Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a munkahel...

Mit lehet tenni, ha a munkahelyi/tanulmányi stressz illetve a kipihentség hiánya "eszi" a kapcsolatot? (Többet aludni nem tudunk. )

Figyelt kérdés
Huszonéves pár vagyunk. Amióta elkezdődött az egyetem, tiszta idegbeteg a barátom, nekem meg nincs ehhez türelmem, és különben is csalódott vagyok, mert eddig nem volt ilyen, eddig (majdnem egy évig) minden nagyon jó volt! (Igaz, eddig nem dolgozott mellette, és nem kelt annyira korán, de így sem vészes szerintem,ennyit én is kibírok,még többet is.) Haragszok rá, amiért megváltozott, már nem olyan kedves, türelmes, állandóan bújós-ölelgető-puszilgató, egyszóval szerelmes! Hanem egyszerűen idegbeteg! Apróságokra olyan hirtelen dühvel, kiabálva reagál, hogy csak nézek! Persze visszaordítok, aztán előbb-utóbb valamelyikünk abbahagyja, de ez így akkor is szar! Emiatt újabban én is undok vagyok vele. De ha odafigyelek,és kedves vagyok, előbb-utóbb akkor is kiakaszt. Elegem van! Nem új számára a helyzet,korábban is járt,és nem volt ilyen. Mégis ingerlékennyé vált. Feszültséglevezetésként a számítógépes játékokra is rászokott, pedig eddig sose érdekelte az ilyesmi - és ha közben hívom, még idegbajosabb (fél perc után is). 2-3 hete van ez.
2010. szept. 19. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Beszéltél már vele erről?Kérdezz rá,miért viselkedik így,mert másképp nem lehet változtatni.
2010. szept. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog két emberen múlik,rajtad és rajta.Neked türelmesebbnek kell lenned és megértőbbnek,hogy nagyon nehéz dolog egyetem mellett dolgozni.A főnök ba.szogatja az egyetemen szintén vannak elvárások és az ember állandó időzavarban van.Mire hazaér (ha jól értettem együtt éltek),szóval mire hazaér egy türelmetlen hisztis csajt talál otthon,aki azért piszkálja,hogy miért nem olyan,mint akkor,amikor jóformán semmi dolga nem volt.Feszültségre hazaérni nem túl kellemes dolog és az sem,ha állandóan azt vágják az ember fejéhez,hogy keveset ad a másiknak,nem teszi őt boldoggá. Inkább belemenekül a számítógépes játékokba,hogy legalább addig is nyugta legyen.

Amit tehetsz: Beszélsz vele és megkéred,hogy ne rajtad töltse ki az aznapi stresszt és cserébe te is türelmesebben állsz hozzá,amiért nincs annyi energiája meló és suli mellett még neked is udvarolni.Kérd meg,hogy amikor van egy kis időtök azt töltsétek el úgy,hogy ő is teljesen kikapcsol és lazít és te is.Hogy veled pihenje ki a fáradtságát és ne a számítógéppel (ne szemrehányóan mondd).Ne beszéljetek suliról,munkáról és csak pihentető programokat találjatok ki.

Sajnos az élet ilyen.Munka mellett a harmónikus családi életet megteremteni az ember legnehezebb feladata.Ha még gyerek is van,pláne oszlik a figyelem,az idő és a türelem is.Legyél megértőbb,hamarosan te is belekerülsz a mókuskerékbe és nőként ezerszer nehezebb dolgod lesz,hogy munka mellett anya legyél és szexi feleség.Azért,hogy az ember minden téren megfeleljen néha úgy érzi beledöglik.Ez most jó időszak arra,hogy megtanuljátok tolerálni egymást és rájönni,hogy nem csak romantikából áll az élet.

2010. szept. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Türelem. Én a másik oldalt látom, dolgozom egyetem mellett. Iszonyúan kimerít. Estére kb nincs erőm beszélgetni sem, csak arra vágyom, hogy hagyjon engem mindenki békén.

Ha muszáj, hogy dolgozzon, akkor nincs mit tenni, toleráld ezt és támogasd. Hidd el, nagyon idegőrlő ez a helyzet. Próbálj meg hétvégére programokat szervezni, akkor együtt lenni vele. De hagyj neki időt a pihenésre is. Itt most neked kell megértőnek lenned.

2010. szept. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Te dolgoztál már suli mellett?
2010. szept. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Aludni kell! Nincs mese! Meg kell oldani!

Mert nem csak a kapcsolat, de az egészsége is rámehet.

2010. szept. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

23.36

"ennyit én is kibírok,még többet is." - ezt nem elméletben értettem, hanem a gyakorlatban, azaz a válaszom: igen.

2010. szept. 20. 14:58
 7/13 A kérdező kommentje:

23.08 köszi az elgondolkodtató választ.

"nincs annyi energiája meló és suli mellett még neked is udvarolni" - igen, igaz, amiket leírsz, de engem ez úgy elszomorít.:( Igen, ez jobb szó, mint az,hogy haragszok rá. Eddig olyan jó volt, olyan szerelmes voltam, úsztam a boldogságban :( Most sem érzek iránta másképp, csak szomorú vagyok, amiért változik a kapcsolatunk, és nem jó irányba.

Amit a nőiségről írtál, talán annál könnyebb életem lesz mellette, mert csórók vagyunk ugyan (és szerintem maradunk is), de már megbeszéltük, hogy nem én vagyok/leszek a cseléd, ő is (már most is) ugyanúgy mosogat, takarít, bevásárol, mos stb. - így is nevelték. Csak hát eltér a rend- és tisztaságigényük (pedig én se vagyok egy hú-de-pedáns mániás, pl. anyukámhoz képest egy trehány disznó vagyok) emiatt is vannak viták :S

2010. szept. 20. 15:10
 8/13 anonim ***** válasza:

23:08-as vagyok

Akkor szerencséd van,ha ő valóban olyan,aki besegít neked a háztartásba.Így sem könnyű,főleg ha gyereketek lesz.Munka után mehetsz a gyerekért,cipelni külön órára,otthon azért a saját részedet megcsinálni a háztartásból,este pedig szépnek és kivánatosnak lenni a férjednek,mikor legfőbb vágyad,hogy ágyba ess és aludj,mert reggel 7-től talpon vagy,hogy legyen tízóraija a gyereknek."Nehéz",ez a szó ki sem fejezi mennyire.Tényleg szomorú,hogy ha az ember leterhelt,mint a párod is,aki két fronton is helytáll,már nem tudja az érzéseit olyan intenzíven kimutatni neked,de higgy benne,hogy szeret és amennyi szabadidőtök csak van,azt töltsétek el kettesben úgy,hogy kizárjátok a külvilágot és a problémákat.Addig pedig türelem,nagy adag türelem!

2010. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha csak 2-3 hete ilyen adj egy ki időt amíg hozzászokik az új helyzethez, te is idegesebb vagy mostanában, lehet hogy téli depi-je van. Sportoljatok közösen, szedjetek vitamint, reggelire 1 bögre citromfűtea.
2010. szept. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Türelmesebbnek kellene lenned. Itt volt a nyár, pihentetek, most megint hajtás van, van, akinek több időre van szüksége visszarázódni a húzósabb mindennapokba.
2010. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!