Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Joggal duhos ram a testverem?

Joggal duhos ram a testverem?

Figyelt kérdés
16 eves lany vagyok, 2 evig voltam magantanulo. Valami tortent velem, amit nem tudok konkretizalni, a lenyege az, hogy 1 honapig rendesen jartam suliba, de abbahagytam. Egyszeruen nem megy ez nekem, vagy nem tudom. Februar 15.-en megyek pszichologushoz ezzel, meg egyeb apro problemakkal. Anyu ma elmondta a batyamnak, hogy nem jarok suliba, mire a batyam duhos lett, most kb. gyulol. Joggal teszi? Latta rajtam, hogy van valami bajom, megsem kerdezte meg soha, segithet-e valamit. Nagyivben sz@rt a fejemre. Most mit kellene tennem?
2011. jan. 7. 18:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, hogy az ő eq-jával van probléma, de az is, hogy a tieddel.

Azért én is ledöbbennék és kiakadnék, hogy egy ilyen dolgot évekig nem tudtam a saját testvéremről (mondjuk nem tudom, ez hogyan lenne lehetséges), felzaklatna stb.

De hogy _gyűlölni_ valakit ilyenért? Ugyan már... ha így lenne, akkor már eddig is gyűlölt volna, egészen más okok miatt, nem ismerem a családodat, tippelgetni meg nem akarok még egy réteget.

Nem vagy te amúgy véletlenül hajlamos mindenkiben feléd irányuló rosszindulatot látni, illetve mások feléd irányuló negatív érzéseit felnagyítani? Nem vagyok pszichológus, de amiket leírtál magadról, azok alapján nem lennék meglepődve.


Még valami:

A fiúk nagyno nagy része _nem látja_, hogyha valakinek valami baja van, csak akkor, ha az illető el is mondja. Nem rosszindulatból vagy nem azért, mert nem érdekli őket az illető, csak nekik nem tűnik fel ilyesmi, ahogy az sem, hogy megy-e a barátnőjük cipője a fülbevalójához.

Könnyen lehet, hogy a bátyád is ilyen, nekem apám is ilyen, pedig nagyon fontos vagyok neki, amikor kórházban voltam, szó szerint gyomorfekélyt kapott az aggódástól.


Lehet, hogy a bátyád is ilyen. Ettől még nem szeret kevésbé, főleg nem gyűlöl. Csak ő máshogy viszonyul az érzelmekhez úgy általában.


Még egy mégvalami:

Te észrevennéd, ha őt bántja valami? Nem vagy a betegséged miatt túlságosan elfoglalva saját magaddal? Ez nem rosszindulatú kérdés akar lenni, csak amikor valami bajunk van, hajlamosak vagyunk a többiekről megfeledkezni...


Minden jót!

2011. jan. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én is voltam depis a gimi alatt de akkor még nem volt doki aki kiir, szerencsére sokat logtam de voltak napok amikor muszály volt bejárni mert tudtam hogy a tanárok beirnának a naplóba. Neked is jobb lenne ha bejárnál, engem sok ember vigasztalt több barátom volt mint gondoltam. Neked is jót tenne ha bejárnál igy esélyed sincs megtanulni a társadalmi szabályokat.

Igy csak egy öngyilkos alksz lesz belöled anyud se normális ha hogy otthon heverni.

2011. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!