Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem, hogy eltartson?

Engedjem, hogy eltartson?

Figyelt kérdés

A kérdés fényt ad, a fény önmagam.

Igen, vágyom rá, hogy a vállára vegyen, mint egy hátizsákot, a nap 24 órájában szeressük egymást.

Mégsem tudom megengedni magamnak.

Kérlek, írjatok, akár voltatok ilyen helyzetben, akár nem!


2011. jan. 9. 21:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
szerintem ne. gondolj a jövőre. bármi bekövetkezhet, szétmentek vagy még rosszabb... és akkor nagyon nehéz lesz újra munkábaállni.
2011. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

inkább tartsanak el.. mint napi 12 órázzak és nem lenne erőm családdal foglalkozzak ahogy én akarom

én a régi mód híve vagyok

2011. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Fény..hátizsák.. kicsit gyakorlatiasabban is leírnád a helyzetet a kevésbé filozófus vénával megáldottak számára?
2011. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem akinek ilyesmi megfordul a fejében, az agyilag szőke. Kár, hogy az ilyenek miatt a férfiak nagy része azt hiszi, hogy minden nő ilyen. Mennyi időmbe telt, míg az egyik volt barátom elhitte, hogy én más vagyok, sose felejtem el. Hiába, előtte a volt barátnője is hasonló eltartási igényekkel gyötörte. Nah erről ennyit...
2011. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
Tedd zsebre és tápláld az érveréseddel.
2011. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

ma 21:28


A szőke, nem gondolkodó nő mintaképe Te vagy és nem a kérdező!


Itt abszolút nem arról van szó, hogy a kérdező szeretné ezt a helyzetet, hanem a párja. Sok férfi van, aki szívesen eltartaná a feleségét csak hogy otthon mindig rend legyen és támogassa az ő karrierjét.


Én szeretnék dolgozni, nem tudom elképzelni, hogy egész nap itthon legyek. Egyszerűen nem érezném teljesnek az életem.

De a párom édesanyja háztartásbeli, fő állású anya,a férje pedig vállalkozó. És komolyan mondom, hogy talán többet dolgozik, mint a férje. Arról nem is beszélve, hogy a férje meggyőződése, hogy nem tartanának itt, ha a felesége ezt nem vállalta volna. Hisz a felesége lényegében feladta a karrierjét, hogy a férjét segítse. Ugyanúgy része valamilyen módon a vállalkozásnak.

Ráadásul a férfi azt mondja, hogy ő a munkájával több pénzt keres, mint amennyit a feleségével együtt keresne, ha más kompromisszumot kötöttek volna.


Szomorú, hogy az emberek ezt nem értik és értelem nélkül mindenkit elítélnek. Gondolkodni kéne..és nem pedig azt mondani, hogy én csinálom jól és senki más.


Jah és 25 éve élnek együtt és minden a feleség nevén van, a ház is. Ezt nevezik bizalomnak. Manapság divat úgy házasodni, hogy mi van, ha 5 év múlva elválunk?


Ez szomorú.. bár megértem ezt az elgondolást is.



Kérdező!


Neked kell eldönteni, hogy a Te életstílusodnak mi a megfelelő és, hogy mennyire vagy képes elfogadni. Függ a párod hozzáállásától is, mi az amit valójában szeretne?


Én mindenképp egy-két évet legalább munkahelyen töltenék a helyedben (akár a támogatások végett is, ami mondjuk gyermek születése után felvehető) és a gyerek cseperedése közben úgy is meglátni, hogy bírod -e a folytonos, monoton otthonlétet.


Sok sikert!

2011. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

ennyi irigy nőt aki lepontoz

ez a jó magyar szokás

2011. jan. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Örülök minden kommentnek, mert minél eltérőbb, annál több támpontot ad.


Kicsit több információ: elkényeztetett kislányként nőttem fel, sértett később, ha ilyen felmerült a kapcsolataimban.

Annyira, hogy megállapodtam egy férfi mellett, ki adott, de ugyanannyit el is várt. Lett két gyönyörű kislányunk.

Aztán rájöttem, hogy ketrecben vagyok, kezdtünk elhidegülni, erre azt hitte csalom és bedurvult és azóta párszor az ügyeleten kötöttem ki.

Különélésünk alatt ismertem meg Őt, aki segíteni akar, meg akarja adni azt a nyugalmat és hátteret, ami szerinte két kislány felneveléséhez kell.

Számomra hihetetlen, hogy valaki bevállalná más gyerekeit (nagyon édesek, de akkor is, én képtelen lennék rá)

2011. jan. 9. 21:42
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem muszáj, ne válaszd a függést. Előbb-utóbb egy grállovag is visszaél vele.
2011. jan. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem egy hazastars nem lesz eltartott, foleg a feleseg, mivel htb-i es a gyermekeit is neveli pl.

Ez mostanaban nagy divat lett, hogy a hazassagon belul is folyik a vita az anyagiakrol, holott az lenne a termeszetes, hogy minden kozos!

Igy allj hozza ehhez a dologhoz. A parodnak hiaba van jelenleg haza, vagyona, de mit sem er, mivel hianyzik a "feny" a szeretet, s e nelkul nem lesz soha boldog.

Tehat Te leszel az, Aki azt a valamit fogod Neki megadni, amit penzert megvenni nem tud, de elni sem tud nelkule, s ez a szeretet, az igazi szeretet, es ez nem a penzrol szol.

A legfontosabb a szeretet es a bizalom!

2011. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!