Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az önkormányzattól számíthatok...

Az önkormányzattól számíthatok valami segítségre?

Figyelt kérdés

Pályakezdő munkanélküli vagyok (0 Ft jövedelem) a szüleim nem élnek. A nagyim szokott kisegíteni. Bárhova adtam be az önéletrajzomat, sehonnan sem válaszoltak. Mikor árva lettem, kaptam egy viszonylag nagyobb összeget (3 éve) a temetés miatt. Van 2 ingatlan a nevemen: egy lakás ahol lakom + egy közös telek a tesóimmal. (Tudom el lehetne adni, de nem hajlandók megvenni a részem, nem tudom pénzzé tenni)


Érdemes megpróbálnom azt, hogy segítséget kérek? A legtöbb hívatlanok akkora tuskó, nem tudom elhajtanak-e...

És nem vagyok roma aki segélyért áll sorba..


2011. jan. 4. 23:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Amit biztosra tudok,az az,hogy pályakezdőként kaphatsz START kártyát,(APEH-nál kell igényelni)így a munkaadó kedvezményesen tud téged felvenni,tehát nagyobb esélye lesz,hogy felvesznek valahová dolgozni. Szociális segélyt is kérhetsz.
2011. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Viszont azt írd bele az életrajzodba, hogy jogosult vagy start kártyára.Ha valahova már biztos a felvételed, akkor igényeld, mert a kiváltástól számított két évig érvényes, ha van munkahelyed,ha nincsen.

Én is így csináltam, benne volt az életrajzomban, hogy jogosult vagyok START kártyára.Amikor behívtak felvételizni, meg orvosi vizsgálatra küldtek, akkor már biztos volt , hogy felvesznek, akkor gyorsan megigényeltem, és mire a szerződést írtuk meg is volt.

Így nem veszik el az idődből.

2011. jan. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!