Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy segíthetnék magamon?

Hogy segíthetnék magamon?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mikor feldühítenek (már pedig ez elég sűrűn előfordul) mindig is csapkodtam, általában belevágtam egy hatalmasat a falba. Kezem is repedt már meg emiatt. És ez csak a mai eset után tudatosult bennem, mikor legszívesebben megvagdostam volna a kezemet a közelemben lévő késsel (végül sikerült felülemelkednem, és nem tettem), hogy tulajdonképpen ilyenkor önbántalmazáshoz folyamodok. Mivel azonban az idegesség levezetése nem mehetett végbe (merthogy ugyan már, ezt azért mégse tehetem), legalább 1 órán át tisztára ideges voltam, feszült, mert nem tehettem meg.

Legugliztam a dolgot, ott azt írják, hogy én-kereső és figyelemfelkeltő tinédzserek teszik ezt, de ez rám nem igaz. Magamba néztem mélyen, és senkinek sem kívánom ilyenkor a figyelmét felkelteni, de még csak nem is önmagamat okolom, hogy emiatt akarjak magamban kárt tenni. Egyszerűen így vezetem le a feszültségemet.

Viszont nem találom a megoldást a problémámra. Próbálkoztam már azzal, hogy kisikítom magamból a dolgot, hogy valamit földhöz vágok, stb, egyik sem jött be. Tudom, hogy leginkább pszichológusra lenne szükségem, de arra se időm, se pénzem. Úgyhogy várom az esetleges ötleteket, hozzászólásokat, és ha van sorstársam, aki nem tinis figyelem-felkeltésből teszi mindezt, akkor annak is örülnék :)


2010. dec. 21. 21:19
 1/6 anonim válasza:
lehet súlyos magneziumhiány is ami ezt előidézi
2010. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezt megpróbálom, ártani nem árt :)
2010. dec. 21. 21:28
 3/6 anonim válasza:
Én is ugyanilyen vagyok. Már többször kárt tettem magamban az idegesség levezetése miatt.
2010. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És voltál ezzel orvosnál? Tudsz valami megnyugtatót mondani?
2010. dec. 21. 21:31
 5/6 anonim válasza:

21:28-as és vagyok

Nem voltam vele orvosnál, a szüleim nem veszik komolyan és eléggé szégyenlek is erről beszélni bárkinek, mert idegbetegnek gondolnának. Nekem se jön be semmi más feszültséglevezetés, ha olyan helyen vagyok, ahol nem dühönghetek, akkor az állkapcsom szorítom vagy az ujjaimat ropogtatom brutális módon.

2010. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Előző vagyok. Talán a sport segíthet vmit, én kicsit nyugodtabb vagyok, amióta sportolok.
2010. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!