Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan lelkiismeret-furdalásom...

Olyan lelkiismeret-furdalásom van. Mi lesz, ha meghalnak?!

Figyelt kérdés

A mi családunk nem nagyon törődik egymás érzéseivel, beszélgetni se nagyon szoktunk, semmi ilyesmi..

És nekem tök rossz érzésem van ettől, mi lesz, ha meghalnak, én meg sose mondtam nekik, hogy köszönök mindent?:( Ha ezzel így eléjük állnék, nem vennének komolyan, vagy nem tudom.. Tök rossz.. :(


15/L


2010. dec. 28. 21:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Csak sajnálni tudlak és ugyanakkor együtt érzek Veled.

Ilyen fiatalon ezzel kell szembesülnöd

Próbáld meg egyik napodat úgy kezdeni,hogy átöleled anyukádat és megcsókolod és közben azt mondod neki :Köszönöm anya,szeretlek.

Hidd el működik.De ne színészkedj,hanem szívedből!

2010. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóval értek egyet. Ezt csináld :)
2010. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ennyi mindenkinek ilyen fiatalon ilyen problémai vannak a családban. Egyáltalán nem szép és nem vmi kedves dolog anyukádtól, hogy azt mondja, h ha te csinálod sose lesz kész. A szülőknek az önbizalmadat kellene növelni, nem így leépíteni. Együtt kellene pl házimunkát végeznetek, türelmesen a másikkal szemben. Arra figyeljetek, hogy ti ne legyetek majd ilyenek a gyerekeitekkel, emlékezzetek arra, hogy ez most rossz, és ne vegyétek át ezt a viselkedésmintát.
2010. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet
2010. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez, hogy naponta mondják, hogy "szeretlek", csak az amerikai filmekben van... Ilyen magyar család a világon nincs - ha mégis van, akkor meg rájuk fogják, hogy színészkednek, álszenteskednek (holott szerintem ez sem biztos, van, ahol felszín és mély igenis passzolnak)

Mindenképpen fontosabbnak tartom az érzelmek kimutatását a szavakhoz képest. Tettekkel, figyelmességgel, vagy egyszerűen csak azzal, hogy nem cseszegetjük egymást, nem tesszük pokollá egymás életét. Megpróbálkozhatsz a "szeretlek" + öleléssel, ahogy javasolták de nem biztos, hogy jól fog elsülni, ha Anyukád már nagyon be van fásulva. Jobb lenne a fokozatosság, többet beszélgetni, ilyesmi.

29/N

2010. dec. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Pár napja a szüleimnél aludtunk, és úgy kezdtem a reggelt, hogy átöleltem anyukámat, és azt mondtam, hogy szeretlek. Nagyon ritkán mondom ezt, szerintem nem is jó, ha túl sokat mondja valaki, elveszti az erejét. De akkor, ott ezt kellett mondanom, mert belülről ez jött. De nekem anyu jól fogadja ezeket.

Ha azt nem is tudod nekik elmondani, kimutatni, hogy szereted őket, mert nem veszik az adást, azért lehet, hogy egy olyan indítással, hogy szeretnél velük komoly dolgokról beszélni, akkor lehet, hogy meghallgatnak. Vagy csak kérd meg őket, hogy hadd mondhass el valamit, ami számodra fontos. De még azt is lehet, hogy leírod a gondolataidat, belerakod egy szép borítékba, és berakod a postaládába. Nekem ez biztosan jólesne, de én más vagyok.

2010. dec. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!