Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek? Nehezen...

Hogyan döntsek? Nehezen egyezünk meg a gyermekünk keresztszülőjét illetően a párommal (ld. Lent)

Figyelt kérdés

kisebb gyermekem 1 éves már és nagyon szeretném, ha végre megkeresztelnénk! csakhogy a keresztszülőség körül családi nézeteltérés van...

nagyobb gyermekem keresztszülei az én testvéremék, így adott lenne, hogy a kisebbik gyereké meg a párom testvérei - csakhogy én ezt nem szeretném! mivel a keresztszülőséggel azt is vállalják, hogyha a szülőket baj éri, akkor ők nevelik fel őket - csakhogy a kérdéses pár már inkább 50 felé közelít, másrészt meg nem is igazán érdeklődnek a gyerekek iránt (értsd ezalatt, hogy személyesen 1 éve alatt kétszer látták a kicsit), vagyis ilyen hozzáállás mellett nem nyugodt szívvel bíznám rájuk az esetleges felnevelést se... nővéremék viszont mindkét gyereket egyformán imádják, és nagyon szívesen vállalnák mégegyszer ezt a szerepet a másik gyereknél is! arról nem beszélve, hogy a gyerekeknek is az lenne a legjobb, ha ne adj Isten bármi történik, együtt nőnének fel! (ne értsetek félre, nem meghalni készülök, de bármi történhet és így nyugodtabb is lennék)

szóval párom mindezek ellenére a nővérééket szeretné, én viszont az én nővéreméket! és a két nézet egy éve nem közelít egymáshoz... lehet, hogy nem is "vállalná" a kérdéses pár amúgy a szerepet, dehát én ezt hogy kérdezzem meg úgy, hogy tényleg nemleges választ kapjak rá? amúgy tényleg bunkóség részemről, hogy nem támogatom az ilyen keresztszülőséget?


2011. júl. 1. 14:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a keresztszülőnek felnevelni a gyereket......lehet rendelkezni külön ügyvédnél hogy halálotok esetén ki nevelje......magyarul ez ne legyen érv vagy ellenérv.

Az már inkább hogy lesz.rják a gyereket. Én sem őket választanám ha egy év alatt kétszer voltak rá kíváncsiak.

2011. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dolog valóban csak egy vallási irányelv. Ne foglalkozz vele. Ha valóban annyira fontos a párodnak, akkor legyenek az ő testvérei a keresztszülők. A gyerek nem a keresztség miatt szeret valakit. Itt vagyunk mi példának. Testvérem rajongásig szerette az én kereszt szüleimet. A mai napig őket tekinti kereszt szüleinek, bár sajnos meghaltak :(. Az igazi keresztszüleinek mondja ugyan, hogy keresztanyu és keresztapu, de fele annyi szeretet nincs ebben a két szóban, mint ahogy az enyémeknek mondta. Anyuék is a béke kedvéért döntöttek így. Aztán az élet másképp.
2011. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is örök vita volt, hogy ki legyen a keresztszülő. A férjem olyan keresztapát akart akit nem is ismerek, ráadásul a keresztanya jelölt sem ismerte. Szerintem is legalább egy házaspár legyen már és én is azt kérném meg aki mindent vállal amit a keresztszülőség magával vonz.

Mi eljutottunk odáig, hogy nem kereszteljük meg a gyereket, mert mindig csak vita van belőle.


Én sem akarnám, de hogy a férjed se érezze magát megbánta fel kell ajánlani a párnak a keresztszülőséget és jó alaposan elmagyarázni, hogy miben számítanátok rájuk. Ettől sokan megijednek. De persze ha még is igent mondanának akkor hivatalosan kijelenthetitek, hogy a másik pár ( a másik gyerkőc keresztszülei) nevelje baj esetén.

