Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítenél döntenem? Mit...

Segítenél döntenem? Mit tegyek? Hogy döntsek?

Figyelt kérdés

nos, orvosnak készülök, de nem vettek fel egyetemre (külföldi vagyok és itt felvételi van az orvosira), és most választás előtt állok:

1. mehetnék egy éves orvosi előkészítőre, ahol elég sok mindent megtanulnék az orvosira és a felvételire, az egyetem szervezi, ahová menni szeretnék majd, és nyelveket is tanulhatnék, úgy van felépítve a tanítás mint az egyetemen, tehát vannak vizsgák is mellette még államilag elismert egészségügyi asszisztens diplomát is kapnék , de persze fizetős (kb. 1-2000 000 Ft)

2.kimennék Németországba nyelvet tanulni , letennék egy nyelvvizsgát és ott jelentkeznék orvosira.Ide azért húz a szívem, mert a párom itt él, és nagyon szeretjük egymást és ha sikerülne akkor az maga lenne az álom és nem kellene mindig utazgatnunk egymáshoz, hanem ott lennénk egymás mellett(belegondolni sem merek, annyira hihetetlennek tűnik) . (persze ez sincs ingyen)

Melyiket válasszam? menjek a majdnem biztos felkészítőre v. a szívem után ? vagy mit tegyek? menjek felkészítőre utána jelentkezzek Németországba egyetemre?mert akkor felesleges a felkészítő... mit tegyek? Benne van tudom nagyon jól, hogy megint nem vesznek fel sehova orvosira (már 2X próbálkoztam)

előre is köszönöm


2011. jún. 23. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én biztos az elsőt választanám.
2011. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Próbálkozz Erdélyben, julius végén lesz felvételi és van magyar oktatás is, esélyed lenne tandijmentes helyre is, ha tandijasra kerülnél is úgyis csak 600000ft/év
2011. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, hát igazán jó ötlet csak sajnos nem tudok románul, de köszönöm szépen
2011. jún. 23. 20:41
 4/16 anonim ***** válasza:
Rengeteg magyarországi diák jár itt, az elméleti oktatás és a vizsga magyarul van, a gyakorlat ami románul de vannak magyar oktatok is akikkel meg lehet beszélni hogy a gyakvizsgát magyarul is le lehet tenni
2011. jún. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszi szépen, még elgondolkodom rajta, azt nem tudod, hogy aztán átléphetnék-e majd másik egyetemre?
2011. jún. 23. 20:57
 6/16 anonim ***** válasza:
Megoldható lenne, de akkor valószinű a más egyetemre átkerülésed első évét fizetni kellene
2011. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
9%

tekintve, hogy magyarországi egyetemi végzettség külföldön szinte semmit nem ér, és itt dolgozni egyenlő az anyagi öngyilkossággal

én a német egyetemet választanám, HA német nyelven képes lennék megérteni a tankönyveket

német iskola, német munkahely, német családalapítás


csodálkozom, ha bármelyik magyar Magyarországot javasolja, amikor innen mindenki menekül, és tele vagyunk diplomás munkanélküliekkel!

2011. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A magyar orvosi képzés tényleg jó.

Viszont az előkészítőről azért beszélnélek le, mert egy barátom járt rá, de mondta, hogy többet ért volna vele, ha otthon ül a könyveivel, az órák nem sokat segítettek neki. Ha kérdése volt, az volt a válasz, hogy "nézd meg otthon a könyvben".

Erre elment 3 misije, mert külföldi és az angol nyelvű képzésen volt.

2011. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A második az első!:) Szerintem tedd magasra a lécet, és sose add fel az álmod! Ha nem jönne össze, még mindig ott a másik lehetőség.

Ráadásul elsajátítanád a német nyelvet, igaz, itthon is tanulhatod, de elsajátítani egy nyelvet csak az anyaországban lehet, ez tapasztalat.


Jó tanulást és Sok Sikert!

2011. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is Németországot választanám. Nyelvtanulás, ott a párod, és hazajönni mindig lehet. Tárt karokkal várnak majd itthon, ha mégis úgy döntesz.
2011. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!