Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apu-kocsma-vita-szégyenérzet....

Apu-kocsma-vita-szégyenérzet. Hasonlo helyzetben vki, ötlet esetleg ilyenkor lehet tenni vmit?

Figyelt kérdés
Apum miatt szégyenkezem.. hálisten nem egy verekedős,bár anno arra is volt eset h részegen,verekedésböl esett haza. Mostanában ugy jár a kocsmába mint egy munkahelyre,napi kb 10-12órát,minden nap.Olykor jobban beiszik,de olyan szinten,h mások hozzák haza.Ilyenkor én érzem magam kínosan.Vidéki vagyok,barátot alig merek hazahozni,és félek mindig mikor kérdezik,h és apud hol van egész nap?! Ha nem iszik,akkor normális aránylag. Ha részegen hazahozzák,mindig hozzávágom,h bárcsak ne lenne az apám,vagy ütötte volna el a kocsi...rossz kívánság,de tényleg így érzem hirtelen dühömben.Ilyen esetek után napokig nem szólok hozzá,és nyalizik,h sütit hoz,pénzt adta,kocsival vinne hozna,h ne haragudjak.Ezzel beismeri,h igazam van. De mégsem változtat,ujra és ujra megismétlödik.Csak anyumat sajnálom,én amint végeztem középsulival mentem itthonrol albérletbe dolgozni,egyetemen tanulni.De 1-2 honapra mindig hazajöttem ugye nyáron,és annyira sajnálom anyut h már ez az élet marad neki a hátralévö évekre is :(
2011. jan. 8. 00:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egy barátom Apukája volt ilyen, de már meghalt. A barátom meg hónapok óta sajnálja, hogy mikor józan volt, soha nem mondta meg neki, hogy tulajdonképpen mennyire szereti Őt. Úgy halt meg, hogy azt hitte, mindenki utálja, mert iszik. Holott nem ŐT utálták, csak azt, hogy iszik. Te talán még megmondhatod ezt neki, feltéve, hogy így érzel.
2011. jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Valaki már irta, hogy nem kell az anyukádat sajnálni - vele értek egyek. Az én apám is alkoholista volt, állandóan állt a bál, de ő meghalt kb 15 éve.

Én is sajnáltam az anyámat akkoriban, aztán rájöttem, hogy felnőtt ember ő és ha ez igy elviselhetetlen lett volna neki, akkor lépett volna. Ma nem sajnálom őt ezért, hanem haragszom rá, amiért hagyta, hogy ezt kelljen néznünk a testvéremmel és amiért igy kellett felnőnünk. Ő

úgy szúrja el az életét, ahogy akajra, de vigyáznia kellett volna, hogy ezt a gyerekei ne lássák. Ma is próbál mártirkodni, de már leállitjuk. Jön azzal a szar dumával, hogy miattunk volt vele. Igazi jó volt anya - köszi.

2011. jan. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hasonló volt apum,mint neked,sajnos már meghalt. Gyülöltem,amikor ivott,de nem Őt,hanem amit csinál,sokszor én is rosszat kívántam,ami miatt a mai napig lelkiismeretfurdalásom van.

Mielőtt meghalt,pont beszélgettünk,eltudtam mondani,h szeretem és megköszöntem neki,hogy milyen sokat dolgozott értem.Mikor nem ivott,nagyon rendes apuka volt,imádott engem,féltett stb.,de sajnos alkoholista. Ma már tudom miért is,ésezért rettenetes haragszom Apukám szüleire.Anyum és én probáltunk segíteni neki,de nem ment.

Végülis a munkahelyén infarktus kapott,későn volt az újráélesztés,igy kómában került,amennyit tudtam mellette voltam,és megbocsátottam neki,szerencsém volt,h ezeket még el tudtam mondani neki.

Szóval kérdező,ne haragudj apudra és probálj segíteni neki. Alkoholizmus betegség,amiből kemény menet a gyógyulás! Állj mellette,mert másképp nem fog menni,lehet sokszor visszaesik,de legyél ott!

Örülj,h még van Apud és tégy ellene,hogy ne így járjatok mint mi.

2011. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Talán valamelyik Müller Péter könyvben olvastam olyasmit, hogy az esetek jelentős részében az alkoholista Apa tulajdonképpen a szeretetlenség áldozata. Okozat, nem pedig okozó, szóval elhiszem, hogy kínos és borzalmas, de nem az, aminek látszik. Összefüggésében látni a dolgokat persze nem feltétlenül tudjuk, ezért talán igazi frappáns jó tanács sincs. Bár itt olvastam értékes válaszokat:)
2011. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!