Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másna_k is volt ilyen a...

Másna_k is volt ilyen a kapcsolatában?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, eddig minden rendben ment. Az elején volt lángoló szerelem, aztán csendesebb, de maximális ragaszkodás és szeretet. Most pár hónapja azonban minden semmiségen veszekedünk, ő gyakran eljár bulizni egyedül, vagy mondjuk miután este elmegy tőlem benéz a szórakozóhelyre a haverokkal stb. Kevés a szex is. Már gondolkoztunk azon, hogy tartsunk szünetet, de a ragaszkodásunk nem engedte, utána minden rendben ment egy ideig, de aztán megint jött a vita és a sértődés. Pedig nagyon szeretjük egymást... Megcsalásról nincs szó egyik fél esetében sem.


Ti voltatok már így? Mi a teendő ilyenkor? Fel lehet dobni valahogy a kapcsolatot, vagy muszáj a szünet, esetleg a végleges szakítás? Mit tanácsoltok?


2011. jan. 8. 09:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
Rendbe jön ha megbeszélitek,ki mit szeretne másképp.
2011. jan. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Minden kapcsolatban vannak nehezebb időszakok, de ha három év után ennyire vitáztok meg sértődősködtök akkor valami nem stimmel. Sajnos csak te tudhatod igazán mi a helyzet és szakítani mindig nagyon nehéz. Én már voltam ilyen helyzetben és végül szakítás lett belőle, de majd egy évig elhúztam a dolgot.

Ha a barátom lennél azt tanácsolnám tedd fel magadnak azt a kérdést mit tennél ha ma kellene eldöntened, hogy holnap vagy összeházasodtok és örökre együtt lesztek vagy többet nem lesztek együtt melyiket választanád?

Ha ilyen éles kérdést teszel fel magadnak, ami igazából ennyi idő után reális akkor szerintem jól fogsz dönteni, mert felesleges együtt lenni valakivel ennyi idő után ha nem akarsz vele maradni örökre.

2011. jan. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Ez nálam egyértelmű, én holnap hozzámennék...

Igyekszünk kerülni a veszekedést, mert egyszer már megbeszéltük a dolgokat, de valahogy mindig megsértődünk valamin. Egyszer ő érzi azt, hogy ez nem megy így, máskor én. Tanácstalan vagyok :(

2011. jan. 8. 09:22
 4/26 anonim ***** válasza:
Muszáj engedni,hagyj rá dolgokat és ö is rád. Elfogadod,hogy dolgokat másképp lát mint te.Ne vedd személyes sértésnek.Jobb lazítani mint begörcsölni,hidd el.
2011. jan. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Azért van mert egy v. több "nagyobb" probléma van a felszín alatt, a sértődések, "apró" veszekedések pl. nem vette le a cipőjét, nem csináltál neki kaját stb stb mind a nagyobb dolgok miatt vannak. Először magadban tisztázd, hogy mi az ami igazából téged zavar mondd el neki őszintén, de nem letámadósan egy veszekedés alkalmával, kérdezd meg őt is a kérdésről.
2011. jan. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Mi 3éve vagyunk együtt,2éve együtt is élünk.Nincs ilyen problémánk.

Néha(havonta egyszer)elugrik a haverokkal/tesójával sörözni.

nem értem ha mondjuk discoba jár mért teszi.Sok könnyűvérű,részeg nő van ott,gondolom nem a haverjaival táncol.

Beszélgetni és iszogatni egy beülős helyen is lehetne...

Gondold meg tényleg nem csal e meg.

2011. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem csal meg, ebben biztos vagyok. Inkább olyan beülős helyekre jár, néha megy olyan helyre ahol buliznak.
2011. jan. 8. 09:50
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

mi is három éve élünk együtt, ugyanez volt a helyzet, de pár hónappal ezelőtt ( a mi esetünkben) megtaláltam a megoldást. Láttam egy dokumentumfilmet a tévében erről, és ott nyertem ihletet. Valami ilyesmi volt a címe, hogy "megengedő feleségek", de nem tudom pontosan.

A technikának az a lényege, hogy a legtöbb döntési helyzetben át adjuk a döntést a férjünknek, ami a legtöbb esetben jelzésértékű, mert a általában ilyenkor a férj megkérdezi a feleségét is mit gondol. A másik oldal pedig, hogy a nő vállalja magára a házimunka nagyobb részét (mondjuk ez akkor él leginkább, ha megtehetitek, hogy csak részmunkaidőben dolgozz, vagy kötetlenebb a munkaidőd, pl. írsz stb.)

Biztosítod az otthoni nyugalmat (pl. nem akkor járatjuk a mosógépet, robotgépet, amikor a férjünk is otthon van), meleg vacsora van minden nap ( te főzöl, vagy hozol a kínaiból egyszer-kétszer).

Esténként masszírozás.

Szeretetteljes közeledés.

Először hülyeségnek gondoltam, ilyeneket mondtam, hogy "ez hülyeség, biztos nem leszek a csicskása" meg "önálló személyiség vagyok, nem fogom alárendelni" De ez egyáltalán nem ilyen. Soha nem voltam ilyen kiegyensúlyozott és boldog, mint mostanában. A nőiességemben is jobban ki tudok teljesedni ezáltal.


Ez egy cikk a témáról:

[link]

2011. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Hát mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja...

Nem hinném, hogy olyan jó rabszolgának lenni...

És ha fordítva lenne és a férj szolgálná ki mindenben a feleségét azt jónak lehetne tartani?

Egy párkapcsolatban nagyon nagy baj van, ha a két fél nem egyenrangú!!!

Egy nő is érjen már annyit , mint egy férfi, legyen már eszünk a mai világban!!!Az elnyomás nem vezet jóra sem a nőnél sem a férfinál..


Tanácsok:Például megkérdezheted, hogy lenne-e kedve néha Veled is szórakozni menni, programokat csinálni!

Beszélhettek arról, hogy mit gondoltok a kapcsolatotokról, mik a problémák, min kéne változtatni, hogy mindketten jól érezzétek magatokat benne...

Írhattok egy közös ötlet listát, amit aztán megvalósítottok!

2011. jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nálunk minden oké,de mi megosztjuk a házimunkát és ha én megmasazírozom,akkor Ő is engem.Minden oda-vissza játszik és ez így okés(a mi esetünkben)
2011. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!