Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mekkora kell legyen a hullámvö...

Mekkora kell legyen a hullámvölgy ahhoz, hogy szakítás legyen a vége?

Figyelt kérdés

Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek, veszekedéses időszakok. Egyeseket átvészelik,mások akkorák, hogy szakítás lesz a vége.

Neked mekkora kell legyen ez a hullámvölgy ahhoz, hogy vége legyen a kapcsolatnak? Miben áll ez?


2011. jan. 8. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem onnantól érne véget a kapcsolat, ha napokon keresztül nem tudnánk szépen beszélni a másikkal. A szavamba vágna a férjem, vagy nem érdekelné, mi van velem. (Nem egyszer kétszer, hanem huzamosabb ideig).

És ha mindez úgy következik be, hogy semmi különös esemény nem történt velünk vagy a kapcsolatunkban (pl. egy betegség, családtag halála stb.)

2011. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nagyban függ a kapcsolat mélységétől és hosszúságától. 10 éve vagyok együtt a párommal, a kapcsoaltunk túlélt ronda balhékat, megcsalást, kisebb-nagyobb elhidegüléseket. Úgy érzem, hogy abban az esetben lenne végleg vége, ha valamelyikünk részéről teljesen kihűlnének az érzelmek vagy beleszeretnénk másba.
2011. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a völgy nem szakadék. A völgyben van lefele és fölfele. Csak akkor szakítanék, ha zuhannék előtte és nem lenne felfelé út.
2011. jan. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ott ér véget egy kapcsolat, amikor idegesít a másik, vagy úgy érzem én idegesítem őt; ha nem tudunk egymással szépen beszélni, és azt látom, hogy másokkal jóval kedvesebb mint velem; ha már nincs mit mondanunk egymásnak, és fellélegzünk, ha lerakjuk a telefont, hogy "na ezen is túl vagyunk mára"; ha nincsenek már közös programok, és nem is nagyon tennék érte erőfeszítéseket, hogy legyenek; ha azt látom, hogy minden más fontosabb a kapcsolatunknál mindkét részről; és ha mindezek mellett arra eszmélek, hogy már hónapok óta nem nevettünk együtt egy jót, és az együtt töltött idő inkább már csak egy kötelező feladat.

Ezek mellett nyilván még rengeteg olyan dolog van, ami véget vethet egy kapcsolatnak, és a súlyosságuktól függ, hogy megmenthető-e még vagy sem, illetve hogy a kapcsolat milyen szakaszában vagyunk, mert nem ugyanaz számít szakító/váló oknak egy tiniszerelemnél és akkor ha már vannak közös gyerekek. De én is azt vallom, hogy létezhet kiút, ha mindkét fél akarja; viszont ha csak az egyik, akkor nem biztos, hogy van értelme.

22L

2011. jan. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!