2011. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Jajj már gyerekek, senki nem fog bekopogtatni a gyerek keresztszüleihez az igazi szülők halála esetén, hogy neveljék fel. Tudomásom szerint az elsők egyébkéntis a nagyszülők. Már jogilag.
2011. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%

Ha történne valami, akkor már rég nem a keresztszülőséget nézik. Nálunk pl. a keresztszülők nem is rokonok, nyilván előbb bízzák a nővéremékre a gyerekeimet, mint a barátaimra.


Másrészt szerintem igazán lehetnél kompromisszumkész, egyszer már a te testvéredék lettek a keresztszülők, de te most mégegyszer őket akarod? Én megértem a párodat. Szerintem úgy igazságos, hogy egyik gyereknek a te oldaladról, másiknak az ő oldaláról választotok keresztszülőt.


Szomorú, ha ennyit nem értesz meg.

2011. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ezzel segítek e, de leírom. 3 gyerekünk van, az elsőnél a nővérem lett keresztszülő (jó tesók voltunk, szereti a fiunkat), a 2.-nak egy nagyon jó baráti párt kértünk meg (gyakran találkoztunk, sokat voltak együtt a gyerekeink) 3.-nak bátyámék (nem voltunk sose olyan jóban, de gondoltuk ez majd közelebb hoz minket). Keresztelő után nem azonnal de évek alatt ez lett a felállás: Nővéremmel hébe-hóba találkozunk, de se szülinap, se névnap eszébe se jut, karácsonyra mindhárom gyerekem kap valami apróságot, az hogy esetleg vigyázzon rájuk szóba nem jön. A barátaink kicsit távolabb költöztek, ritkán találkozunk, ünnepekre egy sms-t se küldenek... Bátyámékkal se lett jobb a kapcsolat, a legutóbbi találkozáskor összekeverték a két lányunkat( 2 év van köztük , az ő keresztlányuk a kisebbik)... na ebből vond le a következtetést.
2011. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak, meg kellene értened. A párodnak éppúgy fontosak a testvérei, mint neked. Ez az igazságosság elve. Ti már elkéstetek vele, de barátnőmék oldották meg az első és sajnos egyetlen gyereknél okosan a dolgot. Mindketten szerették volna, ha az egyetlen gyereküknek a saját testvére a keresztszülője. Épp ezért úgy oldották meg, hogy meghívtak minket mint barátokat. Így senkinek nem lett igaza.
2011. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs,hogy akkor keresztszülő neveli. Max. akkor ha nincs más élő hozzátartozótok, vagy ők nem képesek nevelni. Szóval ha ti meghaltok és mondjuk élnek a szüleitek,akkor ők lesznek a gyámjaik, ha nem,akkor a testvérek.

Ha anno megígérted a párodnak,hogy a következő gyereknek az ő testvére lesz, akkor nem fair most visszakozni. Ugyanannyira joga van ebbe beleszólni.

Egyébként mi pont ezért oldjuk meg úgy,hogy a bátyám lesz a keresztapa, a sógornőm a keresztanya. Függetlenül attól,hogy van házastársuk. Én ezzel mindig úgy voltam,hogy a házastárs az sosem 100%, a tesóm igen. Barátnőm testvéréjék pl. elváltak, elég csúnyán, a sógornője a gyerekek keresztanyja, de alig látja őket, mert tényleg nem volt szép a válás és nem nagyon keresi a volt férje családjának a társaságát!

2011. júl. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

köszi a véleményeket!

tény, hogy ez csak egy vallási irányelv, de nálunk kopogás nélkül is működne a dolog - én ezért sem támogatom a baráti keresztszülőséget (de ez már tényleg egyéni nézőpont)!

viszont ahogy egyikőtök írta is, nem szeretném, hogy neki egy olyan "fiktív" pár legyen névlegesen a keresztszülője, aki mégcsak nem is kiváncsi rá! akkor miért "erőltessem" rá a párom családjára? csak azért mert így lenne meg az 1:1 arány? hát lehet, hogy tényleg önző vagyok!

2011. júl. 1. 14:49
 10/27 anonim ***** válasza:
55%
Az vagy.
2011. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!