Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja magát sok nő...

Miért gondolja magát sok nő feljebbvalónak a férfiaknál?

Figyelt kérdés
igen, ezt a kérdést férfiakra is lehetne mondani, de eddig úgy tapasztaltam, a nők hajlamosabbak hülyének, gyerekesebbnek kezelni a férfiakat. pl. ha összeeresztesz pár nőt, egyből megkezdődik a kibeszélés, hogy a férfiak milyen buták, és ők mennyivel érettebbek, okosabbak, mint ők. ezt így tapasztaltam eddig. és amikor közbeszóltam, hogy azért nem minden férfi ilyen, nem kéne általánosítani, ezen is egymás között mosolyogtak, elég szánalmas szerintem.
2010. dec. 30. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem feljebbvalónak, hanem felsőbbrendűnek. Ez több. Olyasmi, mint az ember, és a majom viszonya. Természetesen mi vagyunk a hálátlan majmok.
2010. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az, hogy kibeszélik a pasikat, és azt mondják, hogy minden pasi bunkó, stb., az nem azt jelenti, hogy felsőbbrendűnek gondolják magukat :D

Pl. én is elpanaszolom a barátaimnak, hogy a párom milyen gyerekesen viselkedett, meg milyen önző és bunkó volt mikor összevesztünk valamin, mégsem gondolom magam "feljebbvalónak", mint ő, és attól még nagyon szeretem. Lol. És szerintem a legtöbb nő egyenlőként viselkedik a pasikkal, nyilván van kivétel, de azok általában férfiutálók, akik küzdenek unalmukban a nők jogaiért. Szerintem több hímsoviniszta van, mint olyan nő, aki többnek gondolja magát.

2010. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Dolgoztam csak férfiak között és csak nők között is. Itt most több száz emberről beszélek, nem egy-kettőről. Az én tapasztalataim szerint egyes nők és egyes férfiak ugyanúgy hajlamosak az ilyen kibeszélésre. Nem találtam ezt egyik nemnél sem erősebben megnyilvánuló tulajdonságnak.

Ilyen általánosítás azért nagyon rosszul tud esni bárkinek.

2010. dec. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tetris ***** válasza:
27%
A nők egyszerűen nemesebbek, finomabbak, érzékenyebbek, mint a férfiak. És igenis feljebbvalóak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
3. válaszoló, te aztán megadtad a módját! Szerintem inkább a férfiak gondolják úgy, hogy ők egy magasabb rendű faj (tisztelet a kivételnek), a nő csak azért van, hogy kiszolgálja a férfit.
2010. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Így van, ahogy a tetris írta: egyszerűen finomabbak ügyesebbek, okosabbak stb. egyszerűen.
2010. dec. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kibeszélésnek nem sok köze van a felsőbbrendűség-tudathoz. Mindenkinek jól esik a barátaival megbeszélni a magánéleti dolgait. És mikor egy nő megszívja egy pasi miatt, jól esik a lelkének a sortársaival együtt "áhh, hülyék a pasik" -jellegű kijelntéseket tenni – de ezt nem gondolják komolyan, egyszerűen csak segít a feldolgozásban, nagyjából azt jelenti egy ilyen felszólalás, hogy "jaj, én már nem is tudom, elegem van, hagyjuk a témát". Összetört szívű pasik pedig ugyanígy szoktak a "minden nő kurv@" fordulattal élni, főleg a szintén megtört szívű haverjaival részegen – aztán másnap már idegesen szuggerálja a monitort, mert a szerelme éppen online, de nem mer ráírni.. Szóval az ilyen kibeszélések során elhagzott, lemondó legyintéssel kísért általánosító kijelentéseket nem szokták komolyan gondolni, pláne nem fakadnak valós felsőbbrendűség-tudatból még akkor sem, ha szó szerint elhangzik egy-egy erre utaló mondat.
2010. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A férfiak is fúrják egymást, és baromi pletykásak. Én tartom magam felsőbbrendűnek, amúgy sem az ember neme határozza meg a jellemét.
2010. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Valamilyen szinten egyetértek a kérdéssel.

Részemről azt utálom de baromira mikor a nő sír hogy ő nem csinál meg ezt meg azt csinálja meg a férfi /nem autószerelésre gondolok/, de ők küzdöttek egyenjogúságért, akkor viseljék!

Undorító ha egy nő felsőbbrendűnek hiszi magát egy férfinél, de ilyet hála istennek csak szűk női körökben tapasztalni, nem általánosítható.

Mindkét nemnek szüksége van a másikra, és ez elismerhető tény!

2010. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
jó kérdés. a nők gonoszabbak sokkal több bennük a rosszindulat, folyton fúrják egymást és még önteltek is. szerintem ennek az az oka, hogy túl sok férfit lehet a farkánál fogva vezetni, így egy nagyon csinos lány szinte mindent elér ha szétteszi a lábát. erre rájöttek és erősen ki is használják. szerintem hányinger
2011. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!