Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék MAGAMON?

Hogyan segíthetnék MAGAMON?

Figyelt kérdés
Önző férjjel szeretnék szembe állni úgy,hogy magamon változtatok.Szeretnék türelmes,jó feleség lenni,de az idegeim kikészültek,hogy folyton csak magára gondol.Már lassan a gyerek előtt is ő áll a sorrendjében:(Nagyon sok a veszekedés,máshogy nem megy,szeretném őt magamon keresztül lelkiismeretessé változtatni,hogyan tegyem?
2011. jan. 10. 11:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbbre az őszinte és egyenes beszéddel tudsz menni.

De ha ez nem használ, akkor én elgondolkodnék a váláson is. Inkább ennek az egyszeri nagy traumája, mint évtizedeken át élni frusztrációkkal.

2011. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Próbáld meg agykontrollal! (programozással)
2011. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Annyit tennék még hozzá,hogy eredetileg én egy mosolygós,kedves,életteli nő lennék.Évek során sajnos eljutottam addig,hogy szomorú ideges hárpia lettem a sok veszekedés miatt,pedig tudom,hogy pont amiatt szeretett meg a férjem,amilyen voltam.Szeretnék ugyanolyan lenni,mint régen,ehhez vissza kellene nyernem azt az önbizalmat,amit a férjem lerombolt...:(Ebben segítsetek!Köszönöm!

2011. jan. 10. 12:01
 4/17 anonim ***** válasza:

Ùgy,hogy kiállsz magadért!Ha még te leszel türelmesebb,az alá támassza,hogy a türö képességed határtalan.Miben önzö?

Ha pl.írod neki,hogy mikor mit csinált szerinted rosszul és,hogy szeretted te volna.Dugd az orra alá,hogy lássa a te szemszögedböl.

2011. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Pont ebből van gond,hogy csak a saját szemszögéből hajlandó nézni a dolgokat...
2011. jan. 10. 12:26
 6/17 anonim ***** válasza:
nem vagyok híve a korai válásnak,de ha nem tudsz vele szót érteni fontolóra venném. a sok civakodásba,veszekedésbe el fog sorvadni a szerencsés természeted ( amit írtál). ha fiatal vagy még nem késő váltani, állítsd választás elé.egy rossz férj mellett nem éri meg hogy keserű légy.
2011. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az elet egy jatek, a ffiak tobbsegevel ugy lehet banni, mint egy nagy gyermekkel!

Tehat higgadtan es nyugodtan, de kedvesen, hogy ne legyen megsertve a ferfiassaga, a ferfi buszkesege.

Ezt Neked kell tudni, hogyan tudsz a parod "kozelebe" ferkozni lelkileg, ugy hogy megvaltoztatod, de kozben mosolyogsz.

Mindig legyen onbizalmad, mindig maradj onmagad, mivel ez nagyon fontos. Legy tudatos es hatarozott.

2011. jan. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Azon ne lepodj meg, hgy mar a gyerek majdnem masodik. Amennyire imadjak apukak gyereiket, egy reszben feltekenyek is rajuk. Ha bevalljak, hanem.

En is igy voltam mint Te. Pont igy. Az elso 10 evben azt mondtam, megbolondulok, lelepek vagy ongyiklkos leszek.. Kontrol es mindig az en, meg hogy o mit akart. Ezutan eltokeltem, nem fogom magam idegesiteni, egyik fulbe be, masikba ki. Ugy csinalom, ahogy en akarom. Nem valaszolok vissza, nincs veszekedes. Sokszor attol feltem, hogy megkerdezi, mit is mondott, mert nem birtam volna elismetelni neki. Ennyire kikapcsoltam magam, mikor dumalt, veszekedett. A gyerek akkor is es most is elso volt. Az utolso 15 ev veszekedes nelkul van, "engedekenyebb", nem tud hibaztatni hogy azert van veszekedes, mert en mindig vitatkozok vele, visszaszolok. Vagy igy csinalod, vagy elvalsz. Mas megoldas nincs.

2011. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen,fiatal vagyok,még 30 sem.A baj,hogy nem tud engem értékelni,megbecsülni mindazért,amiért én igyekszem jó ember,feleség lenni.Soha sem dicsér,nincs elismerés,mindezt azonban visszavárja.Nincs türelme,viszont nekem annak kéne lennem.Értitek?Valahogyan meg szeretném vele értetni,hogy nem csak abból áll a házasság,hogy "vagyunk",hanem vannak érzések,amik kellenének,vagy nincsenek benne,vagy nem mutatja.Pont ez utóbbi miatt nem tudom,hogyan közeledjek,nem tudom,mivel érem el célomat.Ha semmivel,akkor marad a válás,sajnos messzire tudnánk elmenni tőle,de ez sem motiválja vagy nem mutatja.
2011. jan. 10. 12:56
 10/17 anonim ***** válasza:

Át kell gondolnod:


-Elsősorban: hogyan váltam hárpiává? Miért? Magam tulajdonságai miatt, vagy a férjem meg nem értése volt az ok?


-Utóbbi esetén: van-e értelme nekem változni, amikor inkább a másik félnek kellene?


-Olyan-e a férjem, ad-e nekem annyit (érzelmeket, figyelmet, törődést, szeretete) ami miatt érdemes a személyiségemet átalakítani?


-Egyáltalán: nem azért lettél-e hárpiává, mert folyamatosan elégedetlen voltál vele, nem azt kaptad tőle, amire neked szükséged volt/van? És az állandó hiányérzet, elégedetlenség, szeretetlenség ezt hozta ki belőled.


-Akkor nagy kérdés: jól választottál-e? Olyan ember mellett élsz-e, aki hozzád illik, neked teremtetett, vagy sem? Mert, ha nem, akkor rossz irányba indultál, nem a te megváltoztatásod a megoldás!

2011. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!