Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem? Átlátjátok...

Mit kellene tennem? Átlátjátok a helyzetemet, mi a megoldás a problémámra?

Figyelt kérdés

Nagyon összetett a problémám.

A nagyanyámmal és a párommal élek együtt.

Annyira kikészítenek, hogy állandóan csak dühöngök, de tényleg, meg minden máson is.

Vizsgaidőszak van, nem megyek dolgozni sem, hogy tanuljak, de egyszerűen nem tudok, annyira feszült vagyok.

mindig csak aludnék, mert akkor nincs semmi körülöttem.

Minden rajtam fordul meg itthon, takarítás, mosás, csekkek, háztartás vezetése teljesen.

Nagyon szeretem a tisztaságot, ha rend van, akkor tudok csak tanulni is.

ha valaki lemorzsázik, már üvöltök vele. Teljesen el vagyok keseredve.

Be vagyok savanyodva, elégedetlen vagyok mindennel. Nincs rendes munkám, csak lakalmi szerű és magammal sem vagyok kibékülve. Ezen kívül rosszindulatú vagyok, irigy és még sorolhatnám.

Igazából nem tudok örülni semminek, nem tudok ellazulni, nincsenek barátaim.

Csalódott vagyok a szüleimben, a sorsban, a páromban.

Még mindig nem jegyzett el, nem dolgozi, itthon nagyon igyekszik, de...

Szóval van ebből kiút, mi az?

Hogy tudnék önmagamra rátalálni és a megoldásra?

Elmeneküljek külföldre dolgozni? Ott is csak mások cselédje lennék, de legalább fizetnének!

Vagy bolond vagyok, szó szerint és én mindent rosszul fogok fel és egyáltalán...?

Úgy érzem szétrobbanok az elégedetlenségtől és a dühtől!!!


2011. jan. 8. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
kompromisszumok elengedhetetlenek a mai világban,ha a jelenlegi kapcsolatod fáraszt és nem látsz benne értelmet kár a gőzért...munka téren pedig annyi hogy aki nem kockáztat és nem áll a sarkára igazából nme is él.ha nem változtatsz semmi sem lesz jobb.A besavanyodás elégedetlenség mindenben a rosszat kerső hozzáállás hosszútávon kilátástalan helyzetbe vezet.Ha megmaradsz ebben a kapcsolatban a párodnak is bekell látnia h mindkettőtöknek lépni kell mert attól hogy otthon elmossa a kakaós bögrét vagy kiviszi a szemetet azzal még nem tesz le az asztalra semmit.Mindenkinek belekell tenni vmennyit a közösbe ilyen a világ...
2011. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Menj egy könyvtárba tanulni.
2011. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Én felrúgnék mindent és irány külföld.
2011. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Ülsz a megszokott kakiban,de lassan belefulladsz...Menj el külföldre visza se nézz...
2011. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1. A második javaslata igen jó, menj köynvtárba, ott nyugodtan tudsz tanulni.

2. A takaritással ne foglalkozz - ha nem otthon tanulsz, akkor úgyis keve´sbé zavar, mert nem látod.

3. A tanulásra koncentrálj, a többi kevésbé fontos, ha van végzettséged, akkor több esélyed van elöbbre jutni.

4. A barátoddal való kapcsolatodat gondold át (a vizsgák után), ha ennyire nem reagál rád, akkor nincs értelme erölködni.

5. Külföldre ne akarj menni, mert egyrészt a legtöbb helyen van elég ottani munkanélküli, nem rád várnak, másrészt meg pár év múlva ami van munka ott, az is megszünik, és akkor ott vagy minden nélkül. Igaz, hogy valamivel több pénzt lehet kapni, de a megélhetés (lakás, kaja, közlekedés, stb) is jóval drágább,ugyhogy nem sokat nyersz ezen a téren sem.

6. Ha megvan a diplomád, akkor költözz külön - akár egy pici lakásban egyedül is jobb, mintha állandóan össze vagy zárva másokkal.


Ezen kivül próbáld megtanulni magad fegyelmezni, mert ha állandóan veszekedsz, kiabálsz (mindegy, hogy igazad van-e), akkor egyre negativabb személyiség leszel. Erre - az önfegyeleme elsajátitására igen jó pl. az autogén tréning.

6.

2011. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Igazából tudom és érzem, hogy mit kellene cselekednem, de nincs hozzá elég erőm és, ha el is határozom magamat nem tudom végig csinálni, mert kilépek a szobámból és már vagy ezzel, vagy azzal fel is dühítenek, illetve én saját magamat!

Lefáraszt, hogy mindent mondani kell, egyél ebédet, elég volt, kérsz még kenyeret...?

De, ha dolgozom akkor is meg tudják oldani ezeket, csodálom is hogyan...

Könyvtárba nem tudok menni, mert nem az egyetemi városban élek, hanem vidéken.

2011. jan. 8. 14:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem depresziós vagy. Télen hasonlóan érzem magamat én is. Menj szoláriumba heti 1-2 alkalommal és igyál orbáncfű teát. Nekem ezek szoktak segíteni.
2011. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"mindig csak aludnék, mert akkor nincs semmi körülöttem".

Kozel allsz a depressziohoz, csak egy mondatotbol is latszik.

2011. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is volt ilyen időszak, sőt visszatérően mostanság is vannak kilátástalannak tűnő pillanataim.


Próbálj ilyenkor egy kicsit a jövőbe temetkezni. Nem tudom, hogy mit tanulsz de hátha könnyebb lesz egy diplomával. Lesz állásod, egy pici takaros otthonotok, szép esküvő, gyerekek:) Mindennek eljön az ideje és mindig vannak hullámvölgyek. Erre kell gondolni!Nekem ami segíteni szokott szintén az orbáncfű, zene és ha tudsz hívj fel egy ingyenes lelkisegélyszolgálatot. Hidd el ez a mai világban nem nagy dolog, nem fognak hülyének nézni ez miatt!


A barátodat szereted?

2011. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon szeretem, különben azok alapján, amiket elmeséltem a kapcsolatról már rég szakítottam volna vele.


Szerintem is depressziós vagyok, már-már...

Most is aludtam délután, pedig ott sok tanulnivalóm, de nem tudok nekiállni, ha meg mégis felidegesítem magamat és otthagyom, pedig csak gyakorolnom kéne már amit tudok.

2011. jan. 8. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!