Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mentsem meg a házasságunk?

Hogy mentsem meg a házasságunk?

Figyelt kérdés

Már több mint 10 éve vagyunk együtt volt ebben hideg meleg.3 éve vagyunk házasok.Amink van az kettőnk álétal lett (ház autó) van egy 8 hónapos babánk.De valami nem jó...velem van a baj tudom.Folyton elégedetlen vagyok főleg magammal de vele is és folyton bántom a férjem....Szégyenletes viselkedés.Nem akarok elválni de őt sem akarom terrorba tartani.Mikor idegbajos vagyok:s akkor a gyerek is bőg egész nap mert érzi "anya megint hülye"...

Segitsetek jó anya és remek feleség szeretnék lenni de egyszerűen nem tudom mit tegyek:(

köszönöm!


2009. jan. 26. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem azert van, mert egyedul erzed magad azert valahol megis?


van hobbid? az sokat tud segíteni, ha van valami, amiben kiélheti magat az ember lánya

2009. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elég sokat vagyok illetve voltam egyedül mikor a baba megszületett.Igazán nincs hobbim mert a gyerek mellett szinte semmire nem jut időm-nem egy alvó bajnok- örülök hogy a házimunkát el tudom végezni ....ha nem sikerül az sem akkor ismét jön az elégedetlenség, hogy semmire nincs időm....Olyan mintha egy önző dög lennék:S az vagyok?
2009. jan. 26. 16:49
 3/9 anonim válasza:
100%
Én minden nao szakítok időt arra hogy valami olyat is csináljak amit szeretek.Ettől jobb lesz a kedvem és a házi munkát is szívesebben végzem így el Persze ez nem csak nekem jó hanem a csgyaládnak is.Egyébként sok jó könyvet lehet kapni ebben a témában a Harmat kiadónál,pld Egymásra hangolva, Családi összhangzattan,Gyerekekre hangolva stb ezeket mind olvastam .Nagyon jók,nekem sokat segítettek.Ne legyél magaddal elégedetlen az a legrosszabb amit tehetsz.Tapasztalatból mondom.(még egy könyv Linda Dillow A társ ez is nagyon jó könyv.Egy három gyerekes anyuka.
2009. jan. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Nem vagy önző dög egyáltalán,miért lennél?

Sajnos nagyon sok nőnél előbb-utóbb elszakad a cérna,van olyan lélekbúvár,aki ezt szülés utáni depinek hívja,de sztem ez még nem az.

A gyermek születése fenekestül felforgatja a házasságot,és az eddigi életet,aki eddig a munkájának,és a férjének élt,az most otthon ülő "bébicsősz"(bocsi a durva fogalmazásért) lett,aki alig tud kimozdulni otthonról,és 24 órás szolgálatot teljesít.

Nekem sajnos gyerekem nincs,mert nem lehet.Küzdöttünk érte,de nem lehet.

Viszont két tapasztalatot egy negatívat és egy pozitívat azért leírnék:

Nega:Van egy ismerősünk,akiknek egy nagy múlttal rendelkező vállalatuk van.12 éve voltak együtt,küzdöttek a gyerekért,de sajnos 4 évig nem jött össze nekik.Voltak már dr.Czeizel Endrénél is,de konkrét választ még ő sem tudott nekik adni,miért nem marad terhes a hölgy.Boldog szerelemben éltek,de a folytonos hőmérőzés,ovuteszt,spermavizsgálat kezdte rányomni a bélyegét a kapcsolatukra,de elég kitartónak bizonyultak,ugyanis a sikertelen inszeminációk után ismeretlen eredetű meddőséget állapítottak meg a hölgynél,és mehettek lombikra.Az első beültetésre sikerültek a most 26 hónapos kétpetéjű ikerlánykák,csodaszép terhessége volt a hölgynek,de az előző évek aggódása annyira rányomta a bélyegét az idegrendszerére,hogy a gyerekeket szinte hermetikusan elzárta(ha valaki csak az allergiától is tüsszögött,már nem mehetett hozzájuk,nehogy elkapják,és ez komoly) és már nem foglalkozott a férjével sem.Aminek az eredménye az lett,hogy tavaly nyáron a férje elköltözött tőlük egy másik nővel,mert nem bírta tovább:szex nuku,bármit is csinált,és folyton ment a hiszti.

A pozitív:Van egy 25 fős baráti társaságunk,akikkel minden hónapban szervezünk egy hétvégi napot,amikor is csak a szülőket meginvitálja egyik család a házukba,ahol az egész nap csak kettőjüké,és a barátoké.Ilyenkor gyerekek a nagyinál(hadd élvezzék ők is az unokákat),vagy a kerinél,és az egész nap csak a felnőttekről szól,beszélgetünk,nevetünk,főzőcskézünk,majd este bulizunk,persze szigorúan párokban,nincs az,hogy fiúk a kocsmába,csajok a disco-ba.


