Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsalta velem a barátját,...

Megcsalta velem a barátját, azt mondta, el fogja hagyni, de most terhes. Hogy dolgozzam fel? Örökre vége?

Figyelt kérdés

Nemrég regisztráltam erre az oldalra, a problémámmal nem nagyon tudok máshova fordulni, max valami fórumra, ahol talán 1 hónap várakozás után kapok valami választ. Nem tudom, hogy mennyire tolerálják ezen az oldalon a melegeket, de muszáj segítséget kérnem. Én egy egyetemista leszbikus lány vagyok, van egy lány csoporttársam, akiért nagyon régóta odavagyok. Neki van pasija, de közben eljárt leszbikus bulikba és így tudtam meg, hogy van esélyem nála. Ostromoltam hónapokig, míg végül együtt töltöttünk néhány éjszakát és el akarta hagyni a barátját. 1 hónapja viszont közölte velem, hogy neki ez nem megy és hogy hagyjak neki időt, hogy eldöntse, mit akar. Hagytam neki időt. Nem szóltam hozzá, nem írtam neki üzenetet, vártam. Reménykedtem, hogy ad egy rohadt választ. Pénteken emailben (!) tudatta velem, hogy azt hiszi, terhes, és hogy nem tudja, mi lesz vele, bocsássak meg neki, ne keressem. Én azt hittem, hogy ott halok meg. Visszaírtam neki és nem válaszol, semmit nem képes reagálni, hívtam és a telefont sem veszi fel. Miért csinálja ezt velem? Miért hagy szenvedni? Teljesen összetörtem, nem hiszem el, hogy ez megtörténhet velem. Sehol nem tudom elérni, az egyik barátnőjének írtam, de nem írt vissza. Fogalmam sincs, hogy mi lesz ezek után, nem részletezte, csak egyfolytában azt írta, hogy ne utáljam. Nem szoktam, de 3 napja sírok és nem tudom, hogy mit kéne gondolnom. Csak átvert? Vagy ha tényleg terhes, akkor közben a pasijával is összefeküdt néhányszor? Ennyire számít neki, hogy az elvárásoknak feleljen meg és ne azt tegye, amit tényleg érez? Azt sem tudom hogy mit érez most. Nagyon fáj ez az egész és főleg az, hogy hülyének néz és nem képes normálisan tájékoztatni az érzéseiről. Segítsetek légyszíves, hogyan tovább?

22 éves lány


2010. dec. 27. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Sajnálom,ami történt és biztos,hogy most nagyon ki lehetsz borulva.De túl sok mindent nem tudsz tenni.Ez az ő döntése és el kell fogadnod.Ha ő annyira "gyáva",hogy nem mer titeket felvállalni,akkor bizony ez a szerelem nem elég erős.A terhességről mi sem tudjuk,hogy igaz-e vagy csak kitalálta,de jelen esetben mindegy.Ez egy okkal több,hogy szakítson veled.Jó lett volna,ha ezt szemtől-szembe teszi és nem 1 hónapos gondolkodás után egy levélben (ez nemi identitástól függetlenül is gusztustalan szakítási mód).Próbálj meg túllépni ezen a kapcsolaton és olyan párt találni,akinek te vagy a fontos és nem az,hogy mit fognak szólni az emberek.
2010. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A könnyebb utat választotta. Mivel ő nem leszbikus, "csak" bisex, így gondolom könnyebb neki, ha inkább egy fiút vállal fel. Hetero kapcsolatokban is megesik, hogy kihasználják a másikat :( sajnálom, hagyd azt a lányt!
2010. dec. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De nem tudom túltenni magam ezen, nekem ez fáj. Nem értem az egészet, hogy mi történt, úgy tűnt, hogy belémszerett, sőt, ebben biztos vagyok. Ha az ember szeret valakit, akkor nem tűnik el és nem koptatja le a másikat tök érthetetlenül.
2010. dec. 27. 23:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az előbb saját magad válaszoltad meg a kérdést. Ha az ember szeret valakit, ezt nem teszi. Biztosan tetszettél neki, vonzódott hozzád, de aztán mégsem adta fel a korábbi életét. Hetero pároknál is gyakori az ilyen..

Csak azt tudom mondani, fel a fejjel! A szerelmi csalódás fáj, de előbb-utóbb elmúlik. Ez a lány nem érdemli meg, hogy több könnyet hullass utána!

2010. dec. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész történet nem róla, hanem rólad szól!


azt irtad, hogy úgy "tűnt" hogy belédszeretett, szembe kell nézzél a saját illuzióddal, amiről AZT HITTED, az nem biztos, hogy MINDIG IS IGY VAN...

nem ebben az emberben csalódtál, hanem saját magad teremtette világban éltél, ami most szertefoszlott, de lehet álmodni egy másikat és boldogabbat ez pedig csakis tőled függ szintén !!

ha a másik ember ilyet mert veled tenni, az pedig hogy tehette,szive lelke rajta, hogy hány embernek töri össze a lelkét, és valóban ha valaki ilyet tesz annak NEM VOLTAK őszinte érzelmei, csak ő is azt hitte, hogy vonzódik hozzád, de ezt ő is csak elképzelte, de rájött, hogy mégsem ezt vagy elfogadod, vagy tönkreteszed magad, te döntesz!

nos a feldolgozás még várat magára, az hogy mennyi időt adsz arra, hogy túltedd magad azon ami megváltozhatatlan az csakis tőled függ. Te döntöd el, hogy még háborúzol vagy béke lesz a lelkedben...

