Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Joggal duhos ram a testverem?

Joggal duhos ram a testverem?

Figyelt kérdés
16 eves lany vagyok, 2 evig voltam magantanulo. Valami tortent velem, amit nem tudok konkretizalni, a lenyege az, hogy 1 honapig rendesen jartam suliba, de abbahagytam. Egyszeruen nem megy ez nekem, vagy nem tudom. Februar 15.-en megyek pszichologushoz ezzel, meg egyeb apro problemakkal. Anyu ma elmondta a batyamnak, hogy nem jarok suliba, mire a batyam duhos lett, most kb. gyulol. Joggal teszi? Latta rajtam, hogy van valami bajom, megsem kerdezte meg soha, segithet-e valamit. Nagyivben sz@rt a fejemre. Most mit kellene tennem?
2011. jan. 7. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem jársz suliba? Tanköteles vagy, nem?
2011. jan. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán helyteleníti, miközben nem lát bele a mélyebb okokba. Esetleg irigykedik is, hogy "nem kell" járnod, és ezt "ilyen könnyen megúszod". Vagy egysíkúan látja a világot, és valahogy úgy van vele, hogy "peersze, lelki bajok, meg minden, szegény kislány, meg pszichológus, az bezzeg kell, csak suliba menni ne kelljen, egyszerűen csak el vagy kényeztetve, lusta dög".. Nyugi, ez nem az én véleményem, csak próbálok találgatni, de te ismered jobban az érzelmi intelligenciáját.
2011. jan. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Magantanulo vagyok amugy, szoval nem valami iskolakerulesrol, vagy ahhoz hasonlorol van szo. Anno pszichologus velemenye alapjan lettem magantanulo, mentalisan nagyjabol helyrejottem, de az elmult 2 honapban mar tul vagyok egy begyogyszerezesen, vagdosom magam, etvagytalan vagyok, es aludni sem tudok rendesen. Egesz nap egyedul vagyok itthon, sirok, es gyulolom magamat mindenestul. Ezert kell a pszichologus. A testverem ezekrol semmit sem tud, mert nem lakik mar velunk, es amikor idejon latogatoba, akkor is folyamatosan vigyorgok neki.
2011. jan. 7. 18:51
 4/12 A kérdező kommentje:
Oke, utolso. Inkabb nem reagalok a valaszodra, tudod a hozzad hasonlo emberek nem foglalkoztatnak tulzottan.^^
2011. jan. 7. 19:01
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Magyarul a bátyád most tudta meg, hogy már 2 éve magántanuló vagy?
2011. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
talán nem lennél egyedül ha iskolába járnál,ez még nem jutott ezsedbe?
2011. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
88%

Kislány, akkor talán nem azon kellene agyalnod, hogy szerinted mit gondolhat rólad, hanem amikor legközelebb nálatok van akkor leülni és alaposan elbeszélgetni vele, nem pedig csak vigyorogni, hogy minden oké. Talán "nagytestvérként" tudna neked segíteni a problémáid feldolgozásában. Nem tudom, hogy mi válthatta ki nálad ezeket a tetteket, de szerintem a közvetlen családtagjaid elött nem titkolózni, szégyenkezni kellene. Biztos nem könnyű megtenni, ezt elismerem. Ha a bátyáddal normális a kapcsolatod, ha tudja és megérti milyen válságon mész át, akkor gondolom azon lesz, hogy ő is a segítségedre legyen.

Kívánom, az egész családod támogasson a gyógyulásodban.

43/N

2011. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves 18:54, te meg akkora hülye vagy mint ide LAcháza.Túrót sem értesz az ilyen dolgokhoz, nem tudod átérezni milyen egy beteg embernek.Én tudom, mert magam is elég beteg vagyok lelkileg.Úgyhogy mielőtt megszólalsz inkább gondolkozz kicsit.
2011. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem lakik veletek és nem tudja, mi zajlik körülötted, csak azt látja, hogy nem jársz be a suliba, talán amiatt dühös. Csak annyit lát, hogy nem jársz suliba, talán azt hiszi trehány vagy, még akkor is, ha duplaakkora az IQ-ja, mint 19:37-es válaszolónak (mondjuk azt nem nehéz összehozni). Hogy joggal dühös-e – a körülmények fényében nem, de súlyos információhiány áll fenn.
2011. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megértem a tesod egy lusta lelkibeteg idióta a családban sose jó, majd tarthat el ő életed végéig bár erre ne számits.
2011. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!