Összegezve a jó tanácsom:Ha nincs lehetőség utóbb említett kiruccanásokra a barátokkal,akkor csináljatok kettesben minden hónapban egy hétvégét,mikor a picire a nagyi vigyáz egy-két órát,vagy akár többet is,és élvezzétek egymás társaságát.Menj fodrászhoz,manikűröshöz,vagy hívd át a barátnődet/idet,vagy más anyukákat a babáikkal trécselni,menjetek sétálni közösen,és sokkal felszabadultabb leszel.Valamint nagyon fontos:A szexuális életetek okvetlen legyen rendben,mert olyan boldogság-hormonokat szabadít fel benned egy orgazmus,amitől a borúsabb gondolatok derűsebbek lesznek.:)De ehhez nem elég hetente vagy két hetente együtt lenni,napi,két napi rendszerességgel próbáljátok ki,és garantált a siker a párodnál is.Sok sikert.

2009. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Hiszen még csak 8 hónapos a baba! Ez nehéz időszak nemcsak neked, mindenkinek! Most elsősorban ne a házasságodat próbáld menteni, hiszen ennyi együttöltött idő után a férjed nem fog otthagyni egy kisbabával!

Amikor lehet lazíts, törődj egy picit magaddal!

-illéspityu-

2009. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Puszi nektek!
2009. jan. 26. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Dehogy van önző! az én babám még csak 8 hónapos (DE a pocimban :)), de majd ha kinn lesz 8 hónapos, bátran rábízom majd az apujára, amíg én elmegyek hastáncolni (nekem az a hobbim), vagy kozmetikushoz (havi egyszer muszaj). Baba mama torna is tervben van, es olyan helyek, ahol mas kismamakkal, emberekkel is lehet talalkozni.


Ne légy mártir, szelj magadnak egy kis életet, egy két órára tényleg rábízhatod a férjedre is.

Megoldás lehet, ha belekezdesz valami újba, ami mindig is erdekelt, de valahogy sose próbáltad ki, hidd el, meg fog jonni picit az életkedved, fel is frissulsz lelkileg, ami jot fog tenni a párkapcsolatodnak is.


Meg olyan kéthetente bevethetsz egy egy meglepetést is a férjednek (pl én vettem masszazsolajat, és érzéki szexmasszázsban részesítettem, persze nem volt profi, de nagyon élvezte :)), vagy csak hangulat-gyertyafényes vacsit csinálsz, ahol igazabol nem a vacsora, hanem a korites a lenyeg.. de sose tul rendszeresen, mert a ferfinep hamar hozzaszokik a johoz, mindig legyen meglepetes.. hidd el, o is szivesebben fog hazajonni, meg elobb utobb o is kitalal neked ilyeneket.

(az en ferjem pl inkabb tusol, ritkan fürdik, de amikor furdik, szereti kiélvezni, vettem neki olyan furdogolyot, ami pezseg :D) ezek aprosagok, de szinesse teszik az életetek, és te is orulni fogsz, hogy o orul.


a haztartast neha hagyd "futni", nem te vagy a lakasert, hanem a lakas van érted, prioritasi sorrendben neha picit hatracsuszhat (persze nem addig, hogy "szaladjon az egész lakas", meg kosz meg kupi legyen, hanem nem kell rogton mindig mindent egyszerre. (meg neha megkerheted a ferjed, hogy segitsen be, mert nem bírod.)


én abban hiszek, hogy nem kellenek nagy dolgok, nagy valtozasok, hogy szebb legyen az elet (foleg, ha nincs eronk ra), a sok kicsi apró dolog ugyanennyit érhet, ha nem többet.


remélem segítettem picit :D

2009. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem te nem onzo dog vagy, hanem szules utani depresszioban szenvedsz. Van hogy jobban elojon, van hogy kevesbe. A szules rettenetesen megvaltoztatja a no, es az egesz csalad eletet. De sajnos sokszor az onzo, dog ferjek ezt nem tudjak, valoszinu nalatok is ez lehet a problema. Tul sokat vallalsz, tul sokat akarsz egyedul csinalni.

Rakd le neha a kicsit nagyszuloknel, testverednel, vagy akinel tudod, nem tudom a csaladi korulmenyeidet, akar vidd baby-sitterhez neha a kicsit el. Te menjel el fodraszhoz, sportolni, baratnozni, kavezni, a lenyeg, a kicsi nelkul!!!! Ezek rendszeresek legyenek, iktass be 1-2 napot, amikor par ora csak a tied, hidd el jobb lesz.

Esetleg uszni, vagy ahova szeretsz jarni, menjel el!!!

Kozmetika, fodrasz, baratno, uszoda, konditerem, szolarium...ezt minden no szereti, hidd el erot fog adni.

2009. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Tudom, hogy ez nem segít neked, de énis ugyan ebben cipőben járok! Fogalmam sincs hogy tehetném jobbá az életem azaz életünk, mert énis az idegeire megyek a férjemnek. Sajnálom, hogy ez van! Én mindenképp elmegyek dokihoz, mert már ugy érzem csak az segít!!!!!

Jobbulást! Puszi

2009. jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!