Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság után "kötelező"...

Házasság után "kötelező" minden egyes percet a másikkal tölteni?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés olvasása során vetődött fel bennem, hogy sokan úgy gondolják, a házasság arról szól, hogy minden időt együtt kell tölteni. Mi van azokkal, akiknek néha szükségük van egyedüllétre (akár napi fél óra)? Nálatok mi a norma, mi az igény?
2011. jan. 6. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi együtt élünk, együtt dolgozunk és nem vagyunk házasok. Nekünk így jó, de a párom szeretne idônként egyedül lenni, megérteném és megoldanánk.
2011. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk házasok, de évek óta együtt élünk.

Igen, kell a külön töltött idő. Eszem ágában nincs például elrángatni vásárolni :D

2011. jan. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kötelező! :) Önálló lények vagyunk, mindenkinek megvan a saját élettere.

Mi azért töltünk együtt szinte minden lehetséges percet, mert élvezzük, mert úgy érezzük, egymás részei vagyunk és ez az életterünk már lassan teljesen összeforrt.

Ettől függetlenül ha valaki igényli az egyedüllétet egy kapcsolaton belül, nem szabad tőle megtagadni.

2011. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkét félnek joga van a saját időhöz. Attól, hogy együtt akarják leélni az életüket, még nem lesznek hirtelen teljesen egyformák, akik ugyanarra vágynak és ugyanakkor ugyanazt akarják csinálni, amit a másik. Ami azt illeti, naiv elképzelésnek tartom, hogy minden percet a házastárssal kell tölteni, hiszen ez a biztos módja annak, hogy hosszú távon kiüresedjen egy kapcsolat. Bármennyire is szereti egymást két ember, nem pótolhatja a barátokat, családot egy személyben. Persze ha valaki előtte is egyedül állt az életben, akkor számára lehet hogy ideális ez a helyzet, de aki előtte normális társasági életet élt, és szerencsésen beilleszkedett néhány barát közé például, annak egyáltalán nem kellene felrúgnia az összes emberi kapcsolatát a férje/felesége miatt.

Nekem nagy szükségem van az egyedüllétre, hogy csak magamra tudjak figyelni, megoldást keresni a felmerülő kérdésekre, vagy egyéb praktikus okok miatt, például tanulni. Vannak olyan dolgok, amik megnyugtatnak, például sétálni a természetben, olvasni, vagy összeülni a barátnőimmel valamelyikük lakásán és levezetni a feszültséget, beszélgetni, meginni egy pohár bort.

Sok olyan kedves időtöltésem is van, amiben a párom nem annyira szívesen partner, például kiállítás, koncert, színház, sorolhatnám. Azért nem fogok ezekről egész életemre lemondani, mert ő nem élvezi:) Inkább olyan társasággal megyek, aki hasonlóan tudja értékelni mindezt.

A szerelemnek pozitívumot kell hoznia az életünkbe, nem pedig elvenni abból, ami boldoggá tesz. Egy kapcsolatban természetesen az ember lemond arról, hogy más nőkkel/férfiakkal flörtöljön, de miért kellene bármi mástól megfosztania magát? Nyilván, ha már gyerekek is vannak, akkor nehezebb alkalmat találni a kimozdulásra, de akkor is időt kell szakítani a saját lelki egészségünk érdekében.

Ha valakinek nagyon hasonló a párja, el tudom képzelni, hogy mindenhova együtt mennek, de akkor is menni kell, nem pedig a szobában üldögélni a TV előtt.

2011. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

30 éves házasság után is szinte mindig együtt vagyunk,ha nem dolgozunk. De ez nem jelent minden perc együttlétet! Pl. Nem mindig vásárolunk együtt,nem mindig nézünk együtt TV-t,stb. Az is természetes,ha valamelyikünk egyedül akar lenni,akkor a szobájában van,vagy esetleg elmegy egyedül sétálni egyet.

Nem sziámi ikrek vagyunk,hanem házastársak.

2011. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Látod, kérdező, én ezért se vagyok házasságpárti a szónak abban az értelmében, ahogy sok avíttas felfogású ember gondolkodik róla.

Itt nem rád célzok, hanem azokra, akik ezt elültetik eleve az emberek fejében, ez lehet egy olyan közeg, ahol felnő az ember, vagy akár a saját családja is.

Meglátásom szerint pont azok vélekednek így a házasságról, akik a házasságot un. intézményként kezelik, nem az életük része, hanem a célja.

30 / nő.

2011. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tejóég, micsoda butaság ez! Nekem szükségem van egyedül létre. A párom szeretne a nap 24 órájában velem lenni, de elfogadja, hogy néha egyedül szeretnék menni valahova. Én viszont próbálom olyan időpontra időzíteni a kiruccanásaimat, amikor neki is egyéb programja van.
2011. jan. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csak elgondolkoztam, mert nekem néha kell egy kis magány. Nem azért, mert nem szeretem a férjemet.

De most, hogy egyszerre vannak vizsgáink, rájöttünk, hogy egyszerűen zavarjuk egymást a tanulásban. Így néhány napra átköltözik a férjem a saját lakásába. Mindketten jobban tudunk így tanulni. Főleg, hogy ő most a hangosan magolós résznél tart. De jobb is pár nap egyedül, hatékonyabb is vagyok és jobban örülök neki, amikor néhány nap után újra látom.

Nincs messze, gyalog 15 perc. Ha bármi baj van, gyorsan ide tudna érni,vagy én hozzá.

De néha az is jó, hogy bámulom a falat és nem kell senkihez se szólnom. (Olyan munkám van, hogy egész nap kommunikálnom kell, egyszerűen szükségem van legalább néhány órára, amikor senkihez sem kell szólnom.)

Nálunk jól működik, az egymás iránt érzett szeretetet nem befolyásolja.

Az meg külön öröm, ha éjfélkor becsenget, hogy kicsit szüksége lenne rám, majd reggel távozik :) Mintha egy titkos szerető lenne. :) Még ő is viccelődik vele, hogy a férjemnek ne szóljak róla, hogy itt járt :)

2011. jan. 6. 22:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem semmi egy szerencsés feleség vagy, sokan örülnének, ha a helyedben lennének....
2011. jan. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mármint miért vagyok szerencsés? Szubjektív értelemben persze, hogy az vagyok, mert imádom, ezért is a férjem.

De te mire érted?

2011. jan. 6. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!