Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy a...

Hogyan dolgozzam fel, hogy a férjem megcsalt? Ha válni nem akarok.

Figyelt kérdés

Kezdem az elején a sztorit, mert különben nem lesz teljes.

A férjemmel fősulin ismerkedtünk meg, ahol 2 évet szinte együtt éltünk. Én előbb végeztem (2007 nyara), így elkerültünk egymástól elég távolra, amit

nem éltünk meg túl jól, de nyár végén elmentünk egy szép görög útra, ami azért feldobta a dolgot. De szeptemberben indult a férjemnek a suli, nekem

meg ment tovább a meló...immár távkapcsolatként. Aztán pár hét múlva kiderült, hogy a nyaralásunkon sikerült összehoznunk egy babát. Mindketten úgy

gondoltuk, hogy megtartjuk a picit és felneveljük. Így megbeszéltük, hogy a férjem az elkezdett félévet még befejezi nappali tagozaton(a többit levelezőn),novemberben eljegyzés és decemberben összeházasodunk. Én közben dolgoztam és az egész babavárás és esküvőtervezés egy sűrű rózsaszín ködöt

emelt körém. Zavart, hogy a ő nem keres sosem, havonta csak egyszer látogat meg, de lekötött annyira a mámor + minden, hogy nem foglalkoztam ezzel.

Betudtam annak,hogy biztos sokat kell tanuljon. Megtörtént minden szépen rendben (eljegyzés, esküvő), a baba jól fejlődött. Január végén

összeköltöztünk, ő átment levelezőre és elkezdett dolgozni. Aztán jött a villámcsapás. Egyik alkalommal februárban, mikor ő konzultációra

ment(ilyenkor a suliban kell aludnia mert több napos), kicsit körülnéztem a számítógépén és találtam 1-2 mentett beszélgetést egy bizonyos lánnyal.

Mikor elolvastam már tudtam....nagyon jól ismertem a szituációt, mert annó engem is hasonló képpen vett le a lábamról, mint amiket ott olvastam.

Teljesen kiborultam. Mikor hazaért elmontam neki, hogy mit olvastam és hogy szerintem mi történt. Persze ő tagadta: "Nem történt semmi." stb. Igazából

nem hittem el neki akkor sem és azóta sem, hogy tényleg nem történt semmi, de mivel ott álltam 22 hetes terhesen, friss házasként, nem sok választásom

volt. Válni nem akartam/akarok, de ha ezt előbb megtudom, akkor se baba, se eljegyzés, se házasság, se semmi nem lett volna. El sem tudom mondani

mennyire megalázottnak, megbántottnak éreztem magam és kiszolgáltatottnak az állapotom miatt. Utólag persze össze raktam egy két képet: Az msnre kiírt

idézetek a szerelemről, tűzről, szépségről nem is nekem szóltak; a számkóddal lezárt telefonja, hogy ne tudjak semmit megnézni(pedig nem vagyok az a

másik telefonját átolvasgatós fajta)...; hogy mikor édesapám vetélés gyanúval kórházba vitt, aznap ő vizsga után kivel is volt korcsolyázni; hogy

miért szólt be a legjobb haverja az esküvőnkön, hogy " Nah, most boldog vagy?" stb. Én boldog családban akarom felnevelni a kislányunkat, így

lenyeltem. Vagyis azóta is próbálkozok ezzel, de nem telik el úgy nap, hogy ne rágódnék ezen.

Hiába hozom fel a témát neki, mert akkor csak annyit mond, hogy "De hidd el, hogy még egy csók erejéig sem történt semmi." De nem érti meg, hogy

engem, még ha egy csók se történt akkor is nagyon megbántott és hogy nem a személy érdekel, hogy ki ez a lány... Hanem az zavar, hogy képes volt más

nővel flörtölni, másnak csapni a szelet, egyáltalán mégcsak gondolni is másra, miközben az esküvőnket szerveztük, a babánkat vártuk!!! És hogy

beszürkíti ez számomra az esküvőnk emlékét, az egész babavárást és hogy mindig ott marad egy szálka....

Azóta saját lakásba költöztünk, kislányunk 8 hónapos gyönyörű kisbaba. Én veszekedni nem akarok ezen, mert nem látom értelmét, egyszerűen csak

valahogy feldolgozni.

Egyébként fantasztikusan jó apuka lett azóta, férjnek sem csapnivaló (figyelmes, segítőkész, szerető), megpróbál minden tőle telhetőt megadni nekünk.

Szeretjük is egymást és azt hiszem alapvetően jól meg is vagyunk, boldogan élünk.

Én megpróbálom ezt az egészet elfelejteni, de nem megy...


2009. jan. 30. 12:27
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

"Egyébként fantasztikusan jó apuka lett azóta, férjnek sem csapnivaló (figyelmes, segítőkész, szerető), megpróbál minden tőle telhetőt megadni nekünk.

