Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek "gáz", hogy 26...

Szerintetek "gáz", hogy 26 éves férfi létemre édesanyámmal élek?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam itt erről egy kérdést, amit egy 19 éves lány tett fel, és elgondolkoztatott.

Csak azért élek vele, mert egyedüli gyerek vagyok, édesanyám özvegy, nincs senkije rajtam kívűl, nem szivesen hagynám magára. A barátnőm 20 éves, nemrég óta vagyunk együtt, ő is a szüleivel él, néha itt alszik. Az összekötözést is úgy képzeltem el, hogy ő költözzön majd hozzánk, van hely, szép nagy házban élünk. Anyagilag megtehetném, hogy elköltözzek, bár sokba lenne az albérlet, és nem érzem úgy, hogy megérné, egy kis lyukért fizetni egy vagyont, és itthagyni a kényelmes nagy házat és magára hagyni az édesanyámat. Mi a vélemenyetek?


2011. jan. 3. 11:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik férfi ismerősöm 40 éves koráig az anyjával lakott. Egy másik ismerősöm fiatalkorában elköltözött, de évekkel később beköltöztek a szülei a lakásba a családjához. Szerintem nem kellene ennyire mások véleményével törődnöd, csináld úgy ahogy neked jó. Semmi baj nincs vele.
2011. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
39%

Még egy dolog: most anyukád 50 körül van, ha jól tippelek. Még egyáltalán nem öreg. Dolgozik, lehetne esélye egy új életre, akár új pár találására is.

De folyton ott lát téged. És akaratlanul is befészkelheti magát az a gondolat a fejébe, hogy neki már ott vagy te, minek csináljon már bármit is.

Holott még évtizedek állnak előtte!! Töltse azt mind egyedül?

Ha már 70 körül van, akkor megértem, hogy nem akarod egyedül hagyni. De ha még fiatal, akkor valószínűleg neki is jót tehet a különélés.

2011. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
29%

így van, így van, külön kell válni édesanyádtól.

Nem tudom, milyen vérmérsékletűek vagytok, de pl. hogy fogtok így pucéran mászkálni a házban? Mindig visszatartjátok majd a hangokat szex közben, nehogy anyuci meghallja? Na ez csak egy érv a különköltözés mellett.

2011. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem gáz. Most. Viszont, hogyha komolyra fordul a dolog a barátnőddel és szóba kerül a házasság, akkor érdemes lesz elgondolkodni a külön költözésen. Az én férjem is az anyukájával lakott, amikor ennyi idős volt mint, te. Aztán leválasztottak neki egy külön lakrészt anyósom házából (konyha, étkező, 1 szoba, fürdő). Mi itt kezdtük a közös életünket. A hétvégén költözünk a saját házunkba. Jó volt, hogy volt honnan indulni, de nagyon nehéz az anyóssal/szülővel együtt lakni egy idő után, lehet akármilyen kedves és jó fej.


34 hetes Kismama

2011. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Ő délután dolgozik, este 10 után ér haza, ha pont otthon vagyunk akkor megvacsorátunk együtt, aztán megy lefeküdni. Ennyi kb a közös élet. Ő a földszinten van, mi az emeleten, eléggé el tudunk különülni, ha akarunk.
2011. jan. 3. 12:08
 16/29 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem semmi gond nincs vele, ha megértitek egymást, és egészséges a kapcsolatotok :)

Én 15 éves korom óta kollégista/albérletes vagyok, mostanára már nem bírok otthon a szüleimmel megmaradni 3 napnál tovább. De ha ti megértitek egymást, akkor nincs baj vele. Ha mégis dobbantani akarsz, inkább fizess be egy lakásra, és a törlesztőt fizesd, alig drágább, mintha albérletben laknál, és pár év múlva lesz egy lakásod.

2011. jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%

Én is hasonlóképpen vagyok az apukámmal. Én 20 éves vagyok, ő 55 éves. Nem szeretném magára hagyni soha. Ha lesz majd családom (férjem, gyerekem), azt is úgy szeretném majd, hogy itt legyünk együtt mindannyian a "nagy" házban. Apukám is mindíg azt mondogatja, hogy nincs is szebb annál, ha több generáció együtt él egy nagy házban és ebben egyetértek vele. Mondjuk én úgy tervezem, hogy a közvetlen szomszéd házat megveszem majd, hogy legyen egy "B" terv, de ha ez nem jön össze, akkor sincs baj. És valószínü, hogy nem jön össze, mert nincs olyan anyagi helyzetem, hogy házakat vegyek, de igyekszem. :D

(20/L)

2011. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%

Leginkább a barátnődtől fog majd függni. Ha őt nem zavarja, akkor nem gáz. Egyébként sok családban működik az egy fedél alatt a szülők és a gyerekek. Főként vidéken, ahol nagy a ház, és a család együtt gazdálkodik.

Embere válogatja. Én nem akarnék anyukámmal együtt élni, se a párom anyjával. Bár igaz, egyik sem óhajtana velünk élni, mert bár mind2 egyedül van, élik a saját életüket.

2011. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%

párom hasonlóan van mint te,26 lesz idén,hatalmas ház,szülei a földszinten,komplett felső szint az övé...


Aranyos szülei vannak,de nincs az a pénz hogy én odasköltözzek,pedig volt már erre javaslat...

4 éve együtt vagyunk,albérletezek (én szüleimnél is van hely bőven),és szerencsére párom is meggyőzhető volt,hogy nem egészséges több generációnak együtt lakni,most már csak akkor jár "haza" ha sok a tanulnivalója (meló mellett még tanul ő is)


Vendégként oké egy lány oda,de költözni...én semmi pénzért...

23/N

2011. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Szerintem meg semmi gáz nincs ebben. Csak mostanában lett divat minél előbb elköltözni, csak azért, hogy elmondhassák magukról a fiatalok, mennyire önállóak. Egy gond van, hogy általában anyuci-apuci fizeti a rezsit, a kaját. Így nem nevezném igazi önállóságnak...

Mellesleg semmi értelme a fizetésed nagyrészét egy kis lyukra pazarolni. Én is kb. hasonló helyzetben vagyok mint te, csak lány vagyok. Igaz, nem anyám miatt vagyok még itthon (nem épp tökéletes a kapcsolatunk), de hülye lennék egy rozoga albérletre kidobni pénzt, amikor egy tök jó környéken, tágas házban lakhatok. Anyámat alig látom, este ér haza munkából, utána megy is aludni.

Közben meg félre tudok tenni elég sok pénzt, amellett, hogy természetesen magamnak fizetem a szükségleteimet és beleadok a rezsibe.


Nem mondom, hogy örökké lakjatok ott, az már szerintem sincs rendben, hogy 40 évesen, gyerekkel, még ott laktok, de amíg fiatalok vagytok és gyűjtögetitek a pénzt, addig ez a megoldás teljesen korrekt.

2011. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!