Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez túl sok volt szüleimtől...

Ez túl sok volt szüleimtől karácsonyra? Ezeket kaptam és olyan rettentően rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés

10 000 - Mango nadrág

10 000 - Mango kabátka

7000 - Bershka pulcsi


17/L


2010. dec. 27. 18:03
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

De miért kellen a szüleim pénzügyi helyzetéhez képest viszonítanom?? Mi értelme lenne? Így logikus szerintetek?

Ez nem szolidalitás kérdése, egyszerűen alap.

2010. dec. 27. 18:16
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem sok, de minden viszonyítás kérdése. Van aki számítógépet kap, telefont, lcd tv-t, ahhoz képest ez semmi. Van, akinek csak egy 300Ft-os játékra telik, mert a szülei minimálbérből élnek. Ahhoz képest sok. Úgyhogy elég hülye a kérdés...Ezért tökre nem mindegy az anyagi helyzet, hiába nem az volt a kérdésed, hogy megtehetitek-e.
2010. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Tényleg ne szégyeld. Én azért szoktam rosszul érezni magam mert tízezrekért vesznek nekem ajándékot, én meg csak 2000ből tudok. :S
2010. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem az "átlaghoz" nem sok=D
2010. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:16


Ilyen gazdag, jólelkű barátaid vannak? Hol élsz Te? A Marson??

2010. dec. 27. 18:17
 16/31 anonim ***** válasza:

nem, szerintem arra gondolt, hogy a szülei, rokonai több ezrekért vesznek neki, míg ő a zsebpénzéből tud csak.


nem sok, ha megengedhetitek magatoknak.

ha valaki kérdezi mit kaptál, akkor ne mondd a márkát, meg az árat, ha szégyelled.


na meg ha szégyelled, vagy kellemetlen számodra, beszélj a szüleiddel erről, hogy neked a kevesebb is elég. azt a pénzt meg másra is el lehetne költeni: pl félretenni, had dgyarapodjon, aztán egy közös nyaralás. ennyi.

2010. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire sajnálod küldd el nekem!... Én csak egy Milka csokit kaptam, aztán annyi. Más anyagi helyzetben vagyunk,az biztos.
2010. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem sok. Fiamnak több mint 100 ezerért a hobbyjához vettünk egy dolgot, mellé motoros dzsekit, márkás pulóvert, pólót, lányomnak kb 100 ezerért ruhaneműt, cipőt, unokámnak játékokat és ruhaneműt hasonló értékben. Minden karácsonykor hasonló értékben ajándékozunk, mi ezt az ünnepet szeretjük a legjobban.

Már a nyáron kezdem a vásárlást, mindig megfigyelem, ki mit szeretne, méreteiket tudom.

2010. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
77%

Nos, én egy párezer forintos csizmát kaptam, mást nem, mert a szüleimnek nem volt több pénzük.


Az egyik ismerősöm kapott egy laptopot, egy márkás kabátot meg 3 videójátékot, és ki volt akadva, hogy okostelefont nem vettek neki (vettek volna, csak elkapkodták a boltból az összeset).


Ezek alapján döntsd el magad, hogy sok volt vagy kevés, amit kaptál.

2010. dec. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

A "sok" és "kevés" fogalmak igenis relatívak. Kínai turisták szoktak nálunk elcsodálkozni, mert ami itt nagyváros, az náluk falu (20-60.000 lakos). Az itteni falvak (párszáz fő) náluk ismeretlen fogalom. Nekik kevés, nekünk sok.

A költekezés is a bevételekhez képest sok vagy kevés. Egy bankárnak, vagy brókernek (felsővezető, stb), akinek több millió forint nettó bevétele van havonta, nem sok egy tíz rugós éttermi számla. Aki minimálbérből él és hitele is van, annak bármilyen éttermi számla sok.

2010. dec. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!