2010. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem kellett volna olyan csajjal kezdeni, akinek van barátja. Akkor most nem lenne semmi problémád.
2010. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A "másik oldalról" írok... Nem kevés lelkiismeretfurdalással olvastam a leveledet, én (29/N, biszex) is majdnem hasonlóképpen elbántam valakivel...

Volt egy leszbikus kapcsolatom (azaz több, de ez az utolsó volt igazán komoly), AKKOR valóban jó ötletnek tűnt, valóban odavoltam, valóban elégnek tűnt - de elég volt egy kisebb konfliktus, és szétpattant bennem az egész, mint valami buborék. Ahogy jöttek a problémák, sajnos egyből zavarni kezdett az is, hogy én már többet nem "flörtölhetek", nem ismerkedhetek, nem jöhetek össze férfiakkal, stb. stb. (Kapcsolatunk rövid mámoros szakaszában ez nem foglalkoztatott. És tényleg elrugaszkodott dolgokat mondtam én is...) De én se tudtam a lány elé állni, és konkrétan kimondani a dolgokat, bár ennyire nem tűntem el mint a Te barátnőd... De a szavak, megbeszélés hiánya mégiscsak megmérgezte az egészet, a lány meg büszke volt, hogy rákérdezzen. (Ezt jól elintéztük...) Már nem volt semmi köztünk, de a lány még reménykedett, amikor beleszerettem egy férfiba, akivel azóta is együtt vagyok (másfél éve). A lány azóta (igaz,nem azonnal) szerencsére összejött egy full leszbikus nővel, akivel szemben biztos nem fognak olyan gondjai támadni, mint velem. De a mai napig utál/megvet. Nem vágok vissza, mert valahol megérdemlem.


Egyébként fiatalabb koromban, kb. 20 évesen a Te oldaladról is átéltem a dolgot, lehet, ez volt a sors bosszúja (ha hinnék ilyesmiben, de nem hiszek)


A Te esetedről: a lány viselkedése, a szövege (pl. "ne utáld") teljesen egyértelművé teszi számomra, hogy hasonlóan érezhet, mint én anno (vagy mint az első barátnőm), azaz valamiért mégsem tudta Veled felvállalni a kapcsolatot, pl. nem tudott lemondani a férfiakról. Attól még AKKOR jól érezhette magát Veled, és reálisnak tűnhetett számára,hogy Veled lép kapcsolatra.

Velem is ez volt... Bár nálunk nem elsősorban a leszbikusság volt a zavaró tényező, hanem egy átlagos emberi konfliktus,ami ugye leszbikus kapcsolatban ugyanúgy megjelenhet, mint egy hetero kapcsolatban.


De az tény, hogy a leszbikus kapcsolat ezerszer könnyebben szakad, főleg egy biszexuális számára, akiknek van más választása. Leszbikus/meleg kapcsolatoknál nincs meg az a társadalmi "hátszél", így könnyebben törnek, meleg barátommal egyetértettünk ebben.


Az is közrejátszik, hogy a jövőkép elég zavaró -pl.ha a barátnőd régebben hatalmas, romantikus esküvőről álmodott - őszintén bevallom, engem ez is meggyengített - amikor már eleve megrogyott a leszbikus kapcsolatom, és ismerősök esküvői képeit néztem, belémhasított, hogy nekem akkor sose lesz ilyen...? Tudom, hogy ez undorító, gyarló dolog, de így van,és talán segít az őszinteségem abban, hogy megértsd, ez veszett ügy...


Próbálj full leszbikus nővel ismerkedni. A kezdő leszbikusok gyakori problémája, hogy "de a teljesen leszbikusok rondák", de ha gyakran mozogsz ilyen körökben, tudod, hogy ez nem igaz, és sok kivétel van. Kívánom, találj egy ilyet! :)

2010. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj kedves kérdező, de én örökké szerelmes voltam, és a mai napig sem sikerült semmilyen rendszert találni a partner viselkedésére. Később már nem is kerestem. És szerintem ez igaz minden szerelemre. Tudom, hogy ez nem vigasz, de ez van. Addig jó, amíg érzel valamit...
2010. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Biszexuálisnak joga van 2 partnerhez: 1 férfi és 1 nő.


A monogám homoszexuálisnak joga van 1 partherhez: 1 ffi vagy 1 nő (attól függ milyen nemű az illető)


A monogám heteroszexuálisnak joga van 1 partnerhez: 1 ellenkező nemű.


Én poligám heteroszexuálisként nevelkedtem, ahol 5 partner a megengedett, de ha 5-nél több van, akkor az súlyos következményekkel jár.


Egy leszbikus nő nem veheti fel a versenyt egy férfival. Jól jegyezzed meg.

Egy meleg pasi se veheti fel a versenyt egy nővel.


Szemét egy biológia, mi?


25L

2010. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Biszexuálisnak joga van 2 partnerhez: 1 férfi és 1 nő."

Szerintem ez nem így van, egy kapcsolatban fontos a hűség, akármilyen neműek közti kapcsolat.

A biszexuális nem azt jelenti, hogy nem éri be egy emberrel, hanem azt, hogy partnerként férfi és nő is szóbajöhet.

(29/N, biszex)

2010. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!