Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tudtam meg, hogy a...

Most tudtam meg, hogy a barátom anyja kibeszélt a hátam mögött! Nem tudom, hogy ezt elmondjam e a barátomnak? Ő szeretné ha odaköltöznék hozzájuk de az anyja miatt nem merek mert tuti, hogy szakitás lenne a vége. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen mondd el. És ha ilyen az anyukája,még ne költözz oda hozzájuk.
2009. júl. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van,mindenképpen mondd el,és semmiképpen ne költözz oda.A többi,hogy az anyja rosszindulata tönkre tudja-e tenni a kapcsolatotokat az csakis a barátod hozzáállásán múlik.
2009. júl. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolkozz el azon,hogy aki visszamondta,az igazat beszélt-e ? Vannak írigyek és pletykás emberek is bőven,akik nem úgy mondják el a dolgokat,ahogy az van.Beszélj a pároddal,és meglehet kérdezni a jövendő anyóst is.Ezután lehet a költözésen gondolkodni.
2009. júl. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én is hasolnó helyzetben voltam. engem azért nem szerettek a szülei mert nem olyan gazdag családból származom mint ők. mint utólag kiderült engem is kibeszélt anyós elég alaposan de sajna ez csak az után derült ki miután ideköltöztem. szerintem még ne költözz oda, bár ez azon is múlik hogy hány évesek vagytok. én most a pároméknál lakom, már 3 éve húzzuk, de anyós miatt nagyon sokat romlott a kapcsolatunk nem egyszer majdnem szakítás lett a vége :(
2009. júl. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszéld meg a pároddal az aggodalmaidat. Anyósod, mit szól az összeköltözéshez? Ha ő nem örül akkor ne menj. Sok anyuka látja a menyében az ő kicsi fiának az elrablóját. Azért van bennetek közös, mindketten szeretitek a párodat. S ha innen indulunk ki akkor akár ha olyan a kapcsolatotok akár vele is leülhettek (csak anyósod és te)átbeszélni amit hallottál. Nem számonkérően, annak a megnevezése nélkül akitől hallottad. Lehet, hogy elgondolkodik raja. Legalábbis óvatosabb lesz :S
2009. júl. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is beszeld meg a baratoddal. Ha egy mod van ra, akkor ne koltozz oda, akkor inkabb alberletbe.

32/n

2009. júl. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg kellene próbálni, lebuktatni, hogy milyen pletykás!
2009. júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy irtatok !Az anyjának az is baj ha elmegyünk szórakozni,azt mondta a barátomnak h mindig csavarog,de én nem tudom mit akar egy 27 éves fiútol hogy majd otthon fog ülni vele?de az a baj ha elmondom a barátomnak h kibeszél meg fogja tudni hogy kitöl tudom azt pedig nem szeretném!
2009. júl. 7. 11:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha mégis az odaköltözés mellett döntenétek ( természetesen a pletyka igazságáról előbb megkellene győzödnötök)akkor is van néhány fontos dolog,amit előzőleg tisztáznotok kell.

A lányomék 5 évig,a fiamék 8 évig laktak nálam.Mielőtt hozzámköltöztek,megbeszéltük a következőket:

Külön konyhán leszünk-e vagy együtt.(Mi külön voltunk,mert szerintem ez jobb volt )

Ki mennyit fizet a rezsibe,és hogy osztjuk meg a lakásban keletkező kisebb javítások költségeit ( elromlik a vízcsap stb.)A nagyobb javítások általában a tulajdonost illetik.

A közös helyiségeket ki takarítja ? Nem a napi mosogatásra,meg fürdőkád kimosásra gondolok,mert az evidens,hogy mindenki tegyen rendet maga után.Hanem az időnkénti nagyobb takarításokra.

A saját lakrészét mindenki maga tartja rendben.

Nagyon fontos megállapodni abban,hogy a saját lakrésze mindenkinek a magánterülete.Más csak hívásra,vagy ha fontos megbeszélnivaló vam,kopogtatás után lép csak be a másikhoz.

Attól,hogy együtt lakunk,biztosítanunk kell egymás számára a magánéletet.

Nálunk ez bevált,természetesen tartottuk is magunkat a megbeszéltekhez.Voltak ugyan néha kisebb viták,de soha nem veszekedtünk.A menyem pl.jobban szeretett ( még ma is ),mint a saját anyját.Ha kértek tanácsot,adtam,vagy én mondtam el a véleményem valamiről,de mindig rájuk bíztam,hogy azt megfogadják-e?Tudomásul vettem,hogy ők egy külön család,és a saját életüket kell élniük.Nagyanyám mondta mindig,hogy hagyni kell a fiatalokat,hogyha összevesznek,béküljenek ki a saját kenyerükön.És nagyon igaza volt.

Ha ezekben hármasban megtudtok állapodni,akkor együtt tudtok élni egymással,és sok későbbi vitát ellehet kerülni.Sok szerencsét és boldogságot nektek!

2009. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Itt még az a baj ,hogy ha meg is beszélnénk vele a dolgokat és nem ugy lenne ahogy neki jó akkor ő megsértődik.Meg persze nem is dolgozik mert hogy ő 40százalékon van és hogy ő nem bir,de közbe rá is játszik eléggé!Ezt már egy jópáran észre is vették.Mostanába egy kicsit flegmán beszéltem vele de már egyszerűen nembirom hogy egy 27 évesnek mondja meg hogy mit csináljon,hova menjen hova ne.De a világon mindenbe beleszól!!!!És ő azt hiszi hogy csak az a jó amit ő csinál ezzel már sokszor megbántott engem!meg ha van valami akkor másnak mondja és nem nekem és azt hiszi hogy ő maga a TÖKÉLETESSÉG én meg egy nagy nulla!!és már sok amit csinál szerintem a fiáva is.
2009. júl. 7. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!