Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki nemrégiben esett át...

Aki nemrégiben esett át terhesség megszakításon, hogy érzi most magát? Gondol rá, bánja, vagy sem?

Figyelt kérdés

Én 1 hónapja voltam. Nem mondanám, hogy bánom, mert nagyon sok mindenkit bántottam volna, ha megtartom. Ennek ellenére, itt az oldalon is, főként a terhes kérdéseket olvasom, képeket nézegetek állapotos nőkről stb.

Lehet, hogy tudatalatt gyermeket szeretnék?


2011. máj. 16. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem, hogy tudat alatt szeretnél gyereket :) Ha alaposan átgondoltad, biztos felelős döntést hoztál, és nyugi, ha szeretnél majd kisbabát, amikor eljön az idő, sokkal jobban fogsz örülni neki, mint amennyire ennek a babának örültél volna, akinél arra gondoltál, hogy az a legjobb, ha elveteted..
2011. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
77%
19 vagyok, 16 évesen volt. sokat gondolok rá azóta is, nem hevertem ki...
2011. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
90%

Az enyém több, mint 10 éve volt, azóta van 4 kisgyerekem és ha rájuk nézek, eszembe jut, hogy lehetne egy kiskamaszom is. De nem érzem rosszul magam emiatt, ha akkor megtartom, soha nem jutok el oda, ahol most vagyok, és kb. mindketten nyomorban élnénk, míg ma már meg tudok adni mindent a gyerkőcöknek. Úgyhogy nem bántam meg.


Felfogás kérdése, sem az egyik, sem a másik tábor képviselőit nem szabad elítélni.

2011. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
77%

Aki megtette, alap hogy sosem felejti. Akár jogosan, akár nem, mégiscsak életet oltatott ki, tehát természetes hogy nem tud túllépni rajta hiszen nem egy eladott kocsiról van szó hanem a gyermekéről akit nem akart látni és megismerni. Ezt nem lehet csak úgy elfelejteni és nem gondolni rá többször. Ez egy életen át végigkísér, és ez a természetes érzés annál, akinek van lelke.


Ez most nem abortuszellenes írás volt részemről, hanem egy tény, hogy bármilyen okból történt, normális és természetes hogy nem tud túllépni rajta az aki ilyen döntést hozott, ez az ára annak hogy megtette.

2011. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
45%

a kisbabát hány darabban kaparják ki a méhből? pont, pont, vesszőcske, készen van a fejecske. még mindig meggondolhatom magam. még mindig nem késő. csak le kell hajolnom a papucsomért, beszállni egy taxiba és elhúzni innen, vissza se nézni. már hat a nyugtató. szédülök. nem menne az a lehajolás sem. és ha menne is, mi van, ha elveszítem az egyensúlyomat és lefejelem a radiátort? ha olyan helyen ütöm be, akár meg is halhatok, jaj nekem. miért pont az ablak alá fektettek, miért?


és ha még túl is élem az esést, a taxisok olyan figyelmetlenek sokszor, biztos áthajtana a piroson, miközben azt meséli épp nagy lelkesen, hogy ebből a kórházból hozta el minap annak a színésznek a kisbabáját, ott van a nyelvén már, biztos tudom, a barátok köztből. meg hogy hej, de szép csöppség volt az, pedig nem szoktak ezek még hónapokig kikupálódni. csak ezek után ütköznénk frontálisan a kis kék autóval. nem mehetek el. itt vagyok biztonságban. ágyban fekve. csukott szemekkel nem érhet baj. kicsi nyaka, naaagy a hasa. sírni volna jó. majd akkor veszem le a bugyit, mielőtt. jó? mert én még a gyilkolás előtt is szemérmes vagyok. fel fogok ébredni utána? megfogja a kezem. hideg. fel. jó. és mi van akkor, ha nem akarok? jobb lett volna az a radiátor, tudom már. ne sírjon, hamar túl lesz rajta, semmit nem fog érezni. én nem fogok semmit érezni. már azt sem érzem, hogy sírok. lejjebb alázom magam az állatnál is. mert hiszen az többnyire némán szenved.


számolja csak a bárányokat, mire tízig eljut, el is alszik. nagyon vicces ember ez a doktor. és a bárányok mit számolnak elalvás előtt? a bárányok mit számolnak abortusz előtt? a bárányok hallgatnak, ugye így van ez. megérdemelném, hogy ne is altassanak el. megérdemelném, hogy végig kelljen néznem. megérdemelném, hogy utána a tenyerembe adják, hogy itt van, tessék, búcsúzzon el tőle. megérdem... kész is van a török basa. jó reggelt, most tolom vissza a szobájába. mosolyogva néz rám, még elmosódik a feje, de így is látom, mit vigyorogsz, üvöltenék rá legszívesebben, ne nézz hülyének, eleve délben kerültem sorra, nem lehet reggel. de nem. valami hiányzik, érzem, valamit elveszítettem... hát persze, a bugyim. hol a bugyim? tudja, az a rózsaszín. és jó lenne rágyújtani is. hiányzik a nikotin. majd, ha kisbabát fogok várni, majd akkor leszokok. majd akkor.

2011. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
55%

Sokan nem bánják de azokból valami hiányzik. Nem bánni egy ilyet nem normális dolog akármennyire is nehéz lenne most.


Főleg akinek van gyereke és tudja mit jelent hogy egynek meg nem adott esélyt. Nem értem hogy lehet ezt nem bánni, BÁRMILYEN racionális okai is voltak. Mert oké, nehezebb lenne na de nem bánni?? Nem emberi...

2011. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
36%
13.29. ez nagyon tanulságos volt. De aki átérzi eztaz írást az amúgysem vetetné el a gyermekét, aki meg elvetette az tuti nem érti egyetlen gondolatát sem. Így van ez.......a vaknak hiába magyarázod a színeket, a lelketlennek meg a lelkizős szöveget. Nincs amivel befogadják.
2011. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 napietus ***** válasza:
85%
nekem spontán vetélésem volt, még azt sem tudtam, hogy egyáltalán terhes vagyok. kétlem, hogy megtartottam volna, de így is néha eszembe jut, hogy már hány éves lenne. nem kéne bántani azokat, akik nem szülhették meg a gyereküket, nyilván okuk volt rá.
2011. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 A kérdező kommentje:

Elnézést, lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Nem azt mondtam, hogy nem bánom egyáltalán, csak nincs emiatt egetverő depresszióm. Persze, gondolok rá, hogy fiú lett volna vagy lány, hogy kire hasonlított volna, hogy milyen lett volna...

Nem sajnálatot vártam, vagy együttérzést, csak sajnos nem tudok erről senkivel beszélni, azért gondoltam hogy írok. De lehet nem kellett volna.

2011. máj. 16. 13:44
 10/100 anonim ***** válasza:
78%
No és azok, akik nemi erőszak áldozatai lettek és úgy estek teherbe? Meg akarnád még így is tartani? Nem hiszem. Egész életedre ott lenne a bizonyíték előtted, hogy mi történt veled. Nem tudnám szeretni! Nem kéne rögtön mindenkit elitélni. Én nem bántam meg.......
2011. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!