Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez túl sok volt szüleimtől...

Ez túl sok volt szüleimtől karácsonyra? Ezeket kaptam és olyan rettentően rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés

10 000 - Mango nadrág

10 000 - Mango kabátka

7000 - Bershka pulcsi


17/L


2010. dec. 27. 18:03
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem sokkal több az átlagnál..
2010. dec. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te tök fogyatékos vagy...


Miért kéne az anyagi helyzethez viszonyítani?


Talán azért, mert az emberek többsége az anyagi helyzetének megfelelően választ ajándékot a gyerekének. Aki 2 millió Ft-ot keres havonta, annak egy nagy 0 a 3db 10ezres ruhád, aki viszont 70 ezret keres, annak luxus ennyi minden.


Ha olyan rettentően rosszul érzed magadat, fogd magadat, menj el dolgozni és fizesd vissza nekik ezt az összeget. De ahhoz már gondolom nincs kedved.

2010. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Hasznukat veszed, és ha jó minőségűek is, akkor meg pláne. Szerintem ez az összesen 27.000 Ft-nyi összeg a karácsonyi eszméletlen méretű, szokásos költekezésekhez képest alacsony, nem szembetűnő.
2010. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy sok, én ennek a többszörösét költöttem a gyerekek karácsonyi ajándékára. Az, hogy sok-e csak attól függ, hogy mennyit engedhetnek meg egyébként a szüleid.
2010. dec. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 böiler ***** válasza:
91%

Szerintem sem sok. Képzeld el úgy, hogy egy hosszútávú befektetés. :)


Figyelj, én azt kaptam most ajándékba, hogy kifizették a tegnapi Düreres buli belépőjét. :) Én ezzel megelégedtem, hiszen barátokkal együtt zúzni koncerteken, megfizethetetlen. :D


Szóval a mostani év az ilyen szűkös, de amíg van mit enni, van hol aludni, és szeretjük egymást, addig lesz@rom az egészet. És persze, ha belefér néha pár koncert... ;)


17/F

2010. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg elég gyökér vagy..


Az átlaghoz egyépként szerintem egy picit sok. Amúgy mivel megtehetitek nem...

Ez olyan hogy az etióp gyerekek egy falat kenyérért tapossák egymást. Te meg egy laza mozdulattal kidobod a kukába, ha már nem vagy éhes...

2010. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sok. Mondjuk én nem is igazán örülnék ruhának, mert azt magamnak szeretek venni...
2010. dec. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy furának fog tűnni, de soha nem vettem még a gyerekeimnek ruhát ajándékba. Az ajándék az én olvasatomban olyan dolog, amit egyébként nem lenne muszáj megvenni és amúgy örül neki a gyerek. A ruhákat, tanszereket évközben veszem nem alkalomra, mert azokat így is és úgy is meg kell venni. Karácsonyra játékot, könyvet, ilyesmit szoktak kapni.

Az összeg nálunk nem számít soknak, inkább kevés. Mi most vettünk egy játékkonzolt hozzá való játékokkal, társasjátékot, könyveket, autókat a két fiúnak. Ez még ha elosztom kettővel is lényegesen több mint 27ezer. Ruhát is kellett venni a múlt hónapban mert hát nőnek a gyerekek, de az nem karácsonyi ajándék volt.

2010. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Szia!


Magunkhoz képest és lehet, hogy a nagy átlaghoz képest sok. Örülök, hogy vannak még olyan ember mint Te és nem lettél beképzelt azáltal, hogy megengedhettek magatoknak ilyen dolgokat!.) Örülj neki és viseld egészséggel!:)


L/19

2010. dec. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nagy átlaghoz kell viszonyítani, hanem mindig a saját pénzetekhez! Ezért ezt a kérdést nem tudják idegenek megválaszolni.
2010. dec. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!