Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem fogadják el...

A szüleim nem fogadják el amit szeretek csinálni, mit kellene másképp csinálnom?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam egy rossz gyereknek, nem cigizem, nem maradozok ki éjszaka, antialkoholista vagyok, és sokat törekszem azért, hogy jó jegyeim legyenek, sokat is tanulok. Viszont van két "káros" szenvedélyem, az egyik az olvasás, a másik a sport. Hetente 4x szoktam edzeni, valamikor 5x, de hétköznap max. 3x, imádom a társaságot akikkel találkozom, rengeteg pozitív élményem és sikerélményem van. De a szüleimtől csak negatív megjegyzéseket kapok szinte hetente. A leggyakoriabbak:

Már csinos vagy, nem kell sportolnod.

Amikor iskola van akkor ne járj sportolni, mert a tanulásból veszi el az időt.

Ne olvass, hanem a leckét tanuld.

Iskolaidőbe ne járj könyvtárba. (Hát igen az a havi 1 alkalom nagyon sok.)

A kerti munka sokkal hasznosabb mint a sport. (Igen lányként tényleg nem szeretek ásni, meg kapálni, meg gazolni ezt elismerem, de ezen kívül másban kiveszem a részem: porszívozok, port törlök, mosogatok stb.)

Sok léhűtő nő aki eljár tornázni, inkább takarítana, vagy főzne otthon.

Szeretném, ha elfogadnák azokat a dolgokat amiket szeretek csinálni, mert már 2 éve sportolok, olvasni pedig már kicsi korom óta imádok. Nem érzem, hogy ezek időpocsékolások lennének, de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.


2011. jan. 10. 16:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mekkora a korkülönbség közted és a szüleid között?
2011. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Legyél az én gyerekem, komolyan... :D

viccen kívül:

én is ilyen voltam, és örülnék neki, ha ilyen gyerekem lenne, mert manapság ritka az ilyen... ne hallgass rájuk, legfeljebb tavasszal annyit segíts a kertben, amiből majd Te is eszel(én hagymát duggattam, répamagot szórtam), de a hobbyaid nagyon jók!

2011. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok én is.Soha nem jó semmi amit én csinálok.Igaz,inkább apám nem tud elviselni,de tőle megkapom a család nevében is.

Szerintem ne küzdj ellene.Inkább törődj bele,hogy ilyenek és nem fognak megváltozni.Mert nem fognak.

Ereszd el a füled mellett a beszólásokat és akkor rájönnek,hogy értelmetlenül tépik a szájukat.Jobbat sajnos nem tudsz csinálni.Szerintem

21/f

2011. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ebbe semmi sincs.

És ezt próbáld megbeszélni velük.

2011. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Ne reklámozd a dolgot, és segíts kicsit a kertben.

Különben valószínűleg nincs olyan nagy bajuk a dologgal, különben nem fizetnék. Én is sokszor megkaptam kiskoromban, hogy "a kisasszony inkább zongoraórára megy, minthogy segítsen mosogatni", mégis kifizették a zeneiskolai tandíjat :)

Gondolom, a sport sincs ingyen, sőt a könyvtárban is kezességet kellett vállalniuk érted, máskülönben nem iratkozhattál volna be. Szóval annyira mégsem ellenzik ezt, ha belementek :)

2011. jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak tudnám ilyenkor mit kellene csinálni a kertben?
2011. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy generációs, értékrendbeli, kulturális különbség van közted és a szüleid között, ezt sajnos nem igazán tudod majd később sem áthidalni, viszont mindenképpen ragaszkodj ahhoz, amit szeretsz, amitől teljesnek érzed az életed, mert csak így lehetsz boldog.

Ők egy régi világ értékeit tisztelik, azt szeretnék, hogy Te is azt kövesd, Te viszont már egy mai lány vagy, aki nyitott a világra, érdeklődő, színes egyéniség. Sokkal nagyobb esélyed lesz a boldog, kiegyensúlyozott életre, ha továbbra is úgy élsz, mint eddig.

Nem, nem leszel attól boldogabb, ha a sport helyett inkább takarítanál, vagy főznél, viszont sokkal jobb kedvvel fogod a sport mellett végezni a feladataidat.


Az én szüleim sem értették meg soha, mi a jó nekem abban, hogy a vasárnapi "húsleves-rántotthús" helyett pl többre értékelek egy gyalogtúrát, vagy egy evezést, vagy egy 100 km-es bringázást, de már letettem róla a 45 év alatt, hogy megértessem velük:)

2011. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Ami tény sportból megélni nem könnyű, olvasásból még nehezebb, de meg lehet. Földtúrásból megélni ma nem divat, de hasznos, ha értesz hozzá. Lányként jó, hogy szereted ezeket, fontos a műveltség, sőt később még nagyon hálás leszel magadnak a sok olvasásért. Szerintem valami középutat keress, mindig az legjobb.
2011. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kicsit maradi felfogásúak a szüleid,igen,dehát ez van.Próbáld ugy csinálni hogy jó legyen,hogy ne légy velük haragba,de viszont azt sem hagyd el amit szeretsz,mert nem rossz és káros dolgok.Találd meg az arany középutat.
2011. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 tetris ***** válasza:
100%

Istenem! Miért nem lehetett nekem egy ilyen lányom?

Három fiam van, + férj. Igaz sportolnak, de könyvet csak akkor látok a kezükben, ha nagyon muszály. Segíteni? Ugyan már! 400 nöl kertben egyedül kell gazalnom, locsolnom nyaranta.

A porszívót be se tudnák kapcsolni.Portörlés? Azt se tudják mi az. Mosogatás? Ugyan már!

Sztem ne változtass semmin. Úgy vagy jó, ahogy vagy!

2011. jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!