Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom volt felesége nem...

A párom volt felesége nem engedi a páromnak, hogy lássa a gyerekét, de tartja a markát a gyerektartástért. Megteheti?

Figyelt kérdés

Elköltöztek 200 km-rel arrébb, szinte egyik pillanatról a másikra. A párom azt sem tudja hol vannak a gyereke, telefonon beszélt vele Karácsonykor 2 percet, mert az exneje ennyit engedett.

Minden hónapban küldte a gyerektartást, Karácsonykor 25 ezerrel többet.

Már engem is idegesít, hogy a nő tartja a markát a pénzért, telefonálgat hogy mikor küldjük már, de nem hajlandó megmondani hol laknak.

Annyit kértünk, hogy emailben küldjön 1-2 képet a gyerekről, ezt is megtagadta.

Párom nem akar a bírósághoz fordulni, de szerintem ez nagyon igazságtalan.


2011. jan. 9. 10:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A párom augusztusban látta utoljára a kisfiát. A gyereknek azt mondta az exneje, hogy külföldön dolgozik, ezért nem tudja őt látogatni.
2011. jan. 9. 10:19
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha apárod tűri ezt, akkor megteheti...

Mármint jogilag nem. El se költözhetett volna anélkül, hogy nem szól. A biróság (gyámhatóság) kötelezné az exet a láthatásra és arra is, hogy ő ozza el hozzátok a gyereket, mivel az apa tudta nélkül költözött el. Ha a gyerek oviba vagy suliba jár, akkor meg el se költözhetett volna, kell az apa beleegyezése a váltáshoz.

A párod egy birka (már bocs...) és az ex pontosan tudja, hogy úgyse megy biróságra és úgyis fizetni fog, igy ő azt tesz, amit csak akar. És lám, igaza van...

2011. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Pedig a bírósághoz, vagy a Gyámhatósághoz kellene fordulnia, ha látni akarja a fiát.
2011. jan. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Megbezsélem vele, hogy holnap menjen és intézkedjen, és amíg nem láthatja a kisfiát, ne fizessen.
2011. jan. 9. 10:22
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha elváltak akkor a bírósági végzésben benne van hogy kinek mi a kötelessége. Ha nem engedi a láthatást az anya, akkor nem kap gyerektartást. Ennyi. Majd észhez tér. Próbáld meg értésére adni a pasidnak, hogy az ő érdeke, hogy a nő legyen fair vele és a gyerekkel. Ha meg nem ért a nő a szóból, akkor ért majd abból ha nincs pénz. Ilyet nem lehet csinálni. A gyereknek hiányzik az apja, bár erre nem gondolnak az ilyen vérig sértett felbőszült anyatigrisek.
2011. jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A költözést is úgy tudtuk meg, hogy a párom felhívta az exnejét a munkahelyén, és ott közölték vele, hogy a nő felmondott. (Ez volt augusztusban, az egyik hétfőn. Előtte hétvégén még itt volt a kisfiú)

Felhívtuk az óvodát,azt mondták hogy költözés miatt ovit váltottak.

Érdekes módon senki nem tudta megmondani hogy egyáltalán melyik megyében vannak.

Próbálkoztunk a közösségi oldalakon is, nem sok sikerrel.

2011. jan. 9. 10:25
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem fizeti a tartásdíjat a párod, azért őt fogják megbüntetni. A tartásdíj fizetésnek és a láthatásnak semmi köze egymástól, azért nem veszik el a láthatási jogot, mert nem fizet ahogy akkor sem szűnik meg a tartásdíj fizetési kötelezettség, ha megtiltják a láthatást.

Ha a bírósági ítélet rendelkezett a láthatásról-márpedig kellett-akkor a gyermeket gondozó szülő kötelessége biztosítani, hogy a gyermek találkozzon a másik szülővel. A láthatásra jogosult feljelentést tehet a gyámhivatalnál ez ügyben.

2011. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
jézusom... én mindenképpen mennék a bíróságra/gyámügyre
2011. jan. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyszerű, lelkileg egészséges, és érett nőnek kell lennie annak, aki felül tud emelkedni a sérelmein, s nem a gyerek felhasználásával bosszúállónak lenni. Erre kevés ember képes. Nektek mindenképpen sokba kerül majd a látogatás, hisz ő nem fog útra kelni. Szerintem is jelezni kell a hatóságnál, mikor, hogyan próbálkozott a párod. Mondhatja, hogy letétbe helyezi a gyermek számára a pénzt, de ha az anya elzárkózik, akkor miért várja el a tartásdíjat. Ilyen esetben egy hosszabb láthatással/pl egy hét/ lehetne kiváltani a hetenkénti rövidebb, rendszeresebb találkozást. Kérdés, hogy belemegy-e az anya. Őszinte legyek? Én sem mondanék könnyen igent, mert az életem értelmét nehezen bíznám másra. Még ha tudom is, hogy a gyereknek apára is szüksége van.
2011. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, a törvény szerint a tartásdíjat minden esetben fizetnie kell, nem helyezheti letétbe. A jogok és a kötelességek nem függenek össze ebben az esetben.
2011. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!