Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek? Nagy (lelki)...

Hogyan döntsek? Nagy (lelki) gondban vagyok.

Figyelt kérdés

Arról kéne döntenem, hogy kihez költözzek.


A helyzet az, hogy 14 éves vagyok és a középiskolán gondolkodunk. Viszont ez nem ilyen egyszerű.


A lényeg az lenne, hogy apukámhoz költözzek vagy maradjak anyukámnál. A bátyám apámnál lakik egy jó másfél/két éve. De a bátyám egy kegyetlenül rossz lelkű és önző gyerek. Egy borzalmasan rossz lényű fiú, aki csak magára gondol. ( Ez nem a kamaszkornak betudható dolog, világéletében ilyen volt.) Apámék már mindennel próbálkoztak, heti 2-3 órás 'lelki-fröccsöket' tartanak, ahol próbálnak segíteni rajta, hogy hogyan kéne egy picivel emberségesebben viselkednie. Ezt megelégelték és úgy döntöttek, jobb ha visszaköltözik az anyjához. Viszont akkor az öcsém egyedül maradna és a 20 éves mostohabátyám is elköltözne.


- Apámék elég jómódúak, ráadásul Budepest Osztrák gimnáziumába járnék. Apukámék egy hihetetlen jó család, jók a körülmények, egy figyelmes, jóhangulatú család. /bár sokat dolgoznak/


-Anyám egy kevésbé 'jó ember'. Jó embernek, jó ember, csak tehetetlen. Úgy tehetetlen, hogy szószerint magatehetetlen. Nem akar munkát találni magának, nincs egy rendes kommunikációs viszony, mint egy rendes családban. (Beszélünk, meg megbeszéljük a problémákat, csak nem 'tökéletes') Egyedülálló és egyedül nevel minket. Egy elég 'büszke' és túl beképzelt a semmire. Beszélni nem hajlandó apámmal, merthogy 'ki ő nekem, hogy megmondja mit csináljak.' Viszont szeretjük egymást és nem nagyon szeretném egyedül hagyni. (Anyám és bátyám egymásnak lettek teremtve, de anyám mindig is hozzám ragaszkodott jobban) Anyám 80.000es fizetéséből, nemhiszem hogy mindkettőnket 'megfelelő körülmények közt' letudna tartani.


NA MOST nekem a jövőre nézve sokkal jobban megérné, az hogy apámnál lakjak, viszont az adott lakóhelyemen már beilleszkedtem, oda köt minden.


Szerintetek melyiket válaszzam? Nem akarom egyik 'családomat'sem megbántani. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2010. dec. 28. 21:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

énis most vagyok 14 éves, de már gimis elsős.. mikor én sulit akartam választani, mindenhonnan azt hallottam, hogy ne azért menjek egy iskolába, mert ott vannak a barátnőim, hanem inkább oda ahol több a lehetőség, és igazuk volt. akkor nem fogadtam ezt el, de mostmár örülök hogy nem maradtam itthon, és nem gyöpösödtem be.. akik itt maradtak, azok hétvégente tajtrészegen buliznak.. bele se merek gondolni mit fognak csinálni szilveszterkor..

tehát a lényeg, hogy én a helyedben apához mennék.. és anyukád nyilván megérti hogy jobb lehetőségek várnak ott rád, és talán egyszerűbb jövő.;)

2010. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék az apámhoz a leírtak alapján.
2010. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenféleképp édesapádhoz mennék a helyedben. Ha a jövődre nézve ez biztosabb, akkor hagyd hátra a többit, nem örökre költözöl el. Hazamehetsz szünetkeben és hétvégén is. Ki tudja, mi vár rád, lehet a világ legjobb embereivel hoz össze a sors.
2010. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Cory Rose ***** válasza:
100%
Apámhoz mennék.
2010. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én a helyedben biztos, hogy az apát választanám és nem a pénz miatt, hanem azért, mert ott több jót látnál és tapasztalnál, ami nagyon fontos a te korodban. Szerintem anyukád ajtaja is nyitva fog állni mindig előtted, ezt ne úgy fogja fel senki, hogy te most kettőjük között választasz. Az igaz barátok pedig megmaradnak melletted, akárhova is költözöl, ismerősökből pedig mindig lesznek mindenhol, az már csak rajtad múlik kivel állsz szóba.
2010. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De viszont anyumat is szeretem. Nem akarom cserbenhagyni. Mégcsak az egyszem lánya vagyok... Ráadásul kitellik tőle, hogy egy egész életre megharagudjon ezért. Néha azért rá igaz az az elv, hogy 'ha nekem roszz, neki miért legyen jobb?'
2010. dec. 28. 22:04
 7/23 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mielőtt döntenél az ügyben, mindenképpen meg kéne kérdezned a szüleidet is , hogy ők mit gondolnak a dologról.
2010. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Erről már sokat beszéltünk ( főleg apukámmal ). Anyukámmal, háát... Ő félbehagyta a dolgot..Rosszul esett neki.
2010. dec. 28. 22:08
 9/23 anonim válasza:
én a jövőmre koncentrálnék, ülj le anyukáddal megbeszélni a dolgokat és az apukáddal is, én viszont mindenképpen az apukádat választanám, de hát hallgass a szívedre =) 15/L
2010. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy leülsz anyukáddal és full őszintén megbeszéled vele ezt az egészet. Elmondod, hogy szereted, és semmiképp sem szeretnéd őt cserben hagyni, de "életed nagy lehetőségét" sem akarod kihagyni, nem tudod mi tévő légy. Ennél persze árnyaltabban fogalmazz. Ha ügyesen forgatod a beszélgetést, akkor ő fogja kimondani, hogy menj inkább apudhoz. Ha kimodja, akkor borulj a nyakába, ölelgesd meg, és ígérd meg, hogy mindig hívni fogod, és amikor csak tudzs hazamész hozzá (és tégy is így).
2010. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!