Szeretjük is egymást és azt hiszem alapvetően jól meg is vagyunk, boldogan élünk."


Itt a lényeg, a jelenbe és a jövőbe kapaszkodj bele, minden mást tegyél zárójelbe. A férjedet talán hirtelen érte az, hogy egyszerre apuka lesz, házas ember, és a szabadsága elvesztése miatt pánikba esett, még akart valamit gyorsan, mielőtt végleg "igába hajtja a fejét". Senki sem tudja, hogy mi járt az agyában, nem is fog kiderülni talán soha. Mostanra viszont nem csak megbékélt a helyzettel, hanem nyilvánvalóan élvezi is, és nagyon szeret mindkettőtöket. Tökéletes házasságotok lehet, ha ezen sikerül túllépni valahogy. Talán próbáld meg vele megbeszélni újra, és felhozni nagyon őszintén. Elmondani, hogy nem veszekedést akarsz produkálni kettőtök között, egyszerűen benned van egy lezáratlan dolog, ami nem hagy nyugodni, és kérd meg, hogy mondja el, hogy mi vezette akkor. Ha szerencséd van, őszintén kiönti neked a lelkét (ez nagyon biztos jele lesz annak, hogy szeret) és talán pont kerülhet az ügy végére. Sok sikert!

2009. jan. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Nem hiszem, hogy örülni fogsz annak amit írok neked. Nem fogod sosem túltenni magad ezen az egészen, és feldolgozni sem tudod. Lesznek jobb napok, és lesznek rosszabbak, de minidig ott fog dobolni az agyadban.

A lelki, érzelmi megcsalás sokkal rosszabb egy kóbor szexnél, mert ebbe a másik kapcsolatba érzelmeket vitt bele. Szerintem fölösleges vele beszélned erről, úgysem fog semmit mondani, legalábbis olyat nem, amit hallani szeretnél. DE készülj fel arra, hogy ez bármikor megtörténhet újra. Sajna tapasztalatból tudom. Két-három évig a botrány kitörése után nálunk is minden klassz volt, és most túl a második terhességem félidején szembesültem vele, hogy ugyanott tartunk, ahol két három éve. Pedig ment a nagy fogadkozás, csak téged, soha többé stb. Most mit tegyek? Szembesítsem vele? Fölösleges, mert tisztában van azzal, hogy milyen törést okozott anno, és lám megtette újra.

2009. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

két lehetőséged van: vagy kínzod magad tovább és ezzel a családodat is, ezesetben szerintem mindketten kezdjetek új életet. Azt írtad, ezt nem akarod. Akkor viszont felejtsd el a dolgot. Azt nem tudom megmodnani, hogyan csináld, erre neked kell rájönnöd, de felejtsd el, csinálj úgy, mintha nem történt volna semmi, tudom, könnyű azt mondani. Az idő mindent megold, majd meglátod, bizonyos idő után csak nevetsz majd az egészen. Tudom, hogy nehéz és szeretnéd tudni, pontosan mi történt, hol és mikor, de gondolj bele. Jobban éreznéd magad, ha elmesélné, hogy ekkor és ekkor itt és itt találkoztak, elmentek ide-oda, lefeküdtek, csókolóztak? Csak újabb anyagot kapnál, hogy elképzeld mással, hogy kínozd magad, és végül megutáld őt és az életedet... azt írtad, boldog családot akarsz és így akarod felnevelni a kislányodat. Nagyon helyes. Ehhez az kell, hogy elfelejtsd, ami történt. neki ne említsd többet, ne kérdezd, ne célozgass, de durcáskodj.

Nekem is volt ilyen, igaz, mi még nem tartottunk akkor a babánál. én egyszer megnéztem a telefonját és kiderült, állítólag csak egy csók volt. én is arra jutottam, hogy jobb elfelejteni, nem gondolni rá, nem a múltban élni. azóta nem csinálok ilyet (telefon nézés), jobb ha nem tudom, túl sok a vesztenivalóm, van egy kisfiúnk. de a bizalom már nem olyan teljes. így is lehet élni, de mindig van egy második gondolat, biztos oda megy? ki ez a csaj aki hívta? légy résen, de ne bűntesd magad és őt egy remélhetőleg egyszeri botlásért.

2009. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

"Egyébként fantasztikusan jó apuka lett azóta, férjnek sem csapnivaló (figyelmes, segítőkész, szerető), megpróbál minden tőle telhetőt megadni nekünk.

Szeretjük is egymást és azt hiszem alapvetően jól meg is vagyunk, boldogan élünk."

A kérdés csak az, h meddig tudja ezt a szerepet játszani. Még túl fiatalok vagytok, hogy egy eljátszott kapcsolatba maradjatok életetek végéig.

Akinek nem voltál annyira fontos, hogy csak te kelj, annak később, gyerek, házasság, ház után se kellesz teljes egészében kizárólagosan. Mindig vágyni fog vmi pluszre és lehet, h 10év múlva, de kelleni fog neki érzelmi csattanás. Még akkor is, ha a korcsolyás lánnyal nem jött össze...lehet, h nem rajta múlt, hanem a nő hajtotta el.

2009. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szereted a ferjed, de termeszetes, hogy ez a felresiklas mely nyomot hagyott benned. Viszont valni nem akarsz. Az egyszeri botlas nem feltetlenul jelenti azt, hogy maskor is megteszi. Ez egyenfuggo. En egyszer csaltam meg a volt paromat, es tudom, hogy soha tobbet nem fogok ilyet tenni, mert olyan nagy sebet okoztam neki is es magamnak is, hogy egyszeruen nem eri meg. Neked csak azt tudom tanacsolni, hogy tul kell tenned magad ezen a dolgon, mert kiderulni ugysem fog, hogy mi tortent pontosan, es amig ezen ragodsz, nem leszel boldog. Igen, hibazott a ferjed, raadasul egy olyan szituacioban, ami meg gusztustalanabba teszi a dolgokat, de ha folytatni akarod vele az eletedet, akkor tovabb kell lepned, o mar megtette.
2009. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönet mindenkinek aki szakított időt a hosszú sztorim végigolvasására.

Akkor ezek szerint ne is említsem neki? Mert most még jött egy két lelki dolog és nagyon oda vagyok jelenleg...Nagyon nehéz magamban tartanom (nem igazán akarok erről senkivel sem beszélni). Férjem nyaggat napok óta, hogy mi bajom van,miért vagyok oda...,de nem mertem felhozni a témát.

2009. jan. 30. 14:05
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az utolso hozzaszolo vagyok: ha igyrakerdezett, akkor igenis uljetek le beszelni. Mondd el neki mit erzel, es talaljatok meg a megoldast egyutt. Csak rosszabb, ha ezen orlodsz, raadasul egyedul.
2009. jan. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
Ez is bizonyitja hogy a férfiak szemetek.
2009. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! Velem is valami hasonlo tortent,de nem vagyunk hazasok, nincsen baba, meg ez a szerencse. Most szilveszterkor derult ki , de nem is akarhogyan, az unnepnek termeszetesen lottek.Egy iszonyat igenytelen, koszos , nem is tudok jelzoket irni milyen no volt.Egy olyan helyre mentek egyutt , ahol mi tervezzuk (terveztuk) a jovonket , haz, gyerekek, stb...

Nah igen, de kozben meg ott massal hempergett. Igaz , hogy meg friss a dolog nalam, de azt hiszem egyszer sohasem fogom elfelejteni, masszor nem tudok megbocsatani.

Majd minden nap meglatok valamit, amirol beugrik ez az egesz .Ebbe erzem, hogy elobb "orulok bele",mintsem feldolgozom. Igy az en kapcsolatomnak azt hiszem lottek.

Amit irtal, hoyg nem akarod otthagyni, ez a te dontesed , egy babaval nem is konnyu barhogyan is donteni, hisz nam csak magadert vagy felelos.Ha felszeretned dolgozni,akkor sajnos muszaj errol valakivel (a jobb , tobb valaki) beszelned. Muszaj kiadnod a banatot,a keseruseget, mert ez igy csak rosszabbodni fog nem pedig javulni.

Ha mast nem , a neten talaj valakit , akivel anonim modon beszelhetsz , mint itt.

Legy eros! Sok sikert!

2009. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy rakerdezett mi van veled par napja, mondd el neki nyugodtan. Sirhatsz is, es mondd el neki a banatodat...es mindent. Konnyebbulj meg.

Talan a ffi-aknak ezek a dolgok nem jelentenek mondhatni semmit, ezert nem ertik, miert olyan nagy dolgok ezek egy no szamara (korcsolyazni megy...stb). Lehet, ha nem vagy terhes, vege mindennek. Aki huseges tipus, annak rettento fajdalom egy ilyen, es sajnos orokre megbicsaklott a 100 %-os megbizhatosag.

Szerintem a ferjed nem akarta, birta, tudta feldolgozni azt, hogy apa lesz, terhes vagy, te leszel az, akivel orokre osszekoti az eletet...tuti ezert volt a botlasa.

Beszeld meg vele ami nyomaszt tegedet, engedd, hogy kijojjon beloled, hogy megkonnyebulj, es probalj ugy elni, hogy ne legyel 100%-ban rakenyszerulve. Erezze, hogy te egyedul is megtudnad allni a helyedet, kicsit o kaparjon utanad, ne te utana.

Es szerintem megegy babat be ne vallalj, mert ha barmi tortenik kesobb, egyedul egy gyerekkel sokkal konnyebb, mint tobb gyerekkel.

Remelem minden jol alakul koztetek, szia!

2009. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!