.Most tekintsünk el a munkádtól.

Az a "szülő" pedig aki elhagyott nem zárhatja le csak úgy a múltját,hogy vége,megtörtént,ő mossa kezeit,a gyerek nem találhat rá.

2010. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egészen így van. A titkos örökbefogadás azt jelenti, hogy a vérszerinti szülő nem kaphatja meg az adatokat. A gyerek 18 éves korában minden adatot megkaphat, ha szeretné megtudni, kik voltak a szülei. Egyébként én inkább a vérszerinti apámat szerettem volna megismerni, de sajnos még a neve sem szerepel sehol. Alkalmi kapcsolat lehetett.
2010. dec. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Szerintem attól függ. Ha én fogadnék örökbe inkább szeretnék titkos örökbefogadást mégpedig azért, mert ha egyszer valaki örökbe adja a babáját, akkor ne szóljon már bele, hogy hogy nevelem, mit veszek neki, meg ilyenek. Ne hozzá kelljen már alakítanom az életünket és folyton félni, hogy na, mikor kéri vissza a gyereket. Lehet, hogy tudatlan vagyok ebben a témában, de én nem szeretném, hogy beleszóljon egy idegen a családunkba.

Másrészről viszont volt egy barátnőm, akit örökbe fogadtak, helyben, kevesen tudták és eltitkolta a család, de a kisváros pletykás, és kb 15 lehetett, mikor kiderült, hogy nem a nevelőszülei a vérszerintiek, és elment megkeresni a szülőanyját, meg is találta. Nála is kb az volt, mint egy korábbi írónál, hogy egy százgyerekes lecsúszott anya sokadik gyermeke volt. Nagyon felzaklatta, rossz társaságba keveredett és sajnos már nincs köztünk... Nagyon oda kell figyelni, hogy mikor hogy mondod el a gyereknek, hogy nem a sajátod, ha titkolod.

2011. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!