Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted nálunk sok ember...

Szerinted nálunk sok ember fogadna örökbe gyereket?

Figyelt kérdés
Gyakori hogy 10 év feletti gyerekeket fogadnak örökbe?
2011. jan. 4. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Én szívesen örökbe fogadnék egy 10 éves lányt.Mindent megadnék neki,és remélném,hogy szeretne.De hiába szeretnék örökbe fogadni,ha nem adnak lehetőséget rá.Gondolom már kizáró ok lenne,hogy évekig Angliában élne velünk,és itt járna iskolába.Vagyis rögtön ki szakítanám a megszokott környezetéből.Talán az is kizáró ok,hogy nincs semmi egészségügyi gondom,bármikor szülhetnék..De 38 évesen 18 éves fiam mellett már nem lenne sem erőm,sem türelmem egy csecsemőhöz.10 évesen már elég értelmes a gyerek,hogy ne hisztizzen,sírjon állandóan..De a legnagyobb gond,hogy egy örökbefogadás nem 1-2 hónap alatt rendeződik le.Sokszor évekig tart a papír munka,és mire esetleg megkapnám a 10 éves kislányt akit választottam(vagy választottuk egymást) már nem 10 hanem 14-16 éves lenne...Ennyi idős gyermeket meg már nem vennék magamhoz..Ennek is van oka..Ők már sokkal bizalmatlanabbak,nehezen nevelhetőek..
2011. jan. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszonylag sokan fogadnak örökbe (elsősorban azok, akiknek nem lehet természetes úton gyerekük). Hosszú várólisták vannak, de elsősorban azért, mert majdnem mindenki csecsemőt vagy 1-2 éves gyereket szeretne. Egy 10 év feletti gyerekre nincs akkora "kereset", ami valahol érthető. Pár év és felnőtt lesz.
2011. jan. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Én nem szeretnék szülni,de egy hasonló korú gyereket szívesen örökbe fogadnék.
2011. jan. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lehetne gyerekem, akkor belemennék akár 10 év körüli gyerek örökbefogadására is. Szerencsére nekem lehet gyerekem, és már van is:D
2011. jan. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi esélyem nincs én is örökbe fogadnék,de én hallottam már olyat h. egy ovis, cigány kisfúra is éveket várt egy pár.Nálunk nagyon nehezen mennek ezek a dolgok,mert pl.egyedül álló szülő,akinek nincs párja sem, nagyon kevés esélye van h. gyereket kapjon.
2011. jan. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk egy örökbefogadott testvérpárunk van.

Mindketten újszülöttkorukban kerültek hozzánk,nagyon szerencsésnek érezzük magunkat. :-)

2011. jan. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én örökbefogadnék egy 10 éves kisfiút vagy kislányt, ha lehetne gyerekem is,vagy ha nem lehetne gyerekem. Sokan nem fogadnának örökbe 3-4 vagy annál idősebb gyereket már.
2014. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!