Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Képtelen...

Mitévő legyek? Képtelen vagyok szembeszállni anyukámmal.

Figyelt kérdés

Anyám beteges, a válása óta nem normális, mindenbe beleköt, olyan tipikus "én mindent jobban tudok" kétértelmű megjegyzéseket tesz ami pl. nem róllam szól hanem általánosságban mondja, de nyilván róllam beszél. Én konfliktuskerülő vagyok, meg tudom védeni magam másokkal szemben kivéve őt.

Ma csúnyán összevesztünk, illetve ő ordibált én hallgattam, és képtelen vagyok rá hogy megmondjam neki, hogy eszelős hülye. Így most tök szarul érzem magam, hogy nem bírtam elmondani, hogy mi a véleményem róla...

mi lehetne a megoldás? annyira gyűlölöm az ilyen helyzeteket, hogy most "itt van ez a feszkó"


2011. júl. 18. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Meg tudlak érteni,sajnos az én anyám is ilyen.Mindent jobban tud nálam,bele szól mindenbe a gyerekeim nevelésébe is.Állandóan egymás ellen uszítja a gyerekeimet.Ráadásul másoknak is hazugságokat terjeszt rólam.Úgyhogy én pénteken szépen össze is vesztem vele,persze nem először,de most már ott tartok,hogy többé nem is vagyok kíváncsi rá.Egyébként érdekes de ő is elvált.....20 éve és azóta se talált párt magának,lehet ettől zakkannak meg?
2011. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én nem tudom... nállunk biztosan ettől kattant meg az anyám, de ezt persze soha de soha nem fogja magának bevallani. Egy igazi színész!!Álarcot visel folyton, igazából már nem is tudom hogy valójában milyen Ő.

Az bosszant,hogy nem tudok vele szembeszállni. Félek tőlle (?) nem tudom, de hosszú évek óta megy ez....

2011. júl. 18. 17:30
 3/10 Argloss ***** válasza:
68%

Beszélj te is általánosságban.

Mondjuk: Nem létezik olyan ember a világon aki bármit tudna, akik pedig úgy gondolják mégis, hogy mindent jobban tudnak a másiknál azok nemcsak önteltek, hanem valójában ostobák és tudatlanok is... Ha mégis lenne ilyen ember akkor annak azt is tudnia kellene, hogy minden embernek el kell követnie a saját hibáit, különben sohasem tanul meg semmit... Az okos emberek tudják, hogyha nem hagyják élni a másikat az elfordul tőlük és egyedül maradnának, magányosan, örökre...

Valami ilyesmit mondj neki szépen a szemébe nézve, erőteljesen hangsúlyozva...

2011. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Argloss, az ilyesminek szerintem semmi értelme, ráadásul a kérdező nem is tudna egy ilyen monológot elmondani, mert mint írta, fél az anyukájától. Másrészt az ilyen megkeseredett emberek csak megsértődnek, ha ilyesmiről próbálsz velük beszélni. Nekem a faterom ilyen, bár az én szüleim nem váltak el. Én mondjuk el is költöztem azonnal, ahogy tudtam.


Nem tudom a megoldaást, bocs!

2011. júl. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

1,Emlékezz,szedd össze a múltbéli hibáit.

2,Vágd a fejéhez,majd közöld vele,hogy eszelős hülye.

Habár édesanyád,és ezért tiszteletet érdemel,de nem jogosítja fel ilyen viselkedésre.Nehéz ügy,hosszú és fárasztó veszekedésekre számíthatsz.Senkinek ne engedd,hogy hülyének nézzen,különben Ő maga az.Egyik megoldás az érzelmi és-vagy fizikális eltávolodás a szülőtől.

Kitartást,sok sikert!

2011. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ahogy az utolsó is írta,igen az a baj, hogy képtelen vagyok vele erről beszélni. Én bevallom nyíltan, hogy hangember vagyok (mert alapból tudok rólla beszélni a párommal hogy ezt és ezt utálom benne) amikor ott lenne az alkalom, hogy na most mondd..... akkor kuka vagyok. Ja és még én puncsolok neki, hogy jól érezze magát!!!

Szerencsére én sem lakok otthon, de pl. egy hétvégi vacsorát nem lehet "megülni" mert miatta pattanásig feszült a hangulat. :S

2011. júl. 18. 17:46
 7/10 Argloss ***** válasza:

Igazad van 69% ez nem mindegyik hisztis embernél jön be, főleg ha fél az aki mondja.

Akkor talán meg lehetne próbálni írni neki egy levelet, amiben leírod szépen megfogalmazva a problémáidat kérdező. Nem támadó jelleggel, hanem általánosságban. Odaadni, hogy elolvassa, amin lehet, hogy megsértődik. Viszont bátorságot veszel magadon és addig tüntetőlegesen otthagyod a fenébe ameddig rá nem eszmél, hogy hülye. Lehet, hogy ez sohasem történik meg, de már aligha ronthatsz a kettőtök kapcsolatán...

2011. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Argloss!

A levél íráson már én is gondolkoztam. Bár bevallom szánalmasnak találom hogy 23 éves létemre nem tudok vele beszélni erről. Jelenleg jobb ötletem nincs mitnhogy hanyagolom. Nem megyek hozzá pár hétig, hátha észre veszi magát...

2011. júl. 18. 17:55
 9/10 Argloss ***** válasza:

Nem feltétlenül szánalmas. Vannak emberek, akikkel nem lehet beszélni...

Rossz ötlet, hogy csak úgy hanyagolod. Előtte mindenképpen mondjad meg neki, hogy miért. Akkor is, ha ezt csak levélben mered! Máskülönben csak még egy okot adsz neki arra, hogy siránkozni tudjon és idegesítsen!!!

2011. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek. meglátjuk mi lesz!!!
2011. júl. 18. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!