Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet rávenni valakit...

Hogyan lehet rávenni valakit az elvonóra?

Figyelt kérdés

Anyám egy alkoholista, az a divat mostanában, hogy részegen jön haza, ami egy hónapban egyszer még vicces lenne, de mindennap már kicsit idegesítő... Már volt, hogy felvetettem neki, de néha még azt is letagadja, hogy iszik...

22 vagyok, tudom, hogy elmehetnék, de munka és tartalékok nélkül nem igazán tudnák hova...


2010. dec. 31. 00:34
 1/9 Mandula11 ***** válasza:
Az a baj,hogy ameddig ő maga nem ismeri be, hogy alkoholista, addig túl sokat nem tudsz tenni. agressziv, ha részeg? Ha nagyon bepörög, akkor el tudod vitetni is. Ha szerencséd van, bent is tartják. De ha el akar jönni, akkor elengedik. A helyedben bemennék a háziorvosához, és beszélnék vele.
2010. dec. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Teljesen más ha iszik, mintha nem is ő lenne...

Felesel, neki áll még feljebb, annak ellenére, hogy azért belátható, hogy ő a hibás, elferdít dolgokat...

A háziorvosával nem érünk semmit sajnos...

Másrészt tagad, és hazudik.


Tanácstalan vagyok abszolút...

2010. dec. 31. 00:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Vedd el a pénzét akkor nem lesz miből inni.
2010. dec. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mandula11 ***** válasza:
100%

Sajnos ez nagyon nehéz helyzet. Probáld ki, hogy levideozod, amikor részeg, aztán kapd el egy józan pillanatában és mutasd meg neki. Hátha akkor kicsit elszégyelli magát, és gyors lépj, hogy segítesz neki és menjen el veled az elvonora. Bizonygasd, hogy te mellette leszel, vigyázol rá.

Mióta iszik? Miért kezdett el inni?

2010. dec. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A körzeti orvos valóban semmit sem csinálhat.Kényszerelvonó már nem létezik.Ha ő nem akarja magát gyógyitattni nem lehet mit tenni.Ezt nem értem,ő tart el?És mióta piál igy?Apád nincs akinek tudnál szólni?
2010. dec. 31. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rávenni? Egy felnőtt embert? Sehogy. Ez az ő döntése, és attól még tartósan senki nem szokott le, hogy berángatták egy kórházba. Ehhez elhatározás kell, a részéről. Javaslom menj le egy anonim alkoholisták gyűlésre, látni fogod miről beszélek, és lehet is egy jót beszélgetni velük.
2010. dec. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez már egy nagyon hosszú folyamat, közben felnőttem... Elég hosszú lenne a történetet elmesélni, de a lényeg, hogy mindenhol ott van a pia... Apám már meghalt úgy 10 éve, és sajnos ő sem vetette el az ivást. Előtte mondjuk elváltak.

Aztán, jöttek a mély pontok, megismerkedett egy alkoholistával, aki aztán tényleg ránevelte a dolgot, majd jött egy jobb időszak, és most itt tartunk.

Sajnos egyenlőre ő tart el, mert nincs munkám, Ő ugyanis rokkant nyugdíjas lett időközben...

Már kérdeztem orvost, írtam pszichológusnak is, mind azt mondta, amit az egyik válaszoló írt, hogy amíg magának nem vallja be, addig nem lesz ebből kiút.

Közben elkap betegségeket, aztán úgy 5x volt már kórházban, akkor jön a nagy elhatározás, hogy na most elég, ami tart egy hónapig, és megint kezdődik előről minden... Csak most már durvább, mikor hazajön megküzd még az ajtóval is...

A legjobb viszont, a duma, hogy ő mennyit tett értünk... (van egy bátyám is)

Szerintem el is hiszi az a mókás.

2010. dec. 31. 18:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Erőszakkal nem lehet orvoshoz vinni de mikor részeg veszekedni, beszélgetni tök felesleges, ott kell hagyni másnap ugyse fog emlékezni.
2010. dec. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy teljesen felesleges, de amikor józan akkor fogadkozik, hogy jó-jó most már megjavul, de ennek már semmi hitele nincsen.
2010. dec. 31. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!