Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy az...

Hogyan dolgozzam fel, hogy az öcsém homoszexuális?

Figyelt kérdés

Három napja jött oda hozzám, hogy mondania kell valamit, és megkért, hogy egyelőre ne mondjam el senkinek, mert még nem tudja, hogyan mondja el a szüleinknek.

Elsőre csak azt hittem viccel, de komolyan gondolta. 17 éves, négy évvel fiatalabb nálam. Három napja valahogy már nem tudok ugyanúgy gondolni rá, hiába mondom magamnak, hogy ő az öcsém, és én attól még ugyanúgy szeretem, de annyira meghökkentem, és most van bennem valami olyasmi, hogy lehet, nem úgy tekint rám, ahogy eddig én tekintettem rá? Tudom, mekkora hülyeségnek hangzik, de rettentően zavar.

Mit kezdjek ezzel, hogyan tegyem túl magam rajta? Nagyon szeretem, és nem akarom, hogy ezért elveszítsem.

21/F


2011. okt. 29. 19:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Szereted,ebből induljunk ki...

Idővel megtanulsz együtt élni a gondolattal,teljesen elfogadod Őt így .

Neki is nagyon nehéz,éppen ezért titkolta idáig,benned megbízott és feltárta a titkát,segíts neki a szülők felé is,hogy nyíltan elmondhasa és elfogadásra leljen a családja körében.


Sok sikert,jó egészséget a kedves családodnak!

2011. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Mivel nem tehet róla, így semmi okod és jogod neheztelni rá. Inkább légy a támasza lelkileg és erősítsd őt, biztosítsd a diszkréciódról és tudatosan kerülj mindent, amivel ő kényelmetlenül érezheti magát. Nincs könnyű helyzetben, ne tetézd a baját.
2011. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Ő mindig is ugyanez az ember volt...és lesz is,a lényeg nem változik.
2011. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!

Volt egy ilyen mondatod,idézem:

"lehet, nem úgy tekint rám, ahogy eddig én tekintettem rá?"

Az ő szemszögéből a testvére vagy ugyan úgy,ahogy ő neked.Ne gondolj rá másképp.Megbízott benned annyira,hogy elmondott neked egy elég súlyos titkot.Ennyiből is látszik,hogy szeret téged.Segíts neki,hisz testvérek vagytok,ne hagyd ilyen helyzetben egyedül.Tudom,hogy neked furcsa az egész,de gondolj arra,hogy neki mennyire az.Ha majd elmondja egyszer a szüleiteknek,legyél ott vele,és támogasd.Remélem nem lököd el őt magadtól,a testvériség egy nagyon fontos kötelék.

2011. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Csak a fajfenntartás miatt alakultunk úgy, hogy különneműekhez vonzódunk. De az emberek bizonyos százalékának génállománya némileg eltér az átlagtól. Ez nem jobb és nem rosszabb, mint a többség, csak más. Aki ezt nem érti, az csak saját ostobaságáról, tudatlanságáról, tájékozatlanságáról ad tanúbizonyságot. Nem rád értettem, tudom, hogy te jobban aggódsz az öcséd miatt, mint elítéled. De tudnod kell, hogy a te bizonytalanságod, tanácstalanságod is az előítéletekből ered. Azokból a rossz beidegződésekből, amit a társadalom tanított neked, amit életed során láttál, hallottál, tv-ben, itt-ott. De szerencsére az ostoba felfogás, a melegek elítélése lassan idejét múlttá válhat.
2011. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Mar ajanlottam egy kerdesnel a Prayers for Bobby c. filmet, neked is ajanlom. Talan konnyebb lesz elfogadni a helyzetet :)
2011. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3%
Ezt nem lehet feldolgozni. Szegény szüleid. Azért még lehet rá remény hogy csak valami kamaszkori zavar vagy lehet hogy meg viccelt (lehet kíváncsi hogy akkor is az öccsének tartanád). Ha mégis homár lenne ne keseredj el talán van remény a gyógyulásra.
2011. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
Szeresd az öcsédet, hidd el, nagy szüksége van rá!!! Neki az egész világgal kell kb. szembeszállnia, ha ezt vállalni akarja. Egy nagyon intoleráns világban élünk, ahol sok embernek, így a melegeknek is szégyenkezniük kell olyasmi miatt, ami nem bűn, és amiről nem tehetnek. Az pedig, hogy neked mondta ezt el, az azt jelenti, hogy megbízik benned, tisztel és szeret (mint testvért). Állj mellé, nagy szüksége lesz rá! Kell egy kis idő, hogy feldolgozd ezt, de ha szereted (mert írtad, hogy igen) akkor menni fog! Kitartás és sok sikert hozzá!
2011. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Azt hiszem, igazatok van, jobb lesz, ha a lehető legtöbb dologban mellette leszek és segítek neki, mondjuk mindjárt abban, hogy elmondja a szüleinknek.

Nem szeretném megváltoztatni, ha ő így boldog, úgyhogy kénytelen leszek megszokni, de ez nem akkora tragédia.

Most, hogy jobban átgondoltam a dolgot, sokkal jobban is érzem magam.

2011. okt. 29. 21:31
 10/17 anonim ***** válasza:
98%

Kedves kérdező!

Örültem az utolsó kommentednek,kitartás!

2011. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!