Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megteheti ezt egy nagypapa,...

Megteheti ezt egy nagypapa, fordult már elő valakivel ilyesmi?

Figyelt kérdés

Két kiskorú lányom van, egyikük 10 hónapos, másikuk 27 hónapos. az apukájukkal nem vagyunk összeházasodva, de a kapcsolatunk olyan, mint egy házasság. Együtt élünk nagy szeretetben, és tiszteletben. Hivatalosan egy lakcímen még nem laktunk soha. Én a gyerekekkel a szüleim lakásába (aminek 60%-a az én tulajdonom) vagyunk bejelentve állandó lakcímre. Ezt csak amiatt írom le, hogy ha hivatalosan belenéznének az életünkbe, akkor olybá tűnik, mintha én egy egyedülálló kétgyerekes anyuka lennék, és a párom "csak" a hivatalos apasági nyilatkozattal lenne jelen az életünkben.

A párom édesapjával megromlott a viszonyunk különböző okok miatt. Egyéb üzleti ügy kapcsán megzsarolta a páromat (fiát), hogy csak akkor ír alá valamit (ez most nem lényeg mi az), ha ő meg aláírja a következőt: Az ügyvédjével íratott egy papírt, amely az unokái láthatásáról szól, nevezetesen, hogy 3 hetente látni akarja őket, előre megbeszélt módon. A párom írta csak alá, én nem.

Azt szeretném tudni, hogy ér-e valamit ez a papír jogilag, ha én nem írtam alá? Mit tehet a párom apukája, amennyiben nem tartjuk magunkat ehhez a megállapodáshoz? Jogilag nem csak bírósági eljárás keretein belül születhet gyermek láthatásról rendelkezés? Tudom, hogy a nagyszülőket is megilleti jogilag a láthatás, na de önhatalmúlag eldöntve a kérdést?


2011. márc. 13. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

jogiforum.hu


de nyugi egy ilyen papír seggtörlésre kb jó

2011. márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Biztos nem erre vagy kíváncsi amit írok, meg nem is ez volt a kérdésed, De engedjétek neki hogy lássa az unokáit..Amúgy hallottam olyanról hogy joga van látni a nagyszülőnek az unokát. Attól hogy a fiával nincs túl jóban a gyerekeket vigyétek el el hozzá, nem szabad sem a nagypapát, sem a gyereket megfosztani ettől.Gondolom felnevelte a párodat. évek múlva a gyerekek úgyis a fejetekhez vágják hogy nem engedtétek a papához, mert úgyis érdekelni fogja őket hogy ki az apa apja. Jobb ezt megelőzni.Hidd láttam ilyet a családban.
2011. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Én úgy tudom hogy nagyszülők is kérhetnek láthatást....(jogi úton is)
2011. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

20.29 esnek igaza van.

Azért mert ti nem vagytok jóban ne toljatok ki a gyerekekkel.

Nem nagyon lelkesedek én se az anyósomért de vakációban amikor csak lehet viszem hozzá másik városba az unokáit, mert imádnak ott lenni ,mert olyan elkapatásban ,7 csillagos kiszolgálásban részesülnek :) ami azért itthon túlzás lenne. Azt vettem észre, h jót tesz nekik az egyszerűbb gondolkodásmód és az öregjány okosságai.

Anyósom persze jól teledumálja a fejüket , fényezi magát ahogy csak bírja és minket pedig minél jelentéktelenebbre próbál festeni, amin jókat szórakozok:))mert minden nagymama ilyen az én nagyanyám is ilyen volt akinek én voltam a legkedvencebb unokája:)

Persze húgomnak is ezt mondta:D

2011. márc. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Elég fura hát nem lehetne békével rendezni egymás közt? Miért nem láthatja az unokáját, még ha a viszonyotok nem is annnyira jó. Nem zsarolhatod őt a gyerekkel. gondold el, ilyen légkörben felnőni egy gyereknek, ahhelyett, hogy egy szerető nagypapa lenne a háttérben...
2011. márc. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

már régen rossz ha a nagypapa csak zsarolással tudja elérni, hogy láthassa az unokáját :( nem szabad eltiltani, ne legyetek önzők, ezzel csak a gyereketekkel szúrtok ki!


én nem ismerhettem a nagypapámat, csak a sírjához mehettem ki mert anyukám nem beszélt vele így azt se mondta el neki, hogy egyáltalán vagyok. piszok rossz érzés!

2011. márc. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért valljuk be, biztos van az az ember típus, akihez ti sem engednétek közel a gyermeketeket. Egyébként nincsen megtiltva a nagypapának, hogy lássa az unokáját.

Én az ügyvédi papírral kapcsolatban kérdeztem, de arra még senki sem válaszolt.

Úgy szóltok hozzá a témához, hogy semmit nem tudtok semmiről.

2011. márc. 14. 12:32
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem ér semmit az a papír! Ez inkább egyfajta ígéret lenne a nagypapa számára. Hivatalosan csak a bíróságon kérhet láthatást! Az hogy ügyvéd írta semmit nem jelent.
2011. márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

szerintem egy egyoldalú "fenyegetéssel" nem sokra megy. Ilyen esetben a bíróság döntése a lényeg, odáig eljutni pedig hosszú idő. Ez azért "peren kívül" el lehet dönteni, de előre szólok, (sajnos) el nem tilthatod a nagyapától az unokákat, azért megdorgálhatnak. A személyes vitákat nem lehet az utódokra vetíteni. Ez egy sz*r helyzet, elhiszem, hogy kényelmetlen neked. De ne izgulj, az a papír, amit az ügyvédjével írt, tutira semmit nem ér!

Egy tanács: a szó elszáll, az írás megmarad. Ha van mód,mindent dokumentálj és jegyezz, és írj le mindent, amit közölni szeretnél neki. Ha elfajul a dolog, pláne vigyázz erre! De mindent nagyon jámboran...!

2011. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk elég sokmindenre enged következtetni az hogy a nagypapa zsarolással akarja kikényszeríteni a láthatást... Nem hinném hogy az a fajta kedves önzetlen nagyapó akinek szívesen engednék.. A személyes konfliktus nyilván egy dolog. Én mindig úgy gondoltam hogy a gyerekek apja akármilyen is, mégis akkor úgy döntöttem hogy lefekszem vele, és abból lett a gyerek. ha akkor ott voltam akkor akármilyen is az a pasi, mégis a gyerek apja, nyilván később is láthatja és nevelje ő is, hiszen az apja.. Na de ez nem áll a nagyapára. A nagyapát nem választottam. Aki meg zsarolással akar bármit kicsikarni, az elég szánalmas jellemre vall.


A papírral meg egyébként nem megy semmire. ha bíróságra megy ott is csak egy bizonyítékként fogják kezelni, simán meg lehet cáfolni, hogy mivel zsarolta ki a papírt. A másik meg a körülmények is változhattak azóta stb. semmit nem jelent.

2011. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!