Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóval akkor orvos? (bővebben...

Szóval akkor orvos? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Én vagyok az, aki folyton az anyammal kapcsolatban kerdez.


Teljesen megőrült. Össze vissza beszél. Egyre durvább feje van. Ma reggel felkeltem zuhanyozni. Szó szerint rámtámadt. Össze vissza beszélt. Higgadtan végighallgattam. Többször belémkarmolt. Erősen paranoid. Komolyan mondom. Eddig még megértettem, hogy talán nem bírja a feszkót meg minden, de mostmár látszik rajta, hogy visszazuhant magába.


Hívjak rá orvost? Már szinte félek, hogy megkésel, megmérgez.


Szervezkedik ellenem a semmi miatt.

Kicsit egyébként emésztettem magam, h miattam van ez az egesz, de most latom, hogy itt valami más mozgatja.


Szóval. Doki?


2011. okt. 15. 06:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Nem is arról van szó, hogy félek tőle, hanem attól, hogy paranoid. Össze vissza beszél. Kitalál minden hülyeséget. Hogy pénzt keresek itthon, kikapcsolom a hűtőt, bosszúból zuhanyozok. Bosszúból mosom ki a ruháimat, elment a józan esze. Veszélyes.


Hihetetlen dilemma.........

2011. okt. 15. 06:40
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Te beszelj dokival egyedul. O majd megadja a telefonszamot, akiket ki kell hivni, mikor igy viselkedik. Ok felmerik a helyzetet, eldontik hogy korhaz vagy mi. Altalaban adnak egy nyugtatot, mig mento ki nem jon, ha korhazi apolasra van szuksege. A legjobb ha egy naplot vezetsz viselkedeserol.
2011. okt. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igazabol nem arrol van szo, h onmagaban veszelyes, v kiszamithatatlan.


csupan arrol, h annyira magaba zuhant, hogy ebbol csak szakember huzhatja ki, a jozan eszervek nem hatnak nala.

2011. okt. 15. 07:10
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Na, az utolsó mondatodat olvasd vissza, abban van a válasz.
2011. okt. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Igen, orvossal kell beszélned, mindkettőtök érdekében.
2011. okt. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
szakember kell ( nemtudom orvos, vagy pszihológus van az ilyen ügyekben)
2011. okt. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem itt a forumon kellene a megoldast keresni, hanem a csaladtagokhoz fordulni, mivel igy nem derul ki valojaban, hogy milyen korulmenyek kozott eltek, de az sem, hogy a mama milyen szemelyiseg tipus, vagy voltak-e elozoleg problemai, esetleg kezelest kap, vagy kapott mar elozoleg, mivel az idegeivel vannak problemak! TEhat feltetlen egy orvossal kellene beszelni errol, esetleg beszeld ra a mamadat es kiserd el!
2011. okt. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, h hány éves anykád?

A skizofréniára azt mondják, h 20 éves kor körül ütközik ki, viszont nem sokan tudják, h van egy a 40 év körüli kialakulás is. Ha anyukád 40 körüli, akkor ez lehet ez.

Ha idősebb 60 körüli, akkor már alzheimerről v demenciáról lehet beszélni. Mindenképpen orvoshoz kell vinni és nem várni vele, mert veszélyes lehet magára és rátok is.

2011. okt. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Viszont ha azt akarod, hogy anyukádat begyógyszerezzék és úgy nézzen ki mint egy zombi, akkor nosza, vitetheted a zártosztályra (nem egy leányálom). Pszichoterapeutát (nem pszichologust, nem pszichiátert!) javaslok én, mert ők nem kezelik egy tárgynak a beteget, hanem ők valóban a lélekkel foglalkoznak. Gondold meg jól, olvass utána a zártosztályaknak (mert nagy valószínüséggel oda fogják vinni!) És egy életre megbélyegzik hogy "elmebeteg". Pedig nem, összetört és segíteni kell rajta, de nem úgy hogy durván lenyugtatózzák és az ápolók kihasználják (sok visszaélés).
2011. okt. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8.24-es, látszik, h te is csak a Száll a kakukk fészkére c. filmből ismered ezeket a dolgokat. Azért ma már nem olyan rossz a helyzet. A pszichológus is nagyon jó beszélgetéseket tud lebonyolítani az emberrel. A pszichiáter is, de ő elsősorban gyógyszerezni fog.
2011. okt. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!