Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor fogadják el a szüleik,...

Mikor fogadják el a szüleik, hogy melegek?

Figyelt kérdés

Van 2 barátom, akik 1 hete mondták el a szüleiknek, hogy melegek és hogy 2 éve együtt vannak. A szülők persze nagyon kiakadtak, és most alig-alig beszélnek a gyerekükkel (pedig elötte nagyon jó volt a kapcsolatuk), próbálják őket távoltartani egymástól, lebeszélni a melegségről stb... pedig már nem "gyerekek" 18 évesek. Jó nem azt mondom, hogy tapsikolni kellett volna a szülőknek... nyilván nehéz feldolgozniuk, de ha belegondolnának a gyerekük helyzetébe szerintem nem viselkednének így, meg mégiscsak a gyerekük...

Nagyon rossz látni, hogy így szenvednek a fiúk...mintha valami rosszat csináltak volna...pedig csak szeretik egymást. Sok barátjuk van akik mindenben próbálnak segíteni (én is), de nem tudom mit lehetne csinálni.... én elég jóban vagyok az egyik anyukával arra gondoltam, hogy beszélek vele, de félek... lehet hogy csak rosszat csinálnék vele...

Mennyi időbe teleik míg a szülők lecsillapodnak és kezdik elfogadni??


2011. júl. 14. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Először is annyira ne üsd bele az orrod, hogy a szülőkkel beszélsz.

Nekik ez nem olyan "egyszerű" dolog, mint a mai fiataloknak, ezen túl lépni.

Gondolj bele, sose lehet unokájuk, hányan megszólják majd őket, plusz talán egy kicsit úgy érzik elrontottak valamit. Valamint azt is gondolhatják, hogy a helyzet megváltozik, talán van is rá esély, hiszen még csak 18 évesek, ilyenkor szeretnek a fiatalok mindenfélét kipróbálni.

1 hét pedig nagyon nagyon kevés idő!!

2011. júl. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
te aztán ne szólj bele. Sokan szégyenlik, hogy a gyerekük meleg és nem is igazán akarják elfogadni, majd beletörődnek idővel. Nem tudtok mit csinálni vele, a szülőket is meg kellene érteni nem csak a meleg srácokat.
2011. júl. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha segiteni akarsz akkor ne szólj ebbe bele. Majd a szülők keresnek egy pszichológust vagy egy sörétest, de segiteni fognak a fiuk baján.
2011. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ava87 ***** válasza:
Tényleg nem kéne neked beleszólni. Ez csak rájuk és a családjukra tartozik. Én aztán igazán elfogadó ember vagyok, de azt is át tudom érezni, hogy egy szülőnek ez nem kicsit lehet sokkoló. Szerintem természetes reakció, hogy először megpróbálják megváltoztatni a helyzetet, remélhetőleg idővel belenyugszanak, de idő kell, amíg lecsillapodnak a kedélyek. Kaphattak volna ennél jóval rosszabb fogadtatást is, vannak szülők, akik ilyenkor kivágják a gyereküket az utcára.
2011. júl. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 3 normális választ!

Akkor egyenlőre nem beszélek vele...

Én megértem, biztos nagyon sokkoló volt így hírtelen, meg nyilván nehéz feldolgozniuk.

De ha belegondolunk semmi nem változott, attól, hogy ők melegek, lehetne ugyan olyan jó a kapcsolatuk a szüleikkel (remélem még lesz is!).

Egyébként ez náluk nem "kipróbálás" majdnem 2 éve vannak együtt, mindkettőjüknek ez az első kapcsolata, és azért is mondták el a szüleiknek, hogy ne kelljen titkolózni, meg hazudozni, nekik sem könnyű...

Persze biztos sokan megszólják majd őket, meg lehet hogy a szülőket is, de szerintem inkább sajnálni fogják őket, hogy megeg a fiuk...

Bár én nem tudom felfogni ép ésszel, hogy miért kell azt megszólni aki megtalálta élete párját és boldog akar lenni vele...

2011. júl. 14. 18:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez annak a szülőnek sokkoló, aki nem akar a nyilvánvaló jelekkel szembesülni, az én szüleim is ilyenek voltak, rajtuk kívül mindenki tudta rólam, ami egy értelmű volt csak ők hitegették magukat, hogy nem. Amikor elmondtam nekik, akkor meglepődtek, de ugyanúgy szeretnek.
2017. szept. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!