Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek "gáz", hogy 26...

Szerintetek "gáz", hogy 26 éves férfi létemre édesanyámmal élek?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam itt erről egy kérdést, amit egy 19 éves lány tett fel, és elgondolkoztatott.

Csak azért élek vele, mert egyedüli gyerek vagyok, édesanyám özvegy, nincs senkije rajtam kívűl, nem szivesen hagynám magára. A barátnőm 20 éves, nemrég óta vagyunk együtt, ő is a szüleivel él, néha itt alszik. Az összekötözést is úgy képzeltem el, hogy ő költözzön majd hozzánk, van hely, szép nagy házban élünk. Anyagilag megtehetném, hogy elköltözzek, bár sokba lenne az albérlet, és nem érzem úgy, hogy megérné, egy kis lyukért fizetni egy vagyont, és itthagyni a kényelmes nagy házat és magára hagyni az édesanyámat. Mi a vélemenyetek?


2011. jan. 3. 11:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Ha jól kijönnek a barátnőd és édesanyád, akkor maradjatok a nagy házban. De vigyázz mert 26 évesen már ne legyél anyukád kicsi fia, bármennyire is szereted.
2011. jan. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Megteheted, jól érzed ott magad. Nem korlátoz semmiben, akkor baj ez, ha valaki csak azért lakik otthon ennyi idősen, hogy élősködjön!
2011. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Semmi ciki nincs abban,hogy gondoskodsz az édesanyádról.
2011. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem necces. Ne foglalkozz az ilyen dogmákkal, hogy X évesen el kell költözni. Meg miért fizetnél másnak a lakhatásért, ha van hol? Majd költöztök a sajátotokba!


Arra vigyázz, hogy a szülő ne szóljon bele tulságosan az életetekbe.

2011. jan. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Jól kijönnek, szeretik nagyon egymást. Édesanyámmal könnyű jól kijönni, nem is sokat van itthon, nem zavar minket semmiben, nem szól bele semmibe, nagyon kedves, midnenki szereti.
2011. jan. 3. 11:57
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem attól függ. Ha anyukád felnőttként kezel, és egyenrangú felek vagytok nincsen ebben semmi rossz. Én megértem, hogy nem akarod az özvegy édesanyádat magára hagyni, szerintem szép dolog. Ha van munkád, és rendesen beszálsz a rezsibe, akkor teljesen rendben van véleményem szerint a szülőkkel lakás. Ha nincs munkád, és anyukád tart el, na akkor úgy gáz.

20N

2011. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
69%

Szép dolog a szülő iránti szeretet és tisztelet, de...

Eljön az idő, amikor a saját lábadra kell állnod! Gondolom, mindamellett, amit leírtál, benne van a dologban az is, hogy édesanyád főz, mos rád, neked így a legkényelmesebb.

Van barátnőd, nem tudom, ő mit szól a körülményekhez.

Véleményem szerint, ha a barátnőddel komolyra akarod fordítani a kapcsolatot, ott kell hagynod a szülői házat. Nem azt kell nézni, hogy jaj, milyen szép nagy ház és menniy hely van benne. A családalapításhoz önálló otthonra van szükség. Most lehet, hogy jó a kapcsolat édesanyád és a barátnőd között, de hidd el, rengeteg probléma okozója a szülővel való együttélés. Nem tud kibontakozni a kapcsolatotok, az egyéniségetek, ha folyton anyukádhoz kell alkalmazkodnotok. Mivel övé a ház, joga van beleszólni mindenbe. Csak egy példa: a barátnőd ki akar tenni egy képet a falra. Kérjen hozzá engedélyt az anyukádtól? Na szóval érted, mi a gond. Ha családot akarsz alapítani, költözz el, költözz össze a lánnyal, akit szeretsz, ne engedjétek, hogy beleszóljanak az életetekbe, alakítsátok ti, saját magatok, együtt, csak ti ketten. Ha félted édesanyádat, maradj vele egy városban, úgy naponta rá tudsz nézni, ha akarsz. De a saját életed legyen ez elsődleges, és ha lehet egy megjegyzésem, a barátnőddel éreztesd, hogy a legfontosabb a számodra, mert ha sokáig csak azt látja, hogy anyukád a mindened, előbb-utóbb lépni fog mellőled.

2011. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel, tökre nem gáz. Talán pár elkényeztetett liba megszólhat emiatt, de az olyanokkal nem kell foglalkozni.. Felesleges külön lakást fizetni, ha közben van jó helyed. (persze segiteni is anyádnak, nem pedig elkényeztetve lenni)
2011. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Természetesen van munkám és közösen fizetünk mindent.
2011. jan. 3. 12:00
 10/29 anonim ***** válasza:
22%

Ne haragudj, de szerintem igen.

Nekem is volt ilyen barátom, aki a szüleivel élt. Odaköltöztem hozzájuk.

Nagyon szép és jó volt, de láttam a barátomon, hogy vannak dolgok, amik nincsenek rendben emiatt.

A mai napig anyuci kicsi fia. Nem igazán felelős férfi, pedig már lassan 30 éves lesz.

Éreztem, hogy mindig is anyuka lesz az első az életében, soha nem én. Ő sem volt hajlandó elköltözni onnan, ugyanolyan érvekkel magyarázta, mint te.

Végül is szétváltunk, és ebben nagy szerepe volt ennek.

Ha valaki felnő és párt választ, igenis meg kell teremteni a saját külön életet. A SAJÁT életet.

Ebbe belefér, hogy közel lakjatok anyukádhoz, hogy segítsd. De nem együtt. Mert akkor akármit is csinálsz, mindig elsősorban gyermek maradsz és nem a barátnőd támasza.


Lehet, hogy túl erősen ítélem meg a dolgokat, de a szüleim házassága pontosan ezen ment tönkre. Annyit meg nem ér az egész dolog, azt hiszem..

2011. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!