Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan vágjak ehhez jó...

Most komolyan vágjak ehhez jó pofát? Születésnapomra egy repülőjegyet kértem Írországba, erre nem hogy repülőjegyet, de még a spórolt pénzem is lenyúlták.

Figyelt kérdés
18. születésnapom lesz 2 hónap múlva. 2 éve tervezem az írországi utat. Egy volt osztálytársam ott van,és tudna munkát is szerezni. Úgy gondoltam h amint le érettségiztem utaznék is. A diákmunkákból származó pénzem anyámék kezelték,azt vittem volna magammal amíg nincs munkám,meg h az első fizuig meg tudjak élni. Erre ma közölték,h nem kapom meg a jegyet,és sajnos a pénzem sincs meg,mert tesóméknak kellett a pénz a tartozásaik kifizetésére! Sőt,mivel olyan sz.arban vannak visszaköltöznek,nekem az 5 és a 7 éves unokaöcséimmel kell lennem egy szobába. 2 éve se karácsony,se szülinap se semmire nem kaptam semmit,mert én "nagy" ajándékot kértem(a repjegyet) 18.szülinapomra. Mikor kifejtettem a nem tetszésemet még én voltam a szemét önző ember,aki nem segít a bajban a saját testvérén. Nem önhibájukból kerültek ők ilyen helyzetbe(plazma tv-re,meg playstationra,stb...vettek fel áruhiteleket, szóval luxusdolgokra) meg mindannyian(tesóm,férje,a gyerekek is) csak márkás ruhába,cipőbe járnak. még a zoknijuk is márkás. Ha nekem nincs pénzem nem veszek egy zoknit 3000Ft-ért!!
2011. nov. 20. 16:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%
Mennyi pénzedet nyúlták le és mennyibe került volna az a repülőjegy? Nem tudsz valahogy összeszedni egy kis alapot, hogy kimenj és ott összeszedd magad?
2011. nov. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Semmi nem maradt... vagyis ha maradt is nem adják oda,mert kell a testvéreméknek.

érettségiig nem tudok összeszedni annyi pénzt h tudjak utazni meg minden és megéljek amig nincs munka,meg fizetés.


A szüleim azzal nyugtatnak h itthon is találok jó állást..(jah,csak az egyetemet nem tudják támogatni-már most megmondták) Úgy gondolták h majd a közeli gyárba elmegyek 70.000Ft-ért dolgozni

2011. nov. 20. 17:07
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
Hát, most már tudod, hogy te neked kell kezelned a saját pénzed.... sajnállak nagyon.
2011. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%

Sajnálom... A tanulság: legyen saját számlád és kezeld te a pénzed! 10 perc némi sorbanállással egy bankban! Ha később diákmunkán leszel, oda fogják utalni és a szüleidnek nem lesz lehetősége lenyúlni.

Undorítóak az ilyen szülők! Még ha megkérdeztek volna, hogy használhatják-e azt a pénzt, de így sunyiban... Ocsmány húzás.

2011. nov. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%

ne hagyd annyiban. az a te pénzed és ne ők döntsenek a jövőd felől. főleg ha így sokkal szarabb lesz...

a tesód meg intézze maga az ügyeit

2011. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, amíg nincs más, elmész abba a gyárba. A pénzt teljesen félrerakod a repjegyre, egyéb költségekre. Mikor úgy állsz anyagilag, kimehetsz Írországba. Gondolom, ott nem most van csak munkahely, az az ismerősöd később is tudna melót szerezni, főleg ha megmondod, önhibádon kívül kell halasztani a dolgot.

Tesódék meg megérdemelnék, hogy az utcán kössenek ki ilyen mentalitással... Úgy utálom az ilyen embereket, hogy hülyeségekre hiteleket vesznek fel és 5 kézzel szórják a pénzt, utána meg siránkoznak, hogy el vannak adósodva...

2011. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%

Írtad hogy van ismerősöd kint.Vele nem tudnál beszélni,hogy amíg nem találsz melót nála lakhass??Majd utólag kifizeted a lakbért amiben megegyeztetek? Mert akkor csak a repjegyre kell pénzt szerezned,és valamennyit kajára..A repülőjegy áraknál meg ki tudod fogni az olcsóbb árakat is.

Pár hónapja a barátnőm alig 200 fonttal jött ki.Én adtam neki szállást,és jóformán csak hideg kaját evett mert azt pár pennyből megúszta..(bár adtunk neki enni mi is ha úgy főztem) 2 hónap után végre kapott állást egy gyárba (társalgási szinten beszél angolul).Nemrég megkapta a fizetését,és abból adott nekem a szállásra amit annak idején megbeszéltünk.(én nem kértem sokat csak heti 20 fontot a rezsibe)De becsületesen kifizette amivel tartozott.Te is csinálhatnád így és akkor nem kell sok pénz..

2011. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem,miért a szüleid kezelik 18 évesen a pénzed.

Egyébként,tényleg fleháboritó,de mi a kérdés?mostmár nincs mit tenni,elmész a gyárba,és mikor összegyült a pénzed kimész.

2011. nov. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez durva.

Én lenyúlnék tőle annyi pénzt amennyivel tartoznak, aztán eltűnnék a búsba...

2011. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Nehogymár más hülyesége miatt kelljen az országban megrohadnod egy gyárban, ha lett volna sokkal jobb lehetőséged...
2